17. 12. 2022 | Matěj Sousedík, Tomáš Nejedlo

Na Kobře Benátky tahaly za kratší konec, Pražané zvítězili letos i podruhé

26., sobota 17. 12. 2022
Kobra Praha - Benátky n.J. KOB - BEN
Podobně jako s Pískem, ani s týmem pražské Kobry se v letošní sezóně benáteckým hokejistům nepodařilo ani v jednom ze dvou soubojů sebrat nějaký bod. Velmi důležitý zápas o osmičku v Praze Benátky začaly gólově lépe, na trefu Bříšky ale Pražané bleskurychle reagovali. Ve druhé třetině se lámal pomyslný chléb, hosté neproměnili ani jednu ze svých pěti přesilovek a Kobra trestala. Hattrickem jí k celkové výhře 5:2 pomohl Václav Zídek a Benátečtí se teď musí soustředit na poslední duel tohoto kalendářního roku, v předvánočním čase přijede ve středu 21. prosince kvalitní tým Tábora.
Kobra Praha: Sochůrek – Šteiner, Duda, Knesl, Ženíšek, Holý, Straka, Svach – Jedlička, Petrák, Kolda, Novák, Janča, Dubský, Martínek, Míšek, Ksandr, Zídek, Nápravník, Šťastný.
Benátky n.J.: Sajdl – Mrkvička, Klodner, Mašek, Rajgl, Čížek, Němeček - Tondr, Bříška, Zumr - Dvořák, Šafránek, Jankovský - Šíma, Král, Hejňák.
Branky a nahrávky: 19. Zídek (Martínek), 22. Zídek (Martínek), 31. Dubský, 42. Petrák (Jedlička), 60. Zídek (Martínek) – 19. Bříška (L. Tondr, Čížek), 25. Šafránek (Jankovský). Rozhodčí: Bernat - Hradil, Žídek. Vyloučení: 5:2. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 175. Střely na branku: 32:43. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 2:1, 2:2, 5:2.

Hned po 37 sekundách musel Sochůrek řešit nepříjemnou skrumáž před svojí bránou, ale s celou situací si poradil, když zalehnul puk. Ve 4. minutě si benátecká obrana nepohlídala Zídka, který prokličkoval až před Sajdla a střílel k tyči. Hostující brankář ale zasáhl. V 19. minutě se poprvé prosadily Benátky. Domácí zapomněli na bývalého hráče Kobry Kamila Bříšku, jenž překonal Sochůrka z bezprostřední blízkosti brankoviště.

Za sedm sekund ale bylo vyrovnáno. Martínek po buly poslal kotouč Václavu Zídkovi, který se uvolnil v prostoru pro vhazování a zakončil do vzdálenějšího rohu branky. Ve druhé třetině se jako první prosadili domácí. Ve 22. minutě se podruhé v utkání prosadil Václav Zídek. Ve 25. minutě bylo znovu srovnáno. Pár vteřin po skončení benátecké přesilovky zlomily Benátky unavenou obranu Kobry. Jankovský našel v mezikruží Davida Šafránka, který trefil přesně roh branky.

Ve 31. minutě si ale Braničtí vzali vedení zpátky. Prosadil se Martin Dubský, který hned ve svém prvním utkání za Kobru skóroval. Po dvou třetinách vedla Kobra 3:2. Hned ve 42. minutě přidali domácí další gól. Na levé straně se uvolnil Martin Petrák, jenž překvapil Sajdla zakončením k bližší tyči. Kotouč prošel úzkou mezerou mezi betonem a brankovou konstrukcí.

V 52. minutě měli šanci domácí. Zídek chtěl využít chaosu před hostující bránou a poslal puk na sedícího brankáře Sajdla, který ale puk lapil. Hosté to ještě zkusili bez brankáře, ale tento risk nevyšel, protože 54 sekund se Kobra trefila popáté. Střelou z pravé strany zkompletoval hattrick Václav Zídek.

Miloslav Šeba (HC Kobra Praha): Šlo o přímý souboj o play off. Nyní jsme na sedmé příčce a máme o bod více než Benátky. Naše povinnost je dostat se na šesté místo, o které usilujeme. První třetina byla z naší strany výborná, bohužel ale bylo utkání dvakrát rychlé srovnané. Ve druhé třetině jsme měli jedno vyloučení za druhém. Toto jsme si ale vyříkali a ve třetí třetině bylo na ledě jasně vidět, kdo chce vyhrát. Prokázalo se to v zakončení. Hodně to lepilo Václavu Zídkovi, který dal hattrick. Výborně chytal brankář Sochůrek a skvěle hrály všechny tři lajny, včetně obránců. Chtěl bych všem klukům poděkovat za skvělou práci a za tolik bodů, kolik se povedlo před Vánoci udělat!

Antonín Nečas (HC Benátky nad Jizerou): Bohužel jsme neproměnili ve druhé třetině pět přesilových her a tím se lámal zápas. Jinak to bylo ale utkání velmi dobré úrovně a musím uznat, že soupeř hrál velice dobře. V obranné činnosti nás předčil a z toho pohledu je jeho vítězství zasloužené.