25. 1. 2020 | Pavel Mandát, Josef Prášek

Utkání plné emocí a faulů Benátky nevyhrály

45., sobota 25. 1. 2020
Třebíč - Benátky n.J. TRE - BEN
T ř e b í č - Hned čtyři vyloučení do konce utkání a tvrdá bitka! Takový byl duel v Třebíči, ve kterém Středočeši prohráli. Do utkání vstoupili opět lépe jako v předešlém zápase Třebíčští. Ti vedli dokonce ve 22. minutě tříbrankovým rozdílem. Benátky se ovšem nevzdaly a do konce prostřední periody ještě snížily. Třetí třetina skončila remízou 2:2, hosté se prosadili i ve vlastním oslabení, jenže na body to nyní nestačilo. Z dvojzápasu na Vysočině tedy Benátečtí získali celkem dva body.
Třebíč: Jekel – Szathmáry, Furch, Padrnos, Nedbal, Jenáček, Hort – Vodný, Nedvídek, Šťovíček – Psota, Bittner, P. Kratochvíl – Michálek, Václavek, Ferda – Malec, Tadeáš Král, Podlaha – Havlát.
Benátky n.J.: Žajdlík – Kolmann, Kovář, Žůrek, Buchtela, Bukač, Aubrecht, Hampl – D. Špaček, A. Dlouhý, Jiruš – Drábek, Chrtek, R. Duda – Wiencek, Měchura, Šafařovský – Šeliga, Strnad, Žemba.
Branky a nahrávky: 20. Psota (Bittner, P. Kratochvíl), 22. Václavek (Nedbal, P. Kratochvíl), 22. Šťovíček (Vodný), 50. Malec (Szathmáry), 53. Nedvídek (Szathmáry, Šťovíček) – 33. Aubrecht (Wiencek, Měchura), 58. A. Dlouhý (Kolmann, Měchura), 60. A. Dlouhý. Rozhodčí: Jechoutek, Jaroš - Měkýš, Polák. Vyloučení: 7:9 navíc Král (TRE) 5 + 20 minut OK - Kovář (BEN) 5 + 20 minut OK, Duda (BEN) 20 minut OK, Aubrecht (BEN) 10 minut OT. Využití: 2:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 987. Střely na branku: 36:29. Průběh utkání: 3:0, 3:1, 5:1, 5:3.

Hned od úvodní minuty byla jasná velká motivace Horáků, leč hosté jejich tlaku dlouho odolávali. Často přitom s vypětím všech sil a, nebo pokud jste věřící, s pomocí všech svatých. Šance Nedvídka, Kratochvíla nebo Bittnera ještě brankou neskončily. Diváci si ale nakonec během první periody přece jen gólovou radost vychutnali. Úspěšným střelcem byl včerejší oslavenec Matěj Psota. Šikovný útočník ukázal svou pohotovost a bleskurychle zasunul puk do odkryté benátecké svatyně. 1:0 Nutno zmínit, že šlo o zaslouženou branku, která prakticky od první minuty doslova visela ve vzduchu. Stavem 1:0 zároveň první dějství skončilo.

Prostřední dvacetiminutovku začali Horáci ve stejném duchu, kterým končili třetinu s pořadovým číslem jedna. Doslova. Hned ve dvaadvacáté minutě nahazoval od modré Karel Nedbal, Matěj Žajdlík puk pouze vyrazil před sebe, kde stál nikým nehlídaný Jan Václavek, přičemž talentovaný útočník neměl problém s tím, aby kus černé gumy dopravil do sítě. 2:0 Koncert třebíčských hokejistů pokračoval i na dále, o necelou minutu později vlétl do útočné třetiny tandem Michal Vodný – Martin Šťovíček. První jmenovaný přihrával za sebe a Martin Šťovíček zvýšil utěšenou střelou na 3:0. Jeho bomba mířila do levého horního rohu tak tvrdě a přesně, že nejspíš poslala všechny zde sídlící pavouky na věčnost. Benátecké snížení přišlo pět minutě před koncem druhé třetiny ze zdánlivě nenápadné akce. První střelu totiž Pavel Jekel bezpečně vyrazil, jenže k odraženému puku se dostal David Aubrecht, jenž ho silou vůle dotlačil za brankovou čáru. 3:1 Tou dobou se už zápasu neúčastnili Tadeáš Král a Filip Kovář. Důvodem byla monstrózní bitka, kterou oba hokejisté divákům předvedli Jako jednoznačný vítěz z ní přitom vyšel třebíčský útočník Tadeáš Král. Ten svého soka z Benátek opravdu nešetřil a uštědřil u pěknou řádku tvrdých direktů. Střetnutí bylo plné nervozity a osobních soubojů. To poznal také nestárnoucí veterán Radek Duda, ani on totiž zápas nedohrál. Velezkušený borec byl vyloučen do konce zápasu za nesportovní chování.

Závěrečná část hry nabídla hned čtyři branky. O tu první se v padesáté minutě postaral Ondřej Malec. Neúnavný dříč má na ledě většinou poněkud jiné úkoly. Tentokrát ale zaslouženě slízl i gólovou smetanu. Celá situace začala šikovným nahozením Šimona Szathmáryho, do něhož vložil třebíčský útočník s číslem 5 svou hůl tak šikovně, že brankář Benátek nad Jizerou neměl absolutně žádnou šanci reagovat. 4:1. Další z řady soupeřových trestů pak potrestal sedm minut před koncem základní hrací doby Lukáš Nedvídek. Ten byl při přesilovkovém rozestavení na modré čáře v roli falešného obránce a ukázal, že ač je útočník, tak mu tato pozice rozhodně není cizí. Tvrdá bomba vyslaná z čepele třebíčského forvarda znamenala pátý puk za Matějem Žajdlíkem, který se mohl jen bezmocně ohlédnout. Během zbylých minut základní hrací doby se ještě více přiostřilo. Na ledě došlo k celé řadě faulů a šarvátek. To už však nic nezměnilo na zasloužených třech bodech pro třebíčský soubor. Hosté sice ještě dokázali v samotném závěru dvakrát skórovat. Úspěšným střelcem byl v obou případech Adam Dlouhý , ale to už třebíčským hokejistům ani fanouškům vadit nemohlo. Tři body totiž zůstaly po vítězství 5:3 na Vysočině.

Radek Novák - SK Horácká Slavia Třebíč: S Benátkami to jsou vždy velmi soubojové a ostré zápasy. Dnes tomu nebylo jinak. Co se týče soubojů, mělo to velké parametry. Jsme rádi, že jsme to zvládli výsledkově a že máme tři body.

Antonín Nečas - HC Benátky nad Jizerou: Pro nás to bylo výborný dvojzápas s těžkým soupeřem. Jeden se šťastným koncem, druhý bohužel ne. Dnes to byl ostřejší zápas, ale byla to pro naše mladé hráče výborná zkušenost.