22. 7. 2021 | Ondřej Nejedlo

Věříme v naši organizaci a také v to, že vše ustojíme, říká před náročnou sezónou benátecký hlavní trenér Valdemar Jiruš

Po zasloužené dovolené začal benátecký hokejový tým, pod vedením trenérského triumvirátu Valdemar Jiruš – Antonín Nečas – Jiří Stejskal, další fázi přípravy na novou prvoligovou sezónu 2021/22. Ta bude oproti minulým prvoligovým ročníkům naprosto rozdílná, vždyť sestoupit může až pět týmů. V Benátkách nad Jizerou doufají, že jejich mladý kádr obstojí a infarktové boje o pád do druhé ligy se ho týkat nebudou.

V pondělí 19. července se benátečtí hráči opět sešli v Liberci, aby zahájili závěrečnou fázi přípravy. „Připravujeme se s širším kádrem hráčů, kteří dostanou prostor v přípravných zápasech,“ řekl na úvod hlavní lodivod benáteckého týmu Valdemar Jiruš. Ten v tuhých bojích spoléhá především na zkušenou kostru hráčů. „Z marodky se nám vrací Petr Kolmann, který má za sebou povedenou sezónu v dresu libereckých Bílých Tygrů. Budeme spoléhat na jeho herní a charakterovou kvalitu,“ zmínil Jiruš benáteckého kapitána, který vyjma jedné sezóny, zasáhl do všech prvoligových ročníků benáteckého klubu a navíc je v kabině správným lídrem a vůdčí osobností. Po zranění se vrací také útočník Vojtěch Jiruš. „Měl vleklé zranění, ale už je v plné zátěži. Budeme se těšit, že potvrdí formu z minulé sezóny, kdy patřil mezi nejproduktivnější hráče našeho týmu a zároveň i juniory Chance ligy,“ doplňuje benátecký hlavní trenér.

Tomu však dělá vrásky na čele zranění dalšího zkušeného hráče – útočníka Daniela Špačka. „V úvodu sezóny nám bude hodně chybět. Věříme a přejeme mu, ať je co nejdříve v pořádku,“ posílá Špačkovi pozdrav na dálku Jiruš. Ten by rád ve svém týmu přivítal ještě jednoho zkušeného útočníka. „Měl by nám pomoci na ledě i s výchovou mladých hráčů, které i letos budeme mít v kádru,“ říká benátecký trenér. Určitě by se též hodil v závěrečné části sezóny, kdy zejména ve finiši té minulé, zkušení benátečtí hráči v sestavě chyběli, což by letos mohlo mít nedozírné následky.

Valdemar Jiruš také moc dobře ví, jak náročná bude nadcházející sezóna pro jeho tým. Tak jako v té uplynulé budou benátečtí trenéři využívat a vychovávat mladé hráče a plnit roli farmy extraligového partnera. Zároveň budou muset držet své svěřence na distanc od spodku tabulky, ti na oplátku budou muset předvádět konstantní výkony bez výraznějších výkyvů. „Mladí hráči by si svými výkony měli říci o pozornost libereckých trenérů i těch reprezentačních,“ uvádí Jiruš.

Nad otázkou, zda si myslí, že Benátky tuto sezónu zvládnou, dlouho neváhá. „Náš cíl je atakovat pozice v play-off. Věříme, že budeme mít vyvážený kádr. Starší hráči, ve spojení s mladými, vytvoří tým, který tuto náročnou sezónu zvládne,“ říká a jedním dechem doplňuje: „Jako farmářský tým máme spoustu povinností. Musíme být připraveni posunout ihned hráče do Bílých Tygrů, budeme se muset vypořádat s absencí hráčů, kteří budou na reprezentačních akcích a mohou přijít i další nečekané situace. Přesto věříme v naši organizaci a také v to, že vše ustojíme. Na nový ročník se těšíme, i když bude jiný,“ říká závěrem.

Další články

TABULKA LIGY
arrow_forward_ios Kompletní tabulka
P Tým Tým Z S B
1. TRE Třebíč 4 16:6 12
2. VRC Vrchlabí 4 14:8 10
3. SLA Slavia 4 22:13 9
4. LTM Litoměřice 4 15:12 9
5. SUM Šumperk 4 11:9 8
6. SOK Sokolov 4 10:12 7
7. POR Poruba 4 9:12 7
8. VSE Vsetín 3 13:6 6
AKTUALITY
arrow_forward_ios Archiv aktualit
22.09.2021

Dopravní omezení

Vzhledem k dopravnímu omezení v ulici Mělnická, která je příjezdovou cestou k zimnímu stadionu, doporučujeme divákům dnešního utkání "A" týmu s Třebíčí, aby přijeli s časovým předstihem a vyhnuli se případným kolonám.


11.05.2021

Podcast s Pabiškou

Zajímavé povídání s oporou benáteckého týmu Lukášem Pabiškou a jeho bratrancem Davidem pod taktovkou známého sporťáka Pavla Petra si můžete poslechnout zde!


05.03.2021

Zápas proti Litoměřicím

Předposlední zápas základní části druhé nejvyšší soutěže proti týmu HC Stadion Litoměřice bude sehrán na litoměřickém ledě.