17. 10. 2021 | Michal Krobot, Ondřej Nejedlo

Benátky otočily nepříznivý stav a připsaly si třetí venkovní výhru v řadě

12., neděle 17. 10. 2021
Šumperk - Benátky n.J. SUM - BEN
Po výhrách v Ústí nad Labem a ve Frýdku-Místku získali benátečtí hokejisté plný počet bodů také v Šumperku. I když byli po většinu utkání hostující hráči aktivnějším týmem, vítězství se nerodilo vůbec lehce. Vždyť po první třetině svítil na světelném ukazateli stav 3:1 z pohledu domácích. Hosté však v prostřední periodě dokázali třemi slepenými brankami překlopit stav na svoji stranu. Ve třetí třetině sice vyrovnal domácí Pěnčík. Brzy poté zkušený Dušek využil přesilovou hru a zařídil tak rozhodující náskok. V závěru zápasu měli domácí k dispozici trestné střílení, které ale Kindl neproměnil.
Šumperk: Holík - Drtil, Dudycha, Hrachovský, Březák, Rutar, Řezáč - Žálčík, Kindl, Vildumetz - Scheuter, Kohút, Furch - Horký, Pěnčík, Antoníček - Vachutka, Spratek.
Benátky n.J.: Král - Kolmann, Bukač, Kunst, Aubrecht, Štibingr, Žůrek - Klapka, Dušek, Špaček - Pabiška, Čederle, Wiencek - Čermák, Jansa, Dlouhý - Křepelka, Kalaj, Vomáčka.
Branky a nahrávky: 6. Kindl (Žálčík, Vildumetz), 9. Furch (Rutar, Řezáč), 18. Žálčík (Kindl, Drtil), 43. Pěnčík - 5. Čermák (Dlouhý, Jansa), 28. Dlouhý (Kolmann, Špaček), 29. Jansa (Žůrek, Čermák), 30. Pabiška (Dušek, Špaček), 48. Dušek (Dlouhý, Špaček). Rozhodčí: Ondráček, Vrba - Král´, Kučera. Vyloučení: 5:4. Využití: 1:3. V oslabení: 0:0. Diváci: 1115. Střely na branku: 19:26.

Do zápasu lépe vkročili hosté, kteří se dokázali prosadit hned v úvodních minutách hry. Do šance se dostal Erik Čermák, který pohotově prostřelil šumperského gólmana. Poté si ale periodu vzali do své režie Draci. Za necelé dvě minuty vyrovnal Denis Kindl, který vyzrál na Krále krásnou bekhendovou kličkou. Téměř okamžitě na to se prosadil Aleš Furch a třetinu pečetil perfektní střelou z první Lukáš Žálčík.

Druhou část, díky excelentním třem minutám, ovládly Benátky. Gólovou smršť odstartoval dorážkou do prázdné brány Adam Dlouhý. O minutu později na něj navázal z hodně podobné situace Filip Jansa, který stejně jako Dlouhý předvedl dobrou orientaci v předbrankovém prostoru. Do vedení poslal hosty v polovině zápasu Lukáš Pabiška. Ten jedovatou střelou ze zápěstí prostřelil Holíka a díky této střele šli hosté do šaten jako šťastnější mužstvo.

Ve třetí třetině přišlo velké Drama. Velmi krásnou akci předvedl obránce Martin Pěnčík, který hrál na postu útočníka. Nejprve ukázkovým hitem sestřelil soupeře a poté ho obral o kotouč. Následně nabral rychlost a vletěl do útočného pásma, kde střelou ze zápěstí prostřelil Krále a vyrovnal skóre zápasu. Draci ale nabídnuli hostům přesilovou hru a ti ji náležitě využili po střele do prázdné od Antonína Duška. V závěru se domácí hokejisté snažili vyrovnat, ale na gól jim nestačilo ani trestné střílení a všechny body tak putují do Benátek nad Jizerou.

Martin Janeček (DRACI PARS ŠUMPERK): V dnešním zápasu bych viděl dva zlomové momenty. Utkání jsme začali opatrně, probudil nás až první inkasovaný gól. Myslím si, že to byl moment, kdy se v pozitivním slova smyslu pro nás něco změnilo. Z toho jsme nakonec vytěžili vedení 3:1. Druhým zlomovým bodem zápasu byla laxně sehraná přesilovka na začátku druhé třetiny, která nakopla soupeře. Hosté výborně bránili, ale my jsme opravdu nehráli to, co jsme si domluvili. Každý hráč si tam dělal, co chtěl a prostě to nezafungovalo. To se přeneslo do dalších minut a soupeř zaslouženě otočil zápas. Do třetí třetiny jsme vstoupili s odhodláním, nicméně byli jsme třikrát zbytečně vyloučeni. Jednoduše řečeno, když nemůžeme hrát v pěti, nemůžeme zápas srovnat nebo ho dokonce otočit. Gratuluji hostům, kteří si zaslouženě odváží tři body.

Antonín Nečas (HC Benátky nad Jizerou): Pro nás to jsou důležité body z venkovního ledu. Očekávali jsme těžké utkání, které jsme si sami zkomplikovali v první třetině, kdy jsme prohrávali 1:3. Druhá třetina se nám povedla mnohem lépe, dokázali jsme srovnat krok se Šumperkem. Musím také pochválit dobrý výkon našeho mladého gólmana, který v závěru dokázal vychytat trestné střílení. Dnes se nám také povedlo zužitkovat přesilovky, se kterými jsme doposud bojovali. Koncovka nás trápila nejen v přesilových hrách, ale celkově máme málo vstřelených branek. V tréninku jsme se na střelbu hodně soustředili a dnes to přineslo ovoce. S výsledkem a třemi body jsme moc spokojeni.