5. 1. 2022 | Daniel Doležal, Tomáš Nejedlo

Ta produktivita... Z Přerova bez gólu i bez bodů

34., středa 5. 1. 2022
Přerov - Benátky n.J. PRE - BEN
Málo platné je benáteckým hokejistům, že Přerov v utkání 34. kola Chance ligy přestříleli v poměru 38:30, když neberou z utkání žádný bod. V divokém zápase, kdy bylo rozdáno celkem devatenáct menších a dva větší tresty, zvítězili Zubři 2:0, když rozhodující trefu zaznamenal v první třetině v přesilovce Jakub Svoboda a druhý gól byl domácím uznán jako technický při power-play. Opět, jako už poněkolikáté v této sezóně, udělali Benátečtí ze soupeřova gólmana hvězdu... Tentokrát je a jistě ještě bude oslavován Michael Petrásek, tak jako řada jeho brankářských prvoligových kolegů. Co naplat, body chybí a soupeři v tabulce před Benátkami nezahálejí. Bohužel... Další utkání je na programu v sobotu ve Vrchlabí.
Přerov: Petrásek – Hrdinka, Kubeš, Krisl, Černý, Dluhoš, Ševčík – Jakub Svoboda, Herman, Jan Svoboda – Süss, Šoustal, Doležal – Goiš, Dvořák, Sloboda – M. Svoboda, Král, Sebera
Benátky n.J.: Pavelka (42.-44. Žajdlík) – Šedivý, Kolmann, Žůrek, Aubrecht, Bukač, Kovář, Kunst – Šír, Najman, Rychlovský – Duda, Průžek, Špaček – Dlouhý, Čederle, Jiruš – Pabiška, Dušek, Čermák
Branky a nahrávky: 15. Jakub Svoboda (Kubeš, Herman), 60. Šoustal (technický gól). Rozhodčí: Koziol, Skopal – Maštalíř, Roischel. Vyloučení: 8:11, navíc Král (PRE) - Špaček (BEN) 5 minut + do konce utkání. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 720. Střely na branku: 30:38. Průběh utkání: 2:0.

Lepší vstup měli do úvodní třetiny hosté, kterým se už ve druhé minutě naskytly šance v nebezpečných dorážkách po Kovářově střele. Skórovat mohlo i MEO, Šoustal ale chybnou rozehrávku v samostatném nájezdu nepotrestal. Benátky byly nadále aktivnější, v rozmezí pěti minut však nasbíraly čtyři tresty a musely se bránit. Dvojité oslabení zvládly, poté jim pomohla Pavelkova tyč při střele Doležala. Když však na levém křídle zápěstím vystřelil Jakub Svoboda, Kunst už se musel z trestné vracet předčasně.

To do druhé třetiny se překlenulo vyloučení Slobody, Přerov se ale dokázal ubránit. Stejně tak Zubři přečkali i další oslabení, hosté ovšem tahali za delší konec lana a ze hry měli ve druhé třetině podstatně více. Vítr z plachet jim nicméně ubíral běsnící Radek Duda, který svojí horkokrevností několikrát rozpoutal konflikty a sám si musel na trestné lavici také posedět. Vrcholem značně rozkouskované periody se stala pořádná bitka Krále se Špačkem, ani sportovně podané ruce je však neochránily před odchodem do sprch.

Benátky si své tempo přenesly i do třetí třetiny, Zubry ovšem nadále držel skvělý Petrásek. V 50. minutě mohl zblízka ve velké šanci vyrovnat Šedivý, domácí gólman si ale levou tyč pohlídal. Hosté svůj tlak stupňovali, zatímco Přerovu scházela rychlost a obratnost v soubojích a do útoku už se mnoho nehrnul. Petráskem zdeptaná hostující střídačka před koncem sáhla po hře bez brankáře, během ní ale rozhodla málo vídaná věc – technický gól. Kolmann na modré nastřelil Tomáše Šoustala, který by mu prchl směrem k prázdné bráně, a tak musel sáhnout po faulu. Hanáci tak s vypětím všech defenzivních sil uhájili tříbodový zisk.

Robert Svoboda (HC ZUBR Přerov): Šlo o velice těžké utkání s velice silným soupeřem. Bylo také hodně agresivní, na ledě došlo na strašně moc osobních soubojů. Mohlo to být trošku jinak, kdyby se nám podařilo využít přesilovky ze začátku zápasu. Byla tam asi trochu nervozita – nesedlo nám to, jak bychom si představovali. Jediný gól z početní převahy nicméně v podstatě rozhodl. Benátky byly kromě síly také organizované. Vynikající výkon Petyho rozhodl, že máme tři body. Jsou pro nás nesmírně důležité, protože leden bude určovat, jak se to bude vyvíjet dál. Jsme hrozně rádi, že jsme utkání zvládli. Celý tým zaslouží pochvalu za statečný výkon.

Valdemar Jiruš (HC Benátky nad Jizerou): Potýkáme se s koncovkou, což se v dnešním zápase naplno ukázalo – nevstřelili jsme branku. V posledních třech utkáních jsme dali dva góly, to je strašně málo. Produktivita nás trápí. Peníze na střelce nemáme, rozpočet máme malý. Do dalších zápasů budeme muset jít s tím, že v tréninku zapracujeme na zakončení. Věřím, že další utkání už zvládneme.