29. 10. 2022 | Tomáš Nejedlo

Jeden gól je na body málo, Kobra odjela s výhrou 5:1

12., sobota 29. 10. 2022
Benátky n.J. - Kobra Praha BEN - KOB
Na vysoké vítězství 8:2 proti celku Řisut benátečtí hokejisté v domácím prostředí bohužel nenavázali. Jeden vstřelený gól je opravdu na zisk bodů velmi málo, Kobra u Jizery předvedla dobrý výkon a po zásluze odvezla všechny tři body za výhru 5:1. Na dvoubrankové vedení Pražanů reagoval snížením Kamil Bříška, leč byl jediným z benáteckého týmu, komu se povedlo překonat velmi dobrého Sochůrka v brance Kobry. To hostům se povedlo dostat puk za Sejpalova záda pětkrát a vezou všechny body. Šance na nápravu je pro Benátecké ve středu 2. listopadu, to budou hrát opět doma - od 18:00 hodin s Ústím nad Labem.
Benátky n.J.: Sejpal (53. Hradiský) – Klodner, Mašek, Antoš, M. Tondr, Hrouda – L. Tondr, Bříška, Zumr – Dvořák, Šafránek, Šíma – Stehlík, Havlas, Král – Kusý, Hruška, Hejňák.
Kobra Praha: Sochůrek – Ženíšek, Knesl, Duda, Holý, Straka, Svach – Petrák, Petrov, Šťastný, Kolda, Janča, Martínek, Zídek, Ksandr, Daniel, Novák.
Branky a nahrávky: 22. Bříška (M. Tondr, L. Tondr) - 8. Janča (Petrák, Ženíšek), 14. Petrák (Kolda, Knesl), 30. Petrák (Martínek, Janča), 49. Zídek (Kolda), 53. Petrov (Šťastný, Novák). Rozhodčí: Valda - Beneš, Kurtin. Vyloučení: 3:2. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 190. Střely na branku: 29:30.

Jako první do utkání gólově vstoupila pražská Kobra. Ještě předtím však nebyl potrestán zákrok Knesla na domácího Šímu u mantinelu, kdy po nárazu rukama od hostujícího obránce zůstal domácí útočník naražen na mantinel. Takové zákroky nechceme obecně na stadionech vídat, bohužel... Nicméně, pojďme ke gólovému souhrnu. V 8. minutě propadly Benátky ve středním pásmu, do toho útočného se vřítil Jakub Janča a z levého kruhu svou střelou propálil Sejpala - 0:1. Následně neproměnil dobrou příležitost volný Havlas po přiťuknutí Stehlíka na druhé straně, a tak do konce první třetiny druhým gólem trestala Kobra. Martin Petrák využil odrazu o tyčku a zvýšil vedení Pražanů - 0:2.

Vstup do druhé části se vydařil domácím a po minutě hry po akci prvního útoku se Benátečtí vrátili do zápasu. Lukáš Tondr na modré čáře našel svého bratra Martina, který si hezky všiml volného Kamila Bříšky, který do poloodkryté branky skóroval - 1:2. Jenže pohříchu to byla jediná domácí trefa v zápase. Paradoxně v době, kdy měli Středočeši více ze hry, přišel třetí gól hostí. Martin Petrák po chytré Martínkově přihrávce zpoza branky zacílil přesně - 1:3. Ještě do konce druhé části měl snížení na hokejce Bříška, své sólo vůči Sochůrkovi ale ke gólové tečce nedotáhl.

Zmar Benátek asi nejlépe dokumentovala situace, kdy do brejku dva jednoho v oslabení tří proti pěti! unikla dvojice Martin Tondr a Kamil Bříška - prvně jmenovaný se rozhodl pro střelu a trefil brankáře Sochůrka do masky. A jak to tak bývá, trestal soupeř. Václav Zídek už při rovnovážném počtu hráčů na ledě trefil přesně prostor nad Sejpalovým ramenem - 1:4. V 53. minutě dílo benátecké zkázy dokončil Daniil Petrov, když bekhendovým blafákem donutil benáteckou střídačku vzít si time-out a brankář Sejpal už zůstal na střídačce - 1:5. Premiéru v druhé lize si tak odbyl junior Radim Hradiský, do konce zápasu si připsal dva velmi těžké a několik dalších zásahů, neinkasoval a byl tak u porážky 1:5.

Antonín Nečas (HC Benátky nad Jizerou): Porazil nás houževnatější a bojovnější tým, který si šel celou dobu za vítězstvím. Inkasujeme laciné branky. Na druhou stranu s jedním vstřeleným gólem na domácí půdě se nedá uspět.

Miloslav Šeba (HC Kobra Praha): Momentálně se nám ve hře daří. Prokázali jsme to v první třetině. Vycházela nám kombinace, byli jsme herně lepší. Poté jsme to vyjádřili i vstřelenými góly. Náš tým nyní hraje v pohodě, což je důležité. Stejně jako tři získané body venku.