14. 9. 2015 | Tomáš Nejedlo

Pět gólů Kadani a první tříbodová výhra sezóny

3., pondělí 14. 9. 2015
Benátky n.J. - Kadaň BEN - KAD
Ve třetím mistrovském utkání WSM Ligy se Benátečtí konečně dočkali gólů ze hry. Bylo jich nakonec celkem pět a povedený výkon Středočeši korunovali tříbodovou výhrou nad houževnatým celkem Kadaně. Přestože domácí v úvodní periodě prohrávali, dokázali během minuty skóre otočit a poté už vedení drželi až do konce zápasu. V samém závěru byl navíc uznán Ordošovi technický gól, čímž byla při power play hostů stvrzena benátecká výhra 5:2. V rámci čtvrtého kola se Benátky vydají do Třebíče, kde se pokusí navázat na dobrý domácí výkon.
Benátky n.J.: Schwarz (Hosnedl) – Říha, Čermák, Jandejsek, Havlín, Kalina, Kajínek, Čakajík, Sobotka – Jonák, Lakatoš, Víšek – Ordoš, Plodek, Špaček – Černoch, Hrníčko, Matějček – Volek, Volf, Miškovský.
Kadaň: Strmeň (Tad. Dvořák) – Tejnor, Mrázek, Trefný, Charousek, M. Rohan, Tom. Dvořák, Havel – Račuk, Chlouba, Kůs – Šťovíček, Trochta, Veselý – Chrpa, Hejcman, T. Rohan – Vaněk, Vrána, Müller.
Branky a nahrávky: 12. Miškovský, 13. Říha (Plodek, Ordoš), 21. Víšek (Lakatoš, Jonák), 51. Lakatoš (Čermák, Říha), 60. Ordoš – 8. Chrpa (T. Rohan, Tom. Dvořák), 45. Chrpa (T. Rohan, Charousek). Rozhodčí: Horinek - Bosák, Podrazil. Vyloučení: 6:7 + navíc Havel (KAD) 10 minut OT. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 215. Střely na branku: 39:29.

Už po čtrnácti vteřinách hry v první třetině se mohlo poprvé měnit skóre. Mladý Dominik Lakatoš, který se představil v benáteckém dresu poprvé, se ihned po úvodním vhazování natlačil před kadaňského brankáře Strmeně, avšak recept na něj nenašel. A tak první branku v utkání zaznamenali hosté. Stalo se tak po sedmi minutách hry, kdy Jakub Chrpa udělal průvan před benáteckým brankovištěm a slavil úspěch. Jeho první střelu ještě Schwarz vyrazil, na dorážku pod horní tyčku už byl i on krátký - 0:1. Domácí celek po inkasované brance následně nabudila početní převaha a krátce po jejím skončení přišlo i vyrovnání. Nutno podotknout, že ke gólu Benáteckým notně pomohla i hrubka v rozehrávce hostujícího týmu. Puku se totiž zmocnil Daniel Miškovský a prostřelil překvapeného Strmeně - 1:1. Ještě se Kadaňští ani nevzpamatovali z inkasovaného vyrovnávacího gólu a už prohrávali. Minutu na Miškovského trefu na zteč zavelel obránce Jiří Říha a po pěkné kombinaci střelou do horního růžku zúročil práci Plodka s Ordošem - 2:1. Možnost k vyrovnání měl hostující Müller, avšak těsně minul hostující branku.

Vstup do druhé třetiny vyšel Benáteckým na výbornou. Lakatoš totiž poté, co se vyloučený Čakajík vrátil na led, objel Strmeňovu branku a vybídl ke skórování spoluhráče Jana Víška. Tomu už nezbývalo, než usměrnit kotouč za záda hostujícího brankáře - 3:1. O deset vteřin později měli domácí opět gólový apetit, Ordoš ujel obraně soupeře, avšak ve skórování mu zabránil až faul vracejícího se Charouska. Sudí Horinek neváhal a zkřížil ruce nad hlavou - trestné střílení. Ordoš nepříjemně upadl na brankovou konstrukci, což mu znemožnilo ujmout se nájezdu. Místo něj se rozjel Jan Víšek, avšak minul levou tyčku Strmeňovy branky a stav se tak neměnil. V polovině utkání se před Strmeněm zjevil zcela volný Miškovský, mířil pod brankářovu vyrážečku, ale nezacílil přesně. Poté domácí přečkali dvakrát oslabení ve třech, což možná bylo zlomovým okamžikem zápasu. Navíc mohli už v plném počtu sami několikrát gólově udeřit. Lakatoš hledal volného Ordoše, ten před prázdnou brankou netrefil puk. Ve 38. minutě měli domácí tři obrovské šance. Špačkovi sebral radost Strmeň lapačkou, Ordoš trefil gólmanovo rameno a Plodek trefil jen beton strážce kadaňské svatyně.

Během přestávky mezi druhou a třetí třetinou byla jistě v kadaňské kabině bouřka, neboť hosté nastoupili do závěrečné dvacetiminutovky s mnohem větší vervou a na jejich výkonu to bylo znát. Už v úvodní minutě třetí části o sobě dal vědět urostlý Račuk a domácí se se štěstím ubránili. Ve 45. minutě se hostům podařilo zdramatizovat stav utkání. Jakub Chrpasi najel na přihrávku zpoza branky a propálil Schwarze mezi betony - 3:2. V době, kdy by se Kadaň mohla nadechovat k vyrovnání, ji srazila vlastní nedisciplinovanost. Havel se nechal zcela zbytečně vyloučit, a když za ním na trestnou putoval i Charousek, hráli domácí v pěti proti třem. Po přihrávkách Čermáka a Říha zametl touš do branky Dominik Lakatoš a dal tak Benátkám potřebný klid - 4:2. V závěru utkání ještě hosté zkusili power play, avšak Tomáš Rohan na červené čáře fauloval unikajícího Ordoše, který měl už před sebou jen prázdnou branku. Rozhodčí Horinek po poradě s kolegy na čáře ukázal na střed hřiště a Janu Ordošovi připsal technický gól - 5:2. Tím bylo benátecká výhra definitivně zpečetěna.

Antonín Nečas (Benátky nad Jizerou): S výsledkem jsme spokojení. Těší nás, že nám fungují systémové věci. Konečně se k tomu také přidaly branky.

Josef Dušek (Kadaň): Dobře jsme nastoupili do zápasu. Ujali jsme se vedení, plnili jsme úkoly, které jsme si řekli. Poté jsme ale udělali jednu chybičku v obranném pásmu při rozehrávce a inkasovali laciný gól. Hra se nám rozsypala. Vzápětí jsme dostali další branku, po které jsme se nevzpamatovali. Naše opory z prvního útoku dnes předvedly velmi špatný výkon. Do třetí třetiny jsme proto museli zamíchat se sestavou. Dokonce jsme se dostali na rozdíl jednoho gólu. Hloupé fauly, rukavice dolů a pěsti nás poslaly do zbytečného oslabení. Naše hra se už poté nezvedla. Benátečtí hráli velmi dobře, poctivě bruslili, příkladně pracovali a plnili své úkoly. Přesně tohle na nás dnes stačilo. S tímto přístupem některých hráčů jsme na ně prostě neměli.