12. 11. 2016 Martina Nová

Mikyska dal hattrick, kapitán Plodek dva góly a Benátky berou tři body!

23., sobota 12. 11. 2016
Prostějov - Benátky n.J. PRO - BEN

Utkání 23. kola na ledu Prostějova začalo ve velkém stylu, když dvěma góly v prvních sedmi minutách změnil skóre Josef Mikyska. Domácí sice ukrojili náskok, jenže úvodem druhé třetiny Jan Plodek zajistil opět dvoubrankové vedení, jenže rychle domácí znovu snížili. Avšak Plodek zanedlouho skóroval podruhé. Na kapitána navázal svým třetím gólem večera Mikyska a před polovinou utkání Benátky již vedly 5:2. Nicméně do druhé sirény Prostějov opět snížil a v posledních sedmi vteřinách gólově bohatého duelu počtvrté Jestřábi ještě Petra Kváču pokořili. Na vyrovnání již čas nezbyl a Benátečtí berou tři body a poskočili na 6. místo v tabulce WSM ligy!

Prostějov: Kantor (7. Neužil) – A. Holík, Vokurka, Protivný, D. Kolář, Grebeňuk, V. Zadražil – Korhoň, Martin Novák, Moskal – Luňák, Venkrbec, Švec – Rudovský, Šlahař, L. Krejčík – Půhoný, Hozák, Zabloudil – Augustin.
Benátky n.J.: Kváča (Hosnedl) – Husa, Kolmann, Kočí, Mikliš, Havlín, Pyrochta, Holub – A. Dlouhý, Plodek, Hrníčko – Víšek, J. Mikyska, Chlapík – Bittner, Prokeš, Da. Svoboda – J. Havel, Janele, Ďurač.
Branky a nahrávky: 16. Hozák (Půhoný), 22. Korhoň (Augustin, Hozák), 35. L. Krejčík (Venkrbec, Kolář), 60. Venkrbec (Moskal, Krejčík) – 2. J. Mikyska (Víšek, Chlapík), 7. J. Mikyska (Chlapík, Husa), 21. Plodek (A. Dlouhý, Kolmann), 26. Plodek (Hrníčko, Havlín), 27. J. Mikyska (Mikliš, Víšek). Rozhodčí: Kopeček - Polák, Zídek. Vyloučení: 3:5. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 1 363. Střely na branku: 45:30. Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:3, 2:3, 2:5, 4:5.

Vstup do druhého vzájemného utkání se lépe vydařil hostujícímu týmu. Pouhou minutu a patnáct vteřin po úvodním bully se k puku dostal Josef Mikyska, který na nic nečekal a poslal jej přesně do pravého horního růžku Kantorovy brány. A tlak Benátek před prostějovskou bránou pokračoval i nadále. Druhou branku hostí přidal v sedmé minutě opět Josef Mikyska, jenž dokázal protlačit kotouč mezi betony prostějovského brankáře i přesto, že byl hákovaný. Nový trenér Hanáků Pavel Arnošt zareagoval na druhý gól Benátek odvoláním Pavla Kantora. Místo něj se do brány postavil Jakub Neužil. V šestnácté minutě se poprvé z gólu radovali taky domácí. Jiří Půhoný našel v útočném pásmu Jiřího Hozáka, jenž nedal svou střelou brankáři Benátek nejmenší šanci. Deset vteřin před závěrečnou sirénou první dvacetiminutovky mohl srovnat stav utkání Lukáš Krejčík. Jeho střela však těsně minula Kváčovu bránu. Po první třetině tak odcházeli hráči do kabin za stavu 1:2.

Prostřední část utkání začali opět lépe Středočeši. Pouhých devatenáct vteřin po začátku druhé dvacetiminutovky zvýšil stav utkání na 1:3 Jan Plodek, jenž dokázal vměstnat puk přesně mezi Neužilovo rameno a horní tyč. Jestřábům se však podařilo záhy opět snížit. Ve dvaadvacáté minutě našel Vojtěch Augustin přihrávkou Lubomíra Korhoně, který se z bezprostřední blízkosti nemýlil. Radost domácích fanoušků ale neměla bohužel příliš dlouhého trvání, neboť se Benátkám podařilo v následujících minutách vstřelit dva rychlé góly po sobě. Nejprve zvýšil v šestadvacáté minutě na 4:2 Jan Plodek a o pouhou minutu později přidal další branku Středočechů Josef Mikyska, jenž tak po této trefě zaznamenal v dnešním utkání hatrick. Další gól utkání přišel v pětatřicáté minutě. Na 2:5 snížil Lukáš Krejčík, který uklidil puk do téměř odkryté brány hostujícího týmu. Po třetí vstřelené brance jako by domácí ožili. I přes velký tlak v posledních minutách druhé třetiny se však Hanákům další branka přidat nepodařila.

Úvod poslední dvacetiminutovky vyšel tentokrát lépe Jestřábům, kteří se ihned po bully hnali před Kváčovu svatyni. Vytěžit branku z rychlého útoku však nedokázali. Ve šestačtyřicáté minutě se faulu dopustil Vojtěch Zadražil. Středočeši ale nabídnutou početní výhodu nezužitkovali. Následně se přesilovou hru po faulu Svobody zahráli rovněž Hanáci. Ale ani ti potrestat svého soupeře nedokázali. Sotva se dostali hostující do plného počtu, usedl na trestnou lavici opět hráč domácích. Nicméně ani tentokrát gól nepadl. Poslední branku utkání vsítil pouhých sedm vteřin před závěrečnou sirénou Matouš Venkrbec, jenž tak upravil stav utkání na konečných 4:5 pro Benátky.

Pavel Arnošt (Prostějov): Byl jsem v očekávání, jak tým zvládne první zápas. Měli jsme spolu jen jeden trénink a jedno rozbruslení. Snažil jsem se dát týmu nějaké podněty. Bohužel jsme dostali dva laciné góly. Pak se mužstvo zvedalo, ale opět jsme dvakrát rychle inkasovali. Udělali jsme hodně chyb, ale měli jsme také dost pozitivních věcí. Těsné prohry doma je samozřejmě škoda.

Antonín Nečas (Benátky nad Jizerou): Předvedli jsme týmový výkon, tým byl stmelený. Věděli jsme, v jaké situaci se Prostějov nachází. Změnili trenéra, hráči se chtěli ukázat. O to byl zápas i těžší, celý zápas jsme vedli a nebylo snadné udržet ten výsledek. Hráli jsme do posledních sekund.