8. 1. 2022 | Raina Tomanová, Ondřej Nejedlo

Jedna vstřelená branka je málo, Benátky se vrátily z Vrchlabí s prázdnou

35., sobota 8. 1. 2022
Vrchlabí - Benátky n.J. VRC - BEN
Střelecká impotence trvala také na vrchlabském ledě. Tam odcestovali benátečtí hokejisté bez svého kapitána a nejzkušenějšího obránce Petra Kolmanna, který byl znovu stažen do Liberce. Diváci v Podkrkonoší se rozhodně nenudili a jak bývá v této sezóně zvykem, Benátky opět nehrály druhé housle, nicméně znovu je zradila chabá střelecká potence. Na Mrňovu branku dokázal sice ještě v první třetině odpovědět Najman, další šance ale zůstaly nevyužity. Domácí pět minut před koncem využili přesilovou hru Kautem, na jehož branku navázal brzy svým druhým gólem Mrňa.
Vrchlabí: Soukup - Kynčl, Linhart, Jelínek, Kajínek, Nedbal, Voženílek, Oliva - Heřman, Chrtek, Pochobradský - Mrňa, Kaut, Koffer - Machač, Urban, Matýs - Chalupa, Zeman, Kusý.
Benátky n.J.: Pavelka - Žůrek, Aubrecht, Bukač, Šedivý, Kunst, Kovář, Hampl - Šír, Najman, Rychlovský - Průžek, Dušek, Špaček - Duda, Čederle, Jiruš - Pabiška, Čermák.
Branky a nahrávky: 8. Mrňa, 55. Kaut (Urban, Linhart), 56. Mrňa (Voženílek, Kaut) - 19. Najman (Rychlovský, Šír). Rozhodčí: Čáp, Pilný - Baxa, Kreuzer. Vyloučení: 4:6. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 610. Střely na branku: 35:31.

Začátek utkání nezačal dobře pro domácí hráče, vyloučen byl Koffer. Čederle pak dostal nabito, Soukup byl připravený. Následně už Benátky domácího brankáře neohrozily. V 5. minutě se do šance dostal Jiruš, který málem využil chybu domácího týmu. Na druhé straně mířil nepřesně Mrňa. V čase 7:11 už ale otevřel skóre utkání. Pavel MRŇA byl připravený na brankovišti a puk doputoval až za záda Pavelky. V 10. minutě byl znovu vyloučen vrchlabský hráč. Duda si našel Špačka, ale ten Soukupa nepřekonal a také druhé oslabení HC Stadion zvládnul. Soukup pak musel zasahovat proti střele Rychlovského, následně byl vyloučen také benátecký hráč. Pochobradský byl v akci společně s Machačem, ale Pavelka měl velké štěstí. V 17. minutě Pavelka chyboval a potrestat hosty mohl Kaut, ale puk skončil vedle branky. Znovu se ukázalo, že platí nedáš – dostaneš. V čase 18:30 vyrovnal skóre utkání Adam NAJMAN, který mířil nad beton a hlavně přesně. Vrchlabský Heřman na konci třetiny minul volnou branku.

Ve 22. minutě trefil Koffer tyč, následně byl vyloučen hostující Bukač. Ani tentokrát domácí nevyužili přesilovou hru. Jelínek střílel od modré čáry pouze do Pavelky, na druhé straně puk ukryl Soukup. Ve 26. minutě mohl střílet Chrtek, ale raději ještě přihrál. Brankář si puk ohlídal. O chvíli později si najížděl Heřman, který přihrával Chrtkovi, ale proti Pavelkovi neuspěl. V polovině zápasu byl vyloučen Kajínek. Jiruš pouze přestřelil, domácí několikrát puk vyhodili. Ve 33. minutě byl vyloučen Bukač a Pavelka měl plné ruce práce. Nejdříve předvedl skvělý zákrok proti Matýsovi, následně se nikdo z domácích netrefil do puku, když puk volně skákal po brankovišti. Ve 36. minutě byl Koffer faulován, po konzultaci rozhodčích se nakonec na trestnou lavici posadil Aubrecht. Soukup pak vytáhl zákrok proti Najmanovi, na druhé straně na Pavelku nestačil Mrňa. Zeman tečoval nahození, ale pouze do brankáře. Ve 38. minutě byl vyloučen Machač a současně s ním také hostující Žůrek. Nedbal se netrefil do branky, Čederle pak ujel sám na Soukupa, ale trefil se pouze mimo branku.

I třetí třetina nabídla zajímavé šance. Soukup puk vyrazil před sebe po střele Dudy, také Průžek se dostal do šance ve 45. minutě. Hosté se rychle dostali do hry, ale nebyli úspěšní co se týče přesné střelby. Domácí mohli přidat branku v 50. minutě, o chvíli později na druhé straně musel zasahovat Soukup proti Průžkovi. V 53. minutě přišlo další vyloučení na hostující straně, Pavelka se musel v brance předvést proti střele Kauta. Následně už na něj nestačil, v čase 54:22 se Tomáši KAUTOVI povedlo Pavelku překonat a využil tak přesilovou hru. Netrvalo dlouho a Vrchlabí už vedlo o dvě branky. V čase 55:23 se trefil Pavel MRŇA. V 59. minutě ještě mohl přidat branku Pochobradský, Pavelka ale dobře věděl, co chystá.

Tomáš Jirků (HC Stadion Vrchlabí): Mám velkou radost za celý tým, protože ten dnes předvedl kolektivní, stoprocentní výkon. Od prvního hráče až po gólmana, včetně realizačního týmu jsme v zápase žili. Kluci nevypustili jediný metr, jediný souboj a za to jsme byli odměněni výhrou. Do třetí třetiny jsme šli s tím, že se budeme držet plánu, byli jsme na Benátky připravení. Nepouštěli jsme je do rychlých brejků a věřili jsme, že náš čas přijde. Klukům jsme říkali, ať jsou klidní a ať nezmatkují. Ještě více jsem rád, že jsme konečně proměnili přesilovou hru, navíc to byl rozhodující gól. Takže z mé strany velká spokojenost.

Antonín Nečas (HC Benátky nad Jizerou): Bylo to obrovsky vyrovnané utkání, jako každé proti Vrchlabí. Hrál se bojovný, fyzický hokej. Oba dva týmy se praly o každý metr ledu. Vyvrcholilo to čtyři minuty před koncem přesilovou hrou, ve které soupeř skóroval. Celou sezónu nás trápí produktivita.