HC Slavia Praha2
HC Benátky nad Jizerou0

Benátečtí znovu neskórovali, z Vršovic odjeli s prázdnou

Slavia - Benátky n.J.

I ve druhém zápase benáteckým hráčům zvlhl střelecký prach. V pražském Edenu nevyužili několik šancí zejména v první třetině a Slávisté v té druhé trestali. Hned v samém úvodu se trefil obránce Hruška, druhou branku přidal po hostujícím nedůrazu před gólmanem Lukášem Maďar Vas. Ve třetí třetině se Pražané soustředili na pozornou obranu a tato taktika jim vyšla. Brankář Hylák si připsal čisté konto, ke kterému nemusel vynaložit příliš práce.

Třetiny: 0:0, 2:0, 0:0
Branky a nahrávky: 21. Hruška (Vas, Pavlin), 36. Vas (Robinson, Markovič). Rozhodčí: Smitka - Maštalíř, T. Svoboda. Vyloučení: 6:3. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 1140. Střely na branku: 27:19.
Slavia: Hylák – Hruška, Pavlin, Hraško, Punčochář, Kolařík, Knot, Růžička – Robinson, Vas, Markovič – Micka, Jurík, Jiránek – J. Doležal, Kašpařík, M. Čermák – T. Doležal, Tomek, Andres.
Benátky n.J.: Lukáš – R. Čermák, Říha, Havlín, Jandejsek, Kajínek, Pabiška, Sobotka, Čakajík – Víšek, Jonák, Dlouhý – Špaček, Plodek, Ordoš – Matějček, Volek, Černoch – Miškovský, Volf, Hrníčko.

Komentář zápasu:
Martina Kramerová • Domácí hokejisté na svého soupeře v první třetině doslova vlétli. Velký tlak, který si vytvořili před hostující brankou, však gólem v Lukášově brance neskončil. Neujala se ani střela Jiřího Doležala v 5. minutě, ani Kašpaříkův pokus o dvě minuty později. Po první siréně se tak obě mužstva rozcházela smírně.

Úvod druhého dějství patřil opět sešívaným. Necelou minutu po zahájení třetiny korunoval útočné snahy domácích Milan Hruška, který střelou k bližší tyči poslal svůj tým do vedení. Slávistickou převahu využil ve 36. minutě ještě maďarský útočník János Vas a Slavia jeho zásluhou zvýšila na 2:0.

Slavia byla častěji u puku i v poslední třetině. Zároveň o sobě dali vědět také hosté. Největší šanci hostujícího mužstva však v 50. minutě zlikvidoval Hylák. Benátky nevyužily ani jednu ze svých přesilovek a v zápase nevstřelily ani gól. Sešívaný brankář si tak hned v premiéře připsal čisté konto.

Červenobílí tak v úvodním domácím utkání sezony brali všechny body za vítězství 2:0. První tříbodový úspěch jim vynesl umístění na čtvrtém místě v tabulce WSM Ligy.

Ohlasy po zápase:

Milan Razým (Slavia Praha): Rozhodně nás těší, že se nám v domácí premiéře před skvělým publikem podařilo zvítězit. Podali jsme dobrý, koncentrovaný výkon. První třetina byla vyrovnaná, pak jsme se však zlepšili, což bylo zapříčiněné vstřelením vedoucí branky. Soupeř tolik šancí neměl, hru jsme kontrolovali, čemuž odpovídá i poměr střel.

Antonín Nečas (Benátky nad Jizerou): Zlobí nás produktivita. Se vším ostatním jsme spokojení. Slavia má kvalitní tým, avšak v obraně jsme hráli dobře. Myslím si, že se jednalo o kvalitní utkání. Bez vstřelených branek se ale nedá vyhrát. Chyběl nám kontaktní gól, který by závěr zápasu zdramatizoval.