Benátky se chystají do Kadaně, vrátí soupeři porážku?
Autor: Věra Novotná, datum: 03.11.2017

V úvodním vzájemném duelu zaznamenala Kadaň na benáteckém ledě svoji vůbec první výhru v letošní sezoně. Parta trenéra Kudrny má tedy o motivaci postaráno hned dvojnásobně. Ukončit nejen šestizápasovou šňůru zápasů bez bodu, ale také vrátit soupeři minulou porážku. Oba celky se nyní nachází na dvou posledních místech. Benátečtí ale mají na Kadaň velký náskok, neboť Trhači doposud bodovali jen ve třech zápasech. Jak dopadne nadcházející duel, sledujte 4. 11. v 17:00 prostřednictvím online přenosu.


Po vyhraném zápase v Benátkách se Trhači ode dna neodrazili

Poslední zářijový den přivítali Benátečtí na svém ledě právě Trhače z Kadaně, kteří se po šedesáti minutách radovali z výhry 5:3. Bylo to jejich první vítězství v letošní sezoně. Následně zajížděla Kadaň na led Vsetína, odkud neodvezla ani bod za prohru 1:2, o kolo později ale doma zastavila Horáckou Slavii Třebíč a obrala ji o všechny body za výhru 3:2. Vypadalo to, že by se snad Kadaň mohla nadechovat k postupnému mazání bodové ztráty, ale opak byl pravdou. Ztratila dalších šest kol. V kole číslo osmnáct přišla prozatím poslední výhra Trhačů, která se zrodila na domácím ledě proti Havířovu. Kadaň Azet obrala o body a slavila vítězství 3:2. Poté na Trhače čekaly České Budějovice, které potvrdily svou domácí dominanci. Kadaň padla 3:6. Také v minulém kole přišla další porážka, tentokráte od Prostějova.

Poslední zápas celku Trhači Kadaň

SK Trhači Kadaň vs. LHK Jestřábi Prostějov 2:4 (1:2, 1:0, 0:2)

Branky a nahrávky: 14. Dufek (Chlouba, Kokeš), 32. Šťovíček (Šesták, Chlouba) – 6. Venkrbec (Luňák, Dvořáček), 12. Rudovský (Venkrbec, M. Drtina), 54. Divíšek (Nouza, Rudovský), 60. Kolář.

Sestava Kadaně: Lukeš – Cestr, Trefný, Buchtela, Šesták, Kokeš, Blaha – Szathmáry, Hlava, Kůs – Chrpa, Dufek, Hejcman – Krejčiřík, Wágner, Chlouba – Šťovíček, Rindoš, Tůma.

Statistické okénko

Kadaň je společně se Slavií na posledním místě v počtu vstřelených branek (44). Čemu naopak vévodí, to je nelichotivá statistika obdržených branek (88). Jen pětkrát otevírala Kadaň skóre některého ze zápasů, jinak vždy doháněla svého soupeře. Kde se však Trhači dostávají do popředí, to jsou hity. Celkově jich prozatím zaznamenali 283, což je druhé nejvyšší číslo celé ligy. V průměru na zápas si celý tým připíše 14 střetů.

Poslední vzájemné utkání – 30. září

HC Benátky nad Jizerou vs. SK Trhači Kadaň 3:5 (1:1, 2:2, 0:2)

Branky a nahrávky: 19. Chrtek (Král, Havlín), 26. Husa (Král), 32. Psota (Havlín) - 5. Rob (Hlava, Kadeřávek), 21. Trefný (Procházka, Černý), 23. Tůma (Tupý, Černý), 52. Chrpa (Rob, Hlava), 59. Chrpa (Lidák, Trefný).

Sestava Benátek: Kořenář – Jandejsek, Husa, Havlín, Kunst, Jan Bednář, Maier – Hrníčko, Chrtek, A. Dlouhý – Psota, Bittner, Teplý – Hrabík, Z. Král, Wiencek – Průžek, R. Veselý, Bělohorský.

Sestava Kadaně: Tadeáš Dvořák – Lidák, Trefný, R. Černý, Kadeřávek, Blaha, Cestr – O. Procházka, Hejcman, Krejčiřík – Hlava, Rob, Chrpa – J. Havel, Rindoš, Wágner – Ringler, Tupý, Tůma.

Poslední utkání Benátek nad Jizerou

HC Benátky nad Jizerou vs. Rytíři Kladno 2:5 (0:2, 1:2, 1:1)

Branky a nahrávky: 22. J. Mikyska (Z. Král, Kolmann), 57. Bittner (D. Špaček, Kolmann) – 2. Redlich (T. Kaut), 13. D. Tůma (P. Hořava), 33. D. Tůma (J. Kloz, P. Hořava), 40. Štich (Kubík), 59. Kružík.

Sestava Benátek: Stezka (41. Kořenář) – Havlín, Kolmann, Pyrochta, Kunst, Plutnar, Maier – Z. Král, J. Mikyska, A. Dlouhý – J. Vlach, Chrtek, D. Špaček – Jeník, Bittner, Hrabík – Hrníčko, R. Veselý, Psota.


Vytištěno z hokejbenatky.cz
hokejbenatky.cz/clanek.asp?ID=2878
© Copyright eSports.cz, s.r.o. (firma@esports.cz)