8. 2. 2023 | Tomáš Nejedlo

Z přestřelky vyšli lépe Vlci a poprvé letos obrali Benátky o body

N8, středa 8. 2. 2023
Jablonec n. N. - Benátky n.J. JAB - BEN
Na čtvrtý pokus už benátečtí hokejisté jablonecké Vlky neporazili. Leč na soupeřově ledě vedli v první třetině dvakrát o dva góly a ve třetí části rovněž, a to 6:4, bohužel k vítěznému konci duel hosté nedotáhli, neboť Jabloneckým se podařilo v samém závěru srovnat. Podruhé v sezóně si Benátky vyzkoušely také samostatné nájezdy, v nichž ovšem nakonec neuspěli, když rozhodující gól zaznamenal domácí Pavlů. Při ztrátě Písku mohly Benátky poskočit do čela skupiny, avšak nestalo se a nebezpečně se přibližuje také Děčín, který nyní na pozice pro předkolo play-off ztrácí už jen čtyři body.
Jablonec n. N.: Horák (Jelínek) – Kollert, Duschka, Macurák, Abraham, Starý, Had, Pavlů - Špaček, Jursa, Maďar, Strnad, Dospěl, Brokeš, Kačírek, Foerster, Bouřil
Benátky n.J.: Hofman (59. Sejpal) – Rajgl, M. Tondr, Mrkvička, Klodner, Antoš, Mašek - L. Tondr, Bříška, Hašlar - Dvořák, Šafránek, Jankovský - Král, Havlas, Hejňák.
Branky a nahrávky: 7. Maďar (Jursa, Špaček), 14. Špaček (Jursa, Maďar), 35. Špaček (Jursa, Maďar), 47. Maďar (Jursa, Duschka), 56. Abraham (Brokeš), 59. Brokeš (Maďar, Pavlů), rozh. náj. Pavlů – 1. L. Tondr (M. Tondr, Rajgl), 4. Bříška (M. Tondr, L. Tondr), 10. Hejňák (Antoš, Havlas), 37. Jankovský (Šafránek, Antoš), 48. Bříška (L. Tondr, M. Tondr), 50. Jankovský (M. Tondr, Mašek). Rozhodčí: Barek - Brož, Kettner. Vyloučení: 2:5 + navíc Bříška (BEN) trest ve hře. Využití: 2:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 85. Střely na branku: 56:37.

Utkání na jabloneckém ledě bylo na góly opravdu bohaté, lépe do něj vstoupili hostující hráči a už po necelé minutě hry se radovali ze vstřeleného gólu. Po Rajglově střele od modré čáry se puk od zadního mantinelu odrazil k Lukáši Tondrovi, který ho pohotově doklepal do branky - 0:1. Po třech minutách už Benátky vedly o dvě branky, Kamil Bříška si našel prostor před brankou, stáhl si kotouč a umístil ho za záda brankáře Horáka - 0:2. Domácí se snížení dočkali zkraje 7. minuty, kdy odražený puk od mantinelu usměrnil za bezmocného Hofmana Patrik Maďar - 1:2. Na tuto branku našli benátečtí hokejisté odpověď, Pavel Hejňák se vymanil ze sevření protihráčů a trefil se přesně k tyči - 1:3. Ještě do první pauzy se Jablonec dostal na dostřel jediného gólu, Daniel Špaček si vybruslil na levém kruhu a švihem snížil - 2:3.

Ve druhé třetině se na gól čekalo čtrnáct minut a Jablonečtí se dočkali vyrovnání. V úvodu sezóny ještě benátecký hráč Daniel Špaček se rychle orientoval v předbrankovém prostoru a vyražený puk vrátil do branky - 3:3. Hosté si své vedení vzali zpět za dvě minuty, když Václav Jankovský uplatnil svůj důraz a protlačil puk za Horákova záda - 3:4. Za těsného vedení Benátek se tak šlo do kabin a další góly pak padly ve třetí části hry.

Ve 47. minutě nejprve benátečtí hráči promarnili brejk tří na jednoho a o minutu později je Vlci potrestali vyrovnáním, když Patrik Maďar nic nevymýšlel a přesnou střelou rozvlnil síť - 4:4. Benátečtí reagovali gólem Kamila Bříšky, který si povyjel zpoza branky a zametl puk po ledě za Horákova záda - 4:5. Svůj druhý gól v utkání vstřelil poté také Václav Jankovský, když tato trefa byla