Další body chtějí Benáteckým sebrat Litoměřice, uspěje parta trenéra Kudrny v Kalich aréně?
Autor: Věra Novotná, datum: 08.10.2017

Benátečtí hokejisté neprožívají zrovna povedené období. Po domácím zápase s Frýdkem-Místkem zaznamenali již čtvrtou porážku v řadě a postupně se propadají tabulkou. Litoměřice se nacházejí o tři příčky a tři body před Benátkami, a to i díky zápase na ledě Přerova, odkud odvezly všechny body za vítězství 2:0. Dotáhnou se Benátky právě na svého příštího soupeře? To se dozvíte v pondělí 9. října. Úvodní buly bude vhozeno v 18:00. Průběh zápasu můžete sledovat tradičně prostřednictvím textové reportáže.


Oba týmy se již potkaly v přípravě na aktuální ročník. Vzájemná bilance je prozatím vyrovnaná, diváci se tak jistě mohou těšit na další skvělou podívanou. Vše o minulé sezoně Kališníků a jejich nových posilách můžete nalézt v jednom z předchozích článků.

Nejnovější posilou pro Kališníky je brankář Tomáš Král, který se na sezonu připravoval s týmem Chomutova. Po obdržení nabídky ze zahraničí se s klubem dohodl na výpomoci Litoměřicím. Na působení u Kališníků má Král velmi dobré vzpomínky. Sezona 2014/2015 znamenala pro tohoto mladého gólmana pět čistých kont a první místo mezi gólmany celé soutěže.

Všichni litoměřičtí fanoušci se těšili na návrat velké opory týmu Vítězslava Bílka, který minulou sezonu promarodil. Do aktuálního ročníku se ale vrátil a zdá se, že ve skvělé formě. Vede nejen litoměřickou tabulku produktivity (8 bodů, 5+3), ale je také nejlepším střelcem svého týmu.

Statistické okénko

V průměru nejvíce času za zápas na ledě stráví z kádru stadionu obránce Lukáš Doudera a nejvíce hitů hrozí od Martina Havelky (22). Litoměřicím se ale vůbec nedaří přesilové hry, kde mají úspěšnost využití pouze 5, 26%. Z 57 odehraných početních výhod dokázali Kališníci překonat soupeře pouze třikrát. Co se týče oslabení, jsou na tom Litoměřičtí podobně jako Benátečtí. Právě tyto celky okupují první dvě příčky ligové tabulky v této disciplíně. Nejen, že Litoměřice z 57 početních nevýhod dovolily soupeřům osm branek, dvě také samy přidaly.

Poslední vzájemný zápas – 24. srpna

HC Benátky nad Jizerou vs. HC Stadion Litoměřice 2:5 (1:2, 1:1, 0:2)

Branky a nahrávky: 20. Bittner (Psota, Havlín), 31. Jeník (Bittner, Psota) – 2. Jebavý (Stříbrný, Dvořák), 19. Šesták (Stříbrný, Šimeček), 37. Málek (Kantner), 54. Strejček (Smetana, Stříbrný), 59. Stříbrný (Pilař).

Poslední zápasy obou soupeřů

HC Benátky nad Jizerou vs. HC Frýdek-Místek 2:3pp (1:1, 0:0, 1:1 – 0:1)

Branky a nahrávky: 12. R. Veselý (Kolmann), 44. Bittner (Psota) – 15. Kvasnica (Pechanec, Ovčačík), 55. Ovčačík (Franek), 65. Mikulík (TS).

Sestava Benátek: Stezka – Husa, Kolmann, Havlín, Kunst, Jan Bednář, Maier – Hrníčko, Chrtek, A. Dlouhý – Psota, Bittner, Jeník – Hrabík, Z. Král, Teplý – Wiencek, R. Veselý, Bělohorský.

HC ZUBR Přerov vs. HC Stadion Litoměřice 0:2 (0:0, 0:1, 0:1)

Branky a nahrávky: 28. Bílek (Hanták, Smetana), 59. R. Pilař.

Sestava Litoměřic: Král (Michajlov) – Jandus, Pavlas (C), Smetana (A), Kvasnička, Jebavý, Strejček – Jirásek, J. Veselý, Bílek (A) – Stříbrný, J. Šimeček, Helt – R. Pilař, Miškář, Kantner – Zajan, Hanták, Komárek.


Vytištěno z hokejbenatky.cz
hokejbenatky.cz/clanek.asp?ID=2853
© Copyright eSports.cz, s.r.o. (firma@esports.cz)