20. 8. 2019 | Tomáš Nejedlo

Porážka s Drážďany se zbytečnou černou kaňkou v závěru

přát., úterý 20. 8. 2019
Benátky n.J. - Dresdner BEN - DRN
Hned den po domácím souboji se Sokolovem se benátecký celek postavil účastníku druhé nejvyšší německé soutěže Drážďanům. Dresdner Eislöwen předvedli u Jizery kvalitní výkon, jejich výhra byla zasloužená. Avšak prezentovali se i hrou mnohdy za hranicí pravidel a vyústěním jejich nečisté hry bylo zkratovité jednání kanadského útočníka Dale Mitchella, který se v 51. minutě snažil napadnout hlavního rozhodčího Čápa. Fyzickému kontaktu zabránili až čároví rozhodčí. Po tomto incidentu, který do hokeje a sportu vůbec rozhodně nepatří, čtveřice rozhodčích se souhlasem benátecké střídačky utkání předčasně ukončila.
Benátky n.J.: Schwarz (33. Žajdlík) – Žůrek, Buchtela, Kunst, Aubrecht, Kovář, Niko, Fereta – Špaček, Šír, Wiencek – Dlouhý, Chrtek, Šeliga – Křepelka, Bittner, Šafařovský – Vomáčka.
Dresdner: Proske (Eisenhut) – Uplegger, Hanusch, Dotzler, Kramer, Zauner, Lavallée, Ribnitzky, Heyter – Ritter, Pielmeier, Walther – Huard, Knobloch, Knackstedt – Biezais, Lamoureux, Mitchell – Rupprich, Kiss, Jentsch.
Branky a nahrávky: 5. Wiencek (Špaček, Buchtela), 22. Chrtek – 4. Ribnitzky (Jentsch, Rupprich), 6. Huard (Kramer, Knackstedt), 13. Mitchell (Biezais), 30. Knackstedt (Huard), 33. Lamoureux (Biezais), 50. Mitchell. Rozhodčí: Čáp, J. Jílek - Gabriel, Zmeškal. Vyloučení: 4:12 + navíc Mitchell (DRN) 10 minut OT, 20 minut OK, trest ve hře. Využití: 1:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 105. Střely na branku: 19:23.

Komentář

Úvod utkání byl gólově velmi bohatý, vždyť ještě nebylo odehráno ani šest minut a už padly tři góly. Do vedení hosty poslal přesnou střelou pod Schwarzovu vyrážečku Timon Ribnitzky - 0:1. Vyrovnáno bylo záhy, a sice po třinácti vteřinách první přesilové hry zápasu. Špačkovu střelu Proske vyrazil k Petru Wiencekovi, jenž doklepl puk do branky - 1:1. Vedení Drážďanům vrátila kombinační akce, na jejímž konci byl sjíždějící Nick Huard - 1:2. Třetí trefu hostujících Eislöwen obstaral Dale Mitchell, když se dostal za benáteckou obranu a v brejku chytře poslal puk po ledě do branky - 1:3. Pak ještě domácí dvakrát zachránila branková konstrukce, a sice když Knackstedt nastřelil tyčku a krátce poté ve stejné přesilovce Huard břevno.

Začátek druhé části hry přinesl snížení z domácí strany. Ondřej Chrtek ujel drážďanské obraně a po odrazu dopravil puk za brankovou čáru - 2:3. Jenže pak už do černého pálil jen hokejisté německých Drážďan. V polovině utkání si v početní převaze nabruslil do střelecké pozice Jordan Knackstedt a nemýlil se - 2:4. Snížit mohl Chrtek, jenže v cestě puku do branky stálo břevno. A tak přišel trest na druhé straně, Mario Lamoureux se vymanil zpoza branky a zamířil přesně nad Schwarzovo rameno - 2:5. Po této trefě došlo ke změně v benáteckém brankovišti, kam se postavil Matěj Žajdlík.

Třetí třetina nakonec trvala jen něco málo přes deset minut. V 50. minutě ještě kanadský útočník Dale Mitchell prokázal svůj hokejový um, když se pěknou kličku zbavil obránce a bekhendem zvedl puk mimo Žajdlíkův dosah - 2:6. O pár vteřin později však Mitchell předvedl zkrat, který v hokeji absolutně nemá co dělat! Vše odstartoval faul vysokou holí Maria Lamoureuxe na Jána Nika, kterého americký útočník ještě na ledě zcela zbytečně krosčekoval. Když rozhodčí začali udělovat tresty, Dale Mitchell po druhém desetiminutovém trestu v utkání vystartoval na hlavního sudího Davida Čápa a nebýt včasného zásahu čárových rozhodčích, zřejmě by došlo k inzultaci. Rozběsněného Mitchella pak drželi čároví i vlastní spoluhráči a poté ještě při odchodu z ledové plochy zaútočil na benáteckou střídačku, kde rozhodil všechny náhradní hokejky. Po zralé úvaze rozhodčích i benáteckých trenérů bylo utkání po této zbytečné černé kaňce předčasně ukončeno.

Ohlasy trenérů

Antonín Nečas (HC Benátky nad Jizerou): Byl to druhý zápas ve dvou dnech. Hráli jsme v trochu okleštěné sestavě. Vyzrálý a kvalitní soupeř přijel s kompletními čtyřmi pětkami. Bylo to fyzické utkání, trošku vyhrocené. Drážďany každou naši malou chybu dokázaly ihned popravit. Závěr byl ze soupeřovy strany vyhrocený. Někdy prostě taková utkání bývají.

Thomas Pielmeier (Dresdner Eislöwen): Od začátku utkání jsme ovládali hru a dostávali soupeře pod tlak. Stejně jako v posledním přípravném zápase rozdali rozhodčí spoustu trestů, se kterými ne vždy souhlasím. Rádi bychom dohráli zápas, protože jsme byli jednoznačně lepším týmem. Nakonec bylo rozhodnutí rozhodčích ukončit utkání logické, závěr by nepomohl ani jednomu z týmů.

Související články

TABULKA LIGY
arrow_forward_ios Kompletní tabulka
P Tým Tým Z S B
9. JIH Jihlava 44 126:100 76
10. PRO Prostějov 46 150:145 69
11. FRM Frýdek-Místek 42 142:117 68
12. TRE Třebíč 44 122:125 67
13. BEN Benátky n/J 44 116:152 52
14. UNL Ústí n/L 46 123:189 39
15. KAD Kadaň 45 102:181 36
16. SOK Sokolov 45 118:187 27
AKTUALITY
arrow_forward_ios Archiv aktualit
23.01.2020

Na soupisce Měchura

Na benáteckou soupisku přibylo jméno šestnáctiletého útočníka Adama Měchury. Ten v letošní sezóně nastupoval v libereckém dorostu (6 zápasů, 8 kanadských bodů, 5+3). Více utkání sehrál v liberekém juniorském týmu (17 zápasů, 7 kanadských bodů, 5+2). Je mládežnickým reprezentantem do 17 let. V tomto výběru letos odehrál 16 zápasů a získal 6 kanadských bodů (1+5).


20.01.2020

Nový brankář

Na soupisku byl dopsán šestnáctiletý brankář Daniel Král z juniorského týmu extraligového Liberce. Český reprezentant do 17 let odchytal letos v liberecké juniorce 7 zápasů (3,93, 89,50%), 16 startů poté přidal za liberecký dorost (3,09, 90,70%).


17.01.2020

Změna termínu

Benátečtí hokejisté se v pondělí 20. ledna nepředstaví na ledě týmu SK Horácká Slavia Třebíč. Toto utkání bylo přeloženo na pátek 24. ledna 2020.