10. 8. 2016 | Martina Nová

Vítězný gól Filipa Pyrochty? „Byl jsem akorát na správném místě!“

Dvacetiletý obránce Filip Pyrochta strávil předešlé dvě sezóny za oceánem v QMJHL, letos se však navrátil do českého prostředí a pokouší se prosadit v týmu Bílých Tygrů. Stříbrný medailista z MS U18 v ročníku 2013/14 v Benátkách nad Jizerou působil celkem stabilně právě v sezóně zisku titulu vicemistra s mládežnickou reprezentací. V úterním duelu proti Ústí nad Labem zaznamenal hned gól i asistenci a za vítězství 4:2 byl pochopitelně velice rád. „Samozřejmě jsme spokojení. Je to sice přátelák, ale bereme každou výhru, každý „bod“ v přátelském zápase,“ hodnotil po utkání střetnutí se Slovanem Pyrochta.

Benátečtí proti ústeckému týmu nevyhráli posledních šest střetnutí, v úterý však tuto sérii přerušili a oplatili Ústí tak i těsnou porážku z předešlého týdne. Až do třetí třetiny, kdy domácí začali mít větší převahu a hostům ubývalo více a více energie, rozložení sil na ledě bylo rovnoměrné, což dokládalo i skóre po dvou dějstvích – 2:2. „Bylo to docela vyrovnaný, se mi zdá, a pak ve třetí třetině, jak Ústí hrálo na tři lajny, tak to nevydrželi. Ve třetí třetině jsme je už přejeli, byli jsme o hodně lepší,“ měl radost s úspěšného zápasu mladý obránce.

Do benáteckých gólových statistik přispěl během úterního večera kromě dvojnásobného střelce Josefa Mikysky a jednobrankového Jana Ordoše také Filip Pyrochta. Rodák z Třebíče vystřelil Benátkám v 58. minutě cestu k výhře vítězným gólem. „Byl jsem akorát na správném místě. Pepa Mikyska mi to tam neskutečně hodil, opravdu klobouk dolů Pepovi, a já jsem to měl lehký. Byla prázdná brána, tak jsem to tam doklepl,“ popisoval skromně třetí benátecký gól 183cm-vysoký bek.

V momentě, kdy Pyrochta skóroval, se pustili do pěstního souboje Tomáš Havlín, zástupce Benátek n. J., a Patrik Husák, reprezentant Ústí n. L. Jak to ze svého pohledu zhodnotil Filip Pyrochta? „Popravdě jsem to neviděl. Viděl jsem už jen, jak se tam Tomáš Havlín začal rvát, ale vůbec ne, jak to vzniklo. Svou roli měly asi emoce, už to nejspíš kluci nevydrželi, ale bylo to zbytečný. Zápas už byl rozhodnutý, takže nevím vůbec proč,“ přiblížil svůj názor mládežnický reprezentant.

Po rozdání trestných minut provinilcům největší šarvátky večera, a že jich nebylo málo k vidění, se puku opět ujala dvojice Pyrochta – Mikyska a pojistili benátecký triumf gólem na konečných 4:2! „Šťastně jsem tam vypíchl puk, pak jsem to Pepovi dal a on to zakončil nad lapačku, mám takový tušení,“ objasňoval závěrečnou trefu duelu asistující hráč.

První třetina skončila nerozhodně 1:1, druhá taktéž nerozhodně, avšak 2:2, o vítězi se rozhodlo až ve třetí dvacetiminutovce. Co bylo podle Filipa Pyrochty klíčem k úspěchu? „Vypíchl bych určitě týmovou práci zejména ve třetí třetině, to, že jsme do ní nastoupili tak, jak jsme měli. Myslím, že jsme to dobře odmakali ve třetí třetině a hráli jsme týmově,“ odpovídal s jasnou myšlenkou.

Ve čtvrtek vyjedou opět hráči Benátek nad Jizerou na tamní zimní stadion, aby prověřili dalšího účastníka WSM ligy, tentokrát je od 18 hodin čeká Most. O své potenciální čtvrteční účasti však Pyrochta ještě nic netušil. „To vůbec nevím. Záleží na trenérech, jestli zůstanu v Tygrech nebo mě pošlou do Benátek,“ objasňoval se sympatickým dovětkem. „ Já jsem rád, že si můžu zahrát kdekoliv, takže se určitě těším, ať je to v Liberci nebo tady v Benátkách.“