3. 10. 2020 | Stanislav Jiskra, Věra Novotná

Z Kadaně pouze s bodem, rozhodly nájezdy

8., sobota 3. 10. 2020
Kadaň - Benátky n.J. KAD - BEN

Hokejisté Benátek nad Jizerou nemají, soudě dle historických statistik, zápasy s Trhači Kadaň příliš v oblibě. Trhači povětšinou na benátecké hokejisty umí a tuto bilanci potvrdili i na svém ledě, na němž dokázali poprvé v letošním ročníku zvítězit. Benátečtí hokejisté prohrávali po dvou třetinách rozdílem dvou branek, dokázali však najít potřebnou sílu a dotáhnout utkání do prodloužení. Nakonec musely o vítězi rozhodnout nájezdy, v nichž vystřelil Kadani vítězství Roman Chlouba.
Kadaň: Hanuljak – Kottek (A), Trefný (C), R. Havel, Seemann, Havlín, T. Běhula – Matyáš Svoboda, J. Svoboda, Chlouba – Achmeťjanov, Sursov, Koblížek – Z. Zabloudil, Jakub Veselý, Morong – Bucek.
Benátky n.J.: Pařík – Šedivý, Kolmann (C), Aubrecht, Štibingr, Kovář, P. Krejčí, Had – D. Špaček (A), A. Dlouhý, Pekař – Jiruš, Čederle, Pabiška (A) – Cikhart, Jansa, Wiencek – Maršoun, Šafařovský.
Branky a nahrávky: 6. Kottek (J. Svoboda, Matyáš Svoboda), 9. Chlouba (Trefný), 39. Trefný (Kottek, Chlouba), rozh. náj. Chlouba – 21. D. Špaček (Pekař, A. Dlouhý), 43. Čederle (Jiruš, Pabiška), 53. P. Krejčí (Maršoun, Jansa). Rozhodčí: Kostourek, Grech – Kokrment, Baxa. Vyloučení: 8:9. Využití:2:2 . V oslabení:0:0 . Diváci: 289. Střely na branku: 28:30. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 3:1, 3:3, 4:3.

Komentář

Vstup do utkání se Trhačům povedl na jedničku, z čehož vyplynulo dvojité vyloučení na straně Benátek nad Jizerou. V přesilové hře se nejdříve na konci pěkné akce objevil Jan Svoboda, který ovšem před odkrytou klecí promáchl kotouč. O pár vteřin bylo již veseleji, Jakub Trefný nabil na hůl Marcela Kottka, jehož dělovka zapadla přesně ke vzdálenější tyčce - 1:0. Následovala přesilová hra Benátek nad Jizerou, ta ovšem netrvala dlouho, když se o padesát vteřin později stav na ledě srovnal. Hra 4 na 4 vyhovovala více Trhačům, což ukázal opět Jakub Trefný, jenž skvělým pasem našel schovaného Romana Chloubu, druhý jmenovaný nedal svou kličkou Paříkovi žádnou šanci - 2:0. Benátky poté přidali na aktivitě, z čehož si vysloužili dvě přesilové hry, první z nich se podařila Trhům ubránit- Z druhé se půlminuty přenáší do druhého dějství.

V tom se vteřinu před vypršením trestu prosadil od modré čáry Daniel Špaček , který svou trefou vlil svému týmu čerstvou krev do žil - 2:1. Hosté mohli o minutu později vyrovnat, Miroslav Hanuljak rychlým přesunem po ledě tomu avšak zabránil. Kadaň poté kombinovala před Lukášem Paříkem, ten s pomocí své obrany všechny pokusy zlikvidoval. Následovala série vyloučení na obou stranách. Do vážnější situace se dostali hosté, kteří díky srážce Miroslava Hanuljaka s jedním ze soupeřů stříleli do odkryté branky. Miroslav Hanuljak se ovšem bleskově stihl vrátit na své místo a skóre se tedy nezměnilo. Trhači poté hráli druhou přesilovou hru 5 na 3 v utkání, tentokrát měli k dispozici necelou minutu této výhody. Tu se domácímu celku podařilo proměnit v gól pár vteřin před návratem druhého vyloučeného hráče. Roman Chlouba vyhrál vhazování a poslal kotouč na Marcela Kottka, ten si všiml lépe postaveného Jakuba Trefného, který si s kotoučem sjel na vrcholek kruhu a propálil vše před sebou - 3:1.

