18. 1. 2019 | Věra Novotná

V sobotu dorazí Kadaň, naposledy se radovala z vítězství právě nad Benátkami

Trhači Kadaň se naposledy z vítězství radovali 10. prosince, kdy se na jejich ledě představili právě Benátečtí. Trhači tehdy zvítězili 4:3 a následně čekají již dvanáct kol na další tříbodový úspěch. Hokejistům Benátek nad Jizerou se v poslední době naopak daří body do tabulky přidávat. Všichni, kteří se o hokej zajímají ale ví, že zápasy, které povětšinou vypadají díky tabulkovému postavení jednoznačně, bývají mnohdy nejtěžší. Jak dopadne sobotní duel 48. kola Chance ligy? Přijďte se sami v sobotu 19. ledna přesvědčit na Zimní stadion v Benátkách nad Jizerou. Úvodní buly bude vhozeno netradičně už v 16:00. Pro ostatní je připraven textový on-line přenos nebo živý stream na HokejkaTV.

Oba soupeři pohledem statistik

Sobotní soupeře od sebe aktuálně dělí dvacetibodová propast. Trhači z Kadaně jsou s 28 body na příčce poslední, Benátečtí se nachází o dvě příčky výše. Kadaňský tým je jediný z Chance ligy, jenž ještě nepokořil trojcifernou hranici vstřelených branek, obdržel jich stihli za 43 kol již 216.

V minulém domácím duelu proti Přerovu se Benátečtí nemohli spolehnout na své přesilovky, kterých měli za 60 minut více než dost, i přes nevyužití těchto nabídnutých šancí však i nadále v této disciplíně sahají po umístění v nejlepší pětce ligy. Aktuálně se parta trenéra Kudrny drží na 6. příčce s úspěšností využití početních výhod 16,5%. Trhači jsou na tom hůře, najdeme je na třetí příčce od konce s procentuální úspěšností 13,51%.

Také v nadcházejícím duelu můžeme čekat velký počet vyloučených hráčů, neboť se utká čtvrtý nejvíce vylučovaný celek s pátým. Parta trenéra Kudrny stihla za 44 odehraných zápasů nasbírat 664 trestných minut. Trhači mají odehráno o jeden duel méně, na kontě mají momentálně 626 trestných minut.

O góly se v dresu Trhačů staralo duo Roman Chlouba a Lukáš Klíma. Oběma stačilo k prvnímu místu v tabulce produktivity 27 zápasů, v nichž oba nastříleli shodně 13 branek. Chlouba k těmto brankám přidal ještě 17 gólových přihrávek, což jej staví do pozice druhého nejproduktivnějšího Trhače a zároveň druhého nejlepšího nahrávače v dresu Kadaně. Lépe je na tom Jaroslav Kůs, který k šesti gólům přidal rovných 30 nahrávek a vede tak kadaňskou produktivitu. Stejné duo - tedy Kůs s Chloubou - se poté staralo i o body v početních výhodách. Avšak Chlouba ani Klíma už v kadaňském dresu nepůsobí. Roman Chlouba zakotvil v Ústí nad Labem, Lukáš Klíma se pak přesunul do Dukly Jihlava.

V benáteckém táboře se bodová situace začíná vyrovnávat. Nejlepším střelcem je i nadále Jiří Průžek se 13 body. Čtrnáctku přesných asistencí má na svém kontě nejlépe nahrávající hráč Benátek nad Jizerou Petr Kolmann, jehož nahání Průžek společně s Danielem Špačkem, kteří mají jen o jednu nahrávku méně. Zkušení borci Kolmann a Špaček se spolu momentálně dělí o druhou příčku v celkové tabulce produktivity, v níž mají oba 20 bodů. O šest bodů před nimi se poté nachází již zmiňovaný Průžek, za nimi poté o jeden bod zaostává Marek Zachar.

Forma obou soupeřů

Jak již bylo řečeno výše, Kadani se nedaří. Naposledy se radovala z vítězství právě po souboji s Benátkami a k Jizeře tak jistě přijede s dobrými vzpomínkami. Hráči ale musí mít také v hlavách dlouhou šňůru oněch dvanácti zápasů, v nichž nepřidali do tabulky jediný bod. Již čtyři zápasy po sobě nedokázali Trhači vstřelit víc než jednu branku, tři poslední duely jich navíc obdrželi pět a více. Dva duely předtím byli hokejisté Kadaně velmi blízko k prolomení této nepříznivé šňůry, avšak vždy těsně padli.

Benátečtí chytili v posledních zápasech bodovou slinu. Daří se jim ale více venku, než před vlastními fanoušky. U Jizery se z tříbodového vítězství naposledy radovali před Vánoci, když porazili Rytíře Kladno (3:1) a následně Ústí nad Labem (6:1). Velmi pěknou partii, avšak bez bodu, ale doma Benátečtí sehráli rovněž proti Přerovu (0:1) a Českým Budějovicím (2:3).

Vzájemné zápasy

Bilance po třech odehraných zápasech vzájemné minisérie hovoří pro celek Kadaně. Úvodní duel, jenž se odehrál v rámci třetího kola, zvládli lépe hráči Benátek nad Jizerou, kteří v prodloužení urvali bonusový bod a v divoké přestřelce na kadaňském ledě zvítězili 7:6 pp. Druhé utkání ovládli Trhači u Jizery, kde zvítězili 3:1 a ve třetím utkání pak přišlo už zmiňované vítězství 4:3. Lze tedy konstatovat, že Benátky letos ani v jednom ze tří pokusů poslední celek tabulky zatím nedokázaly porazit za tři body. Je tedy na čase!

Sestavy z posledního kola:

HC Benátky nad Jizerou: Pařík – Kunst, Kolmann (C), Žůrek, Havlín, Maier, Poizl, Klodner – A. Dlouhý, Bittner, Wiencek – Burda, Šír, D. Špaček (A) – Rychlovský, Najman, Teplý – Žemba, Šafařovský, Klapka.

SK Trhači Kadaň: Š. Lukeš – Novák, Eliáš, Klejna, Hajič, Foltýn, Uřídil, Popela – J. Svoboda, Kůs (C), Wágner (A) – Šulek, Rindoš, Maršoun – J. Müller, Tupý, Homer – Kanický.

Související články

TABULKA LIGY
arrow_forward_ios Kompletní tabulka
P Tým Tým Z S B
9. JIH Jihlava 53 159:122 96
10. TRE Třebíč 52 156:136 88
11. FRM Frýdek-Místek 52 182:147 83
12. PRO Prostějov 53 172:168 79
13. BEN Benátky n/J 53 140:168 66
14. UNL Ústí n/L 53 139:214 46
15. KAD Kadaň 53 116:226 42
16. SOK Sokolov 53 139:219 33
AKTUALITY
arrow_forward_ios Archiv aktualit
20.02.2020

Foto s Třebíčí

Foto z domácího utkání proti Třebíči naleznete zde.


17.02.2020

Dva hráči jen v Liberci

Ve zbytku sezóny již neobléknou benátecký dres dva liberečtí obránci. Jedenatřicetiletý Petr Kolmann a třiadvacetiletý Tomáš Havlín už mohou nastupovat pouze v barvách extraligového Liberce. Kolmann letos odehrál v Benátkách 22 zápasů a připsal si 11 kanadských bodů (1+10). Havlín nastoupil do 20 utkání se ziskem 5 kanadských bodů (2+3).


13.02.2020

Foto s Jihlavou

Foto z domácího utkání proti Dukle Jihlava naleznete zde.