4. 1. 2016 | Daniel Doležal, Martina Nová

Benátky do nového roku vstoupily vítězně, z Přerova si odváží tři body!

37., pondělí 4. 1. 2016
Přerov - Benátky n.J. PRE - BEN

V Přerově se dlouho čekalo na první gól utkání. V zápase, kdy se nešlo daleko pro ránu a rozhodčí štědře nadělovali trestné minuty, dali jedinou a rozhodující branku právě Benátčané. Konkrétně to byl Lukáš Volf i s tím pověstným štěstím, když lehce nahozený puk na přerovského gólmana propadl za jeho záda. Pro Lukáše Volfa to byla zároveň pátá trefa v sezóně, avšak první od 31. 10. loňského roku, kdy se naposledy střelecky prosadil. V závěru Benátky přečkaly dvě vyloučení i nevyzpytatelnou hru čtyři na čtyři a také díky bezchybnému výkonu brankáře Filipa Novotného si benátský celek připisuje cenné tři body do tabulky za vítězství 1:0!

Přerov: Šimboch (Klimeš) – Chmelíř, Grof, Vágner, Dujsík, Novotný, Ferenc, Pala, Šnajnar – Procházka, Pšurný, Dostálek – Sikora, Sýkora, Stoklasa – Goiš, Popelka, Kovařík – Blinka, Král, Mrázek
Benátky n.J.: Novotný (Sejpal) – Havlín, Říha, Pabiška, Vitásek, Ulrych, Kajínek, Kurka – Víšek, Pletka, Ďurač – Špaček, Volf, Dlouhý – Vlach, Černoch, Zachar – Král, Havlas.
Branka a nahrávky: 54. Volf (Dlouhý, Špaček). Rozhodčí: Kika - Ganger, Rožánek. Vyloučení: 8:9 + navíc Říha (BEN) 10 minut OT. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 1723. Střely na branku: 37:31.

První střet těchto soupeřů na Hané odstartoval faulem Pšurného a tudíž přesilovkou hostů. Prvně Šimbochovu pozornost otestoval Říha a po něm i Vlach. Úvodní minuty zápasu se však neodehrávaly v bůhvíjak závratném tempu. Popelka prokličkoval mezi benáteckými a vybojoval pásmo, načež přihrávku zpoza brány sám nezužitkoval.

Benátky se pak dostaly do přečíslení, v oslabení Šimboch skvěle vykryl Říhovu střelu betonem a Pabiškovu střelu z první zlikvidoval též. Krátce poté se však dostalo výhody i domácím. Grof otestoval Novotného, načež hlavní sudí Kika nezaregistroval faul na Procházku a k velké nelibosti domácích je ještě vyhnal z útočného pásma. Celkově byla první tercie jedna z nejslabších na domácím ledě – bez náboje, bez patřičné agresivity a bez gólů.

Prostřední část hry začala vyloučením Havlína a fanoušci v MEO Aréně volali po gólu, jenže se nedočkali. Čtvrtá útočná formace se ale ukázala v pozitivním světle, když několikrát Novotnému zavařila. Ve čtyřiadvacáté minutě se Hanákům zatajil dech, když kapitán Pletka dostihl puk, ale na Šimbocha nevyzrál.

Střelec Dostálek se následně připomněl pokusem přes obránce. Před polovinou hákoval Dlouhý Sikoru, jenž pád přifilmoval, a na trestnou lavici putovali oba hráči. Zakrátko Kika vylučoval opět. Černochovi se nelíbilo počínání Grofa a oba putovali za svými spoluhráči.

Po třiceti minutách byl hokej stále plný nepřesností. Grofova střela prosvištěla těsně kolem tyčky hostů a krátce na to se dostal do téměř totožné situace jako Popelka, domácí Procházka. Tutovka opět neskončila za brankovou čárou a ani Dostálkova dorážka nebyla úspěšná. V závěru si oba soupeři vyzkoušeli přesilovou hru, ale bojovný nepohledný hokej stále bezbrankový stav nezměnil.

Zkraje posledního dějství útočila Pletkova lajna a na druhé straně nejistě zasahoval Novotný proti Dostálkovi. K jednomu z odražených puků se pak dostal Pšurný, ale z dobrého místa se ani teď neprosadil.

Ulrychova rukavice se střetla se Sikorovým obličejem, a tak sudí Kika nekompromisně opět vylučoval oba borce. Smůla se lepila především na domácí tým. Když už se Novotného rána dostala, až ke jmenovci v bráně Benátek, tak kotouč byl zastaven „za vteřinu dvanáct“. Pletka pak dobře vystihl rozehrávku Zubrů, zmocnil se puku, vybídl Ďurače, ale proti stál opět skvělý Šimboch. Deset minut před koncem Stoklasa poslal puk na brankoviště, ale ani jeden z dorážejících Zubrů nedokázal ve zmatku skórovat.

Jakmile to vypadalo, že se Zubři blíží ke gólu, přišlo další oslabení. To sice přečkali bez újmy, avšak katem se stal Lukáš Volf, který s patřičnou dávkou štěstí otevřel skóre ranou z ostrého úhlu. Procházka poté nastřelil břevno, Pšurný neproměnil trestné střílení, když jeden z benáteckých zalehl kotouč při závaru v brankovišti a s modrožlutými nadějemi na úspěchu to již vypadalo bledě. V závěru už domácí nevyužili ani power-play v šesti proti čtyřem a soupeři tak podlehli hubeným skóre 0:1.

Vladimír Kočara (HC ZUBR Přerov): Soupeř tady předvedl nejlepší defenzivu od začátku sezóny. My jsme si s ní dvě třetiny nedokázali poradit. Do třetí třetiny jsme hru stáhli na tři pětky a už jsme si vytvořili tlak a šance, ale bohužel i z těch nejvyloženějších jsme gól nedali. Měli jsme tam břevno, trestné střílení, puk skákal po brankovišti. V těchto chvílích soupeře podržel brankář Novotný, který už má něco za sebou. Ale i náš Juraj Šimboch chytal výborně a podržel nás. Při gólu Benátek jsme naopak měli smůlu. Mohlo to skončit i 0:0. Benátky sem přijely bránit a vyšlo jim to. Za obětavost a poctivou defenzivu jim musím pogratulovat.

Jiří Čelanský (HC Benátky nad Jizerou): Bylo to hodně ubojované vítězství. Nyní jsme v situaci, že pokud nehrajeme takovým stylem, tak nebodujeme. Neřekl bych, že jsme přijeli s defenzivní taktikou. Pokud můžeme, tak chceme hrát aktivně, ale máme mladý tým, proto je reakce na vývoj hry někdy pomalejší. Občas jsme i zbrklejší a otevíráme hru, jako například ve druhé třetině, kdy jsme útočili v pěti a nabízeli domácím šance. Jsme moc rádi, že se nám zápas nakonec podařilo zvládnout za tři body.