Třetí dvacetiminutovku zahájili trhači vyloučením. Přesilovou hru Benátky nad Jizerou využily zásluhou Sebastiana Čederleho - 3:2. Trhači si o minutu později mohli vzít vedení zpět na svou stranu, když po faulu dostali výhodu trestného střílení. K tomu se postavil Roman Chlouba, který kličkou do bekhendu na Lukáše Paříka nevyzrál. Následovala další příležitost pro domácí, jak neproměněné trestné střílení napravit, když po faulu Petra Maršouna hráli svěřenci Petra Rosola čtyři minuty trvající přesilovou hru. V té se ovšem nikdo z domácí družiny nedokázal prosadit a tak přišlo potrestání v podobě vyrovnávací branky. Petr Maršoun ihned po opuštění trestné lavice dostal kotouč na svou hůl, jeho střelu Miroslav Hanuljak pouze vyrazil před projíždějícího Petra Krejčího, který z dorážky vyrovnal stav utkání - 3:3.

Vyrovnané skóre platilo i po šedesáti minutách a tak přišlo na řadu pětiminutové prodloužení, v něm šla vidět opatrnost na obou stranách. O vítězi nerozhodlo ani prodloužení. Na řadu tedy přišla samostatná střílení. V nichž se kličkou do bekhendu napodruhé prosadil Roman Chlouba, který rozhodl o tom, že si Trhači připisují první dva body do tabulky Chance ligy.

Ohlasy trenérů

Petr Rosol (SK Trhači Kadaň): „Duel s Benátkami nad Jizerou se mi hodnotí dobře, protože jsme dokázali zvítězit, ač bohužel pouze za dva body a ne za plný počet. Utkání jsme měli dobře rozehrané. Poté, co soupeř srovnal jsme ale ještě ukázali, že jsme se z toho s prominutím nepodělali a z plichty jsme duel dokázali dotáhnout do vítězného konce v samostatných nájezdech. Toho bodu je škoda, za stavu 3:1 jsme udělali dvě chyby dozadu v oslabení, ale kluci bojovali, stejně jako minulé utkání na domácí půdě s Frýdkem-Místkem. Když budeme takto hrát, bojovat a padat do střel, tak věřím, že výsledky se dostaví a odlepíme se od dna. Co by nás ale na závěr zajímalo, je to, co náš gólman řekl tak strašného, že jsme byli posláni do třech.“

Valdemar Jiruš (HC Benátky nad Jizerou): „Co se týče scénáře, který se v Kadani odehrál v první a druhé třetině, tak jsme kluky nabádali, aby právě k takovému nedošlo. Soupeři jsme nabídli dvě přesilové hry 5 na 3, čehož také využil. Nám se to poté už těžko dohánělo. V závěrečné dvacetiminutovce jsme se vrátili zpět do utkání a měli jsme v závěru více ze hry i šance. Štěstíčko se k nám však neotočilo, chtěli jsme tři body a máme pouze jeden, tudíž jsme zklamaní.“

Související články

TABULKA LIGY
arrow_forward_ios Kompletní tabulka
Tabuka 2021/2022 bude zveřejněna po prvním odehraném kole...
AKTUALITY
arrow_forward_ios Archiv aktualit
11.05.2021

Podcast s Pabiškou

Zajímavé povídání s oporou benáteckého týmu Lukášem Pabiškou a jeho bratrancem Davidem pod taktovkou známého sporťáka Pavla Petra si můžete poslechnout zde!


05.03.2021

Zápas proti Litoměřicím

Předposlední zápas základní části druhé nejvyšší soutěže proti týmu HC Stadion Litoměřice bude sehrán na litoměřickém ledě.


25.02.2021

Drábek na Slovensko

Devatenáctiletý útočník Michael Drábek zamířil do druhé slovenské hokejové ligy. Oblékat bude barvy týmu HK Levice. Drábek v letošní sezóně odehrál za Benátky nad Jizerou 5 zápasů, v nichž nebodoval.