Přípravu zakončí duel v Litoměřicích
Autor: Tomáš Nejedlo, datum: 07.09.2011

Start první hokejové ligy už se kvapem blíží. Benátečtí hokejisté před vstupem do soutěže odehrají ještě jedno přípravné utkání, a sice na ledě Litoměřic. S nimi se už Středočeši v přípravě jednou utkali, a bylo to dokonce poměrně nedávno. Na benáteckém ledě se z výhry 5:1 radovali domácí, který trestali chyby soupeře v obraně. Stadion ve svém posledním přátelském duelu doslova rozstřílel berounské Medvědy 8:1. Poslední přátelský mač obou týmů startuje v litoměřické Kalich Areně ve čtvrtek 8. září. Úvodní buly pak bude vhozeno v 18 hodin! Průběh zápasu můžete sledovat také pomocí on-line přenosu!

Představujeme soupeře - HC Stadion Litoměřice

Loňský prvoligový nováček skončil po dlouhodobé části jen těsně před branami předkola play-off a sezóna tak pro něj brzy skončila. Litoměřice však ukázaly, že ve druhé nejvyšší soutěži nebudou jen do počtu a že se s nimi musí počítat. Už v loňském ročníku Stadion spolupracoval s několika kluby. Nejhojněji určitě s extraligovým Litvínovem a prvoligovým Ústím nad Labem. Od letoška navázali Severočeši spolupráci také s Mladou Boleslaví.

Post brankáře je důležitý v každém týmu, v Litoměřicích bude letos jedničkou opravdu zkušený gólman, kterým je Dušan Salfický. Dvojnásobný mistr světa a někdejší opora Pardubic, Plzně či Ústí nad Labem v litoměřickém týmu působila už loni. Nyní přichází na hostování právě z celku Ústeckých Lvů. Martin Volke, který vychytal postup do první ligy, se nyní bude prát o post jedničky v extraligovém Litvínově.

Zřejmě nejznámějším jménem v litoměřické obraně pro benátecké fanoušky je určitě Václav Drábek. Ten totiž necelé tři sezóny působil právě u Jizery. Až v loňské sezóně výměnou za Jána Bendíka odešel do Vrchlabí a nyní se bude prát za tým s kalichem na prsou. Dalším zkušeným zadákem je sedmatřicetiletý Ondřej Kříž. Jinak trenéři Setikovský a Tvrzník dávají prostor mladých, jako například litvínovskému Horovi, mladoboleslavskému Soukupovi či Kružíkovi, jenž se zkoušel prosadil v Ústí nad Labem.

Útok zdobí ostřílená jména jako například Ladislav Slížek, Petr Horčička, Ladislav Gengel nebo Jaroslav Hašek. Všichni tito jmenovaní by měli patřit k oporám týmu. Pravidelný přísun kanadských bodů jistě budou zajišťovat také Martin Tvrzník a Petr Šinágl. Mládí pak v ofenzivě zastupují Kotrba, Belay nebo Kafan.

Oba celky v minulém utkání

Tým HC Stadion Litoměřice doma rozstřílel Beroun vysoko 8:1. Po dvou brankách v zápase vstřelili mladíci Kafan a Zavřel. Stadion se představil ve složení: Salfický (Meravý) - Hora, Kříž, Kružík, Drábek, Holomek, Suchý, Smetana, Soukup - Tvrzník, Šinágl, Kafan - Hašek, Slížek, Horčička - Zavřel, Belay, Gengel - Novák, Hlusička, Kotrba - Kauschitz

Celek HC Benátky nad Jizerou se v minulém zápase představil na ledě extraligového Litvínova, kde byl po dvě třetiny zdatným soupeřem. V té třetí domácí během dvou minut přidali tři branky a zápas nakonec vyhráli 6:1. O jediný gól poražených se postaral Lukáš Král. Benátky nastoupily v sestavě: Stejskal (Blažíček) - Kajínek, Vála, Vitásek, Ulrych, Jaroměřský, Říha, Pabiška - Klimt, Skořepa, Keller, Kopic, Král, Krejčík, Liška, Jech, Vařecha, Jonák, Vlach, Skalický

Webové stránky soupeře

Více informací o litoměřickém hokeji se můžete dozvědět na oficiálním webovém portálu našeho čtvrtečního soupeře -
HC Stadion Litoměřice
Vytištěno z hokejbenatky.cz
hokejbenatky.cz/clanek.asp?ID=1505
© Copyright eSports.cz, s.r.o. (firma@esports.cz)