16. 10. 2017 | Věra Novotná

Benátečtí znovu našli recept na Třebíč a přidávají do tabulky tři body

14., pondělí 16. 10. 2017
Benátky n.J. - Třebíč BEN - TRE

Ve druhém vzájemném duelu šla jako první do vedení Třebíč, která využila početní výhodu, avšak domácí stihli utkání otočit ještě v první třetině. Prostřední dějství patřilo hostujícímu celku, jenž se gólově dotáhl a o vítězi tak musela rozhodnout třetí třetina. Zápas rozhodně diváky nemohl nudit, k vidění byla spousta skvělých akcí, které v poslední chvíli likvidovaly obrany či maskovaní muži. Po divokém závěru nakonec putovaly tři body na konto domácích, kteří zvítězili 6:4.

Benátky n.J.: Kořenář – Husa, Kunst, Pyrochta, Turský, Plutnar, Maier – Hrníčko, Chrtek, A. Dlouhý – Psota, Bittner, Průžek – Hrabík, Z. Král, Jeník – Wiencek, Kuťák, Bělohorský.
Třebíč: Dostál – Nedbal, L. Vágner, Hort, Čejka, Spurný, Půža – R. Erat, Dolníček, Jan Wasserbauer – Horký, T. Havránek, R. Zohorna – Kristl, Kusko, Vodný – Paták, Tadeáš Král, Malec.
Branky a nahrávky: 14. Kuťák (Bělohorský, Maier), 20. Hrníčko (Pyrochta, A. Dlouhý), 52. Wiencek (Bělohorský), 53. Pyrochta (Psota), 59. A. Dlouhý (Hrníčko, Pyrochta), 60. Pyrochta (Plutnar) – 9. Dolníček (Jan Wasserbauer, R. Erat), 24. R. Erat, 59. Nedbal (R. Erat), 60. L. Vágner (R. Erat, Jan Wasserbauer). Rozhodčí: Veinfurter, Wagner – Hejl, Podrazil. Vyloučení: 6:6. Využití: 2:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 218. Střely na branku: 29:37. Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:2, 4:2, 4:3, 5:3, 5:4, 6:4.

Hosté z Třebíče začali třetinu aktivněji a hned v prvních deseti minutách se dočkali první branky. Úvodní větší šance utkání ale patřila Benáteckým. Na konci celé akce byl Průžek, avšak Dostál si na jeho střelu počkal se svoji lapačkou. Poté již přišel zmiňovaný gól Třebíče, která využila svou početní výhodu. Celá pětka si v útočném pásmu vyměnila kotouč, který skončil na holi Davida Dolníčka, jenž se napřáhl a přesně trefil branku přesouvajícího se Kořenáře. Hra se následně přelévala z jedné strany na druhou, avšak žádná větší akce nepřišla, ačkoliv nutno podotknout, že Třebíč měla častěji kotouč na holi. Ve 14. minutě byl stav na benáteckém ledě vyrovnaný po zásahu Filipa Kuťáka, který si pohrál s třebíčským brankářem a zakončil do opuštěné klece. O minutu později mohly Benátky dokonce otočit skóre, Kunst ale mířil příliš přesně a trefil tyčku. Smutnit ale nemusel, neboť druhá domácí branka padla v samotném závěru třetiny. Z vrcholu kruhu napřáhl Dominik Hrníčko a kotouč si našel cestu až za záda hostujícího gólmana.

Prostřední dějství přineslo hru ve čtyřech, která dala více šancí hostujícímu celku, který si ale nedokázali vytvořit dostatečný tlak na ohrožení benátecké branky. Po vyrovnání sil na ledě a benáteckém zakázaném uvolnění, ale Třebíčští skóre dotáhli. Roman Erat si objel Kořenářovu branku a s pomocí odrazu puku od protihráče jej dostal za brankovou čáru. Na druhé straně poté muselo Dostálovi znovu pěkně zvonit v uších, neboť i Jeník přesně trefil tyčku branky hostí, následně ani Maier a ani Bělohorský se svými akcemi neuspěli. I na druhé straně mohl padnout gól, avšak Půža tváří v tvář Kořenářovi recept na gól nenašel. Hokej diváky nemohl nudit, hra měla spád a oba mladí brankáři se museli mít na pozoru, vše ale s bravurou zvládli. V posledních minutách bylo domácích plné hřiště a v samotném závěru přišla i šance hostů, ani oni ale s vyrovnaným výsledkem nepohnuli.

V poslední třetině bylo jasné, že kdo dá první branku, může o osudu zápasu rozhodnout. Na straně domácích to byl Chrtek, který zkoušel své štěstí, na opačném konci kluziště poté pálil Paták, jenž trefil bránícího hráče. Obrovskou šanci měl také Průžek, odkrytou část branky ale netrefil. Následně Třebíčští zamkli domácí v obranném pásmu a ti se museli osvobodit až za cenu zakázaného uvolnění. V posledních deseti minutách se ale děly věci! Nejprve poslal Benátecké do vedení Petr Wiencek, jenž vyhnal pavouky z rohu třebíčské branky a o minutu později se naprosto stejně prosadil i Filip Pyrochta. Následovaly dvě akce Třebíče a i zde zazvonila branková konstrukce. Poté, co Dostál zůstal na střídačce, Horácká Slavia stáhla manko zásluhou Karla Nedbala, avšak o třicet sekund později to bylo znovu o dvě branky. Adam Dlouhý totiž nepohrdl možností skórovat do opuštěné klece. Hosty poté znovu vzkřísil Lukáš Vágner střelou k pravé tyči, avšak poslední slovo měli domácí, konkrétně Filip Pyrochta a jeho pas z vlastní obranné třetiny do třebíčské branky.

Jiří Kudrna (HC Benátky nad Jizerou): Já se budu opakovat, ale byla to bitva a těžké utkání. Třebíč sem přijela s dobrou formou a my jsme to utkání chtěli zvládnout. Oproti minulému zápasu na Slavii jsme chtěli více střílet a využívat ke střelbě obránce, což se nám dařilo. Samozřejmě jsme strašně rádi, že jsme dnes vyhráli za tři body. Kluci zaslouží pochvalu, je to pro nás důležité vítězství.

Martin Sobotka (SK HS Třebíč): Nezačali jsme moc dobře. V první třetině nás soupeř přehrával, měli jsme málo pohybu. Sice jsme dali první branku v přesilové hře, ta nás ale ještě více uchlácholila. Benátky nás následně potrestaly dvěma góly. Myslím si, že ve druhé třetině jsme byli lepší a zaslouženě vyrovnali. Rozhodla třetí třetina, ve které jsme do osmé či desáté minuty měli čtyři brankové příležitosti, které jsme měli využít. Soupeř nás poté potrestal brankou ihned po buly. Poté přidal ještě jeden gól. Závěr byl vabank a my už utkání nestihli zvrátit. Je to škoda, protože dnes to tu na nějaký bod bylo. K zápasu jsme ale nepřistoupili zcela zodpovědně a kvůli tomu jsme prohráli.