17. 10. 2019 | Marek Vachta, Ondřej Nejedlo

Benátky potřetí v řadě dotáhly dvoubrankové manko, v Ústí nakonec braly bod

15., čtvrtek 17. 10. 2019
Ústí n.L. - Benátky n.J. UNL - BEN
Po zápase na třebíčském ledě i domácím utkání s Kadaní, prohrávali i tentokrát Benátečtí o dvě branky. Zápas na ústeckém ledě se ale pro ně zprvu nevyvíjel vůbec špatně. Po první třetině vedli Průžkovou brankou, byli lepším týmem, jen opět žehrali na nepřesnou koncovku. Druhá třetina byla jak ze špatného snu. Ústečtí nastříleli tři góly a hosté tak znovu museli dotahovat. To se jim podařilo v závěrečné části hry, nejprve snížil přesnou střelou od modré Knot. Náskok severočeského týmu smazal po Brízgalově chybě Wiencek. V závěru měli Benátečtí několik šancí, které jim mohli pomoci k tříbodovému zisku, leč zůstaly nevyužity. Prodloužení trvalo krátce, ukončil ho domácí Pšenička střelou z levého křídla. Ten tak rozhodl, že po výhře 4:3, zůstanou dva body v Ústí nad Labem.
Ústí n.L.: Brízgala – Krejčí, Romančík, Smetana, Brož, Hes, Zukal, Veber – Krliš, Pšenička, Kružík – Maršoun, Vildumetz, Tůma – O. Bláha, Kordule, Jelínek – Filip, Dörner, Harkabus.
Benátky n.J.: Hrstka – Žůrek, Bukač, Kunst, Knot, Aubrecht, Buchtela, Hampl – Průžek, Musil, Vlach – Klapka, Šír, R. Duda – Špaček, Najman, Rychlovský – Wiencek, Chrtek, Jiruš.
Branky a nahrávky: 21. Kružík (Vildumetz, Krliš), 31. Romančík (Tůma, Krejčí), 38. Maršoun (Vildumetz), 61. Pšenička (Kružík, Krejčí) - 11. Průžek (Musil, Vlach), 46. Knot (Wiencek, Chrtek), 52. Wiencek. Rozhodčí: Hucl, Petružálek - Ševic, Votrubec. Vyloučení: 4:5. Využití: 2:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 483. Střely na branku: 28:37.

Již od začátku jsme měli možnost sledovat utkání ve velmi dobrém tempu se spoustou šancí na obou stranách. Úvod třetiny patřil domácím, kteří Benátky tlačili a několikrát nebyli moc daleko od úvodní branky. Karta se však začala postupně obracet a byli to Středočeši, kteří se pomalu začali ujímat režie. Zvýšená aktivita se jim také vyplatila, když se odražený kotouč dostal do mezikruží k osamocenému Janu Průžkovi, který se nemýlil. Slovan mohl bleskově odpovědět, ale Pšenička sám před brankou trefil pouze horní tyč. Hosté poté dále hrozili a jen pár centimetrů je dělilo od další branky, když od modré orazítkoval horní tyč domácí branky Daniel Bukač. Oba celky měly poté možnost přesilové hry, ale ani jeden z nich ji nedokázal využít a tak první třetina skončila v poměru 0:1.

Do druhého dějství vlétli domácí jako uragán a taky to velmi brzo neslo ovoce, když se po necelé minutě hry prosadil Daniel Kružík, který osamocen před Hrstkou přesnou střelou vyrovnal. Hra se poté vyrovnala a mohli jsme sledovat divokou přestřelku, kdy na obou stranách bylo velké množství šancí. Hosté se mohli několikrát dostat zpět do vedení, ale buď byla proti branková konstrukce, nebo skvěle chytající Adam Brízgala, který nejednou zachránil domácí od inkasované branky a doháněl hosty k zoufalství. Nedáš, dostaneš, tohoto hesla se drželi hráči Slovanu, když se v přesilové hře prosadil Ladislav Romančík, který tečoval střelu Tůmy a poslal Slovan do vedení. Domácí však stále neměli dost, jelikož ještě před sirénou našel Vildumetz zpoza branky Petra Maršouna, který procpal kotouč do branky a zvýšil tak na 3:1.

Třetí dějství mělo poněkud vlažnější úvod, kdy ani jeden z celků nedokázal příliš ohrozit soupeřovu branku. Benátky však dokázaly poměrně brzo snížit, když se po vyhraném vhazování opřel do kotouče od modré Ronald Knot, jehož projektil se zastavil až v síti. Slovan poté mohl opět odskočit na dvoubrankový rozdíl, ale Matyáš Filip sám před Hrstkou minul horní růžek hostující branky. Poté si však vybral slabší chvilku Adam Brízgala, který zpoza branky nedokázal včas rozehrát a o puk ho připravil Petr Wiencek, jenž poté již neměl těžkou práci s dopravením kotouče do prázdné branky. Poté už ani jeden z celků nedokázal vstřelit další branku, a že šancí na to bylo dost, takže utkání muselo rozhodnout až prodloužení.

Úvodní vhazování vyhrál Slovan, který již po třinácti sekundách dokázal rozhodnout utkání ve svůj prospěch, když po levém křídle ujel Tomáš Pšenička a ranou pod lapačku překonal Hrstku.

Tomáš Mareš (HC Slovan Ústí nad Labem): Jsme rádi i za dva body, i když jsme po druhé třetině vedli 3:1. Dnes jsme se lekli vyhrát. První třetina byla z naší strany špatná. Ve druhé třetině jsme dali tři branky, ale nebýt famozního Brízgiho, mohl být výsledek třeba 2:6. V této třetině se k nám přiklonilo štěstí, ale tak to ve sportu je. Ve třetí třetině jsme udělali dvě individuální chyby a soupeř nás potrestal. Chtěli jsme dnes vyhrát, hráči věděli, že musí, nakonec to bylo v prodloužení a jsme rádi, že to zvládli.

Valdemar Jiruš (HC Benátky nad Jizerou): První třetina byla velice vyrovnaná, možná jsme tam měli více šancí než soupeř, ale nám se nepovedl nástup do druhé třetiny, kdy jsme nechali hlavy v kabině a právě ve druhé třetině jsme pustili soupeře do trháku. Poté jsme si něco řekli v kabině a utkání jsme dokázali srovnat. Troufám si říct, že jsme měli dokonce více šancí, ale pokud nebudeme využívat přesilové hry, nemůžeme pomýšlet na tříbodové zisky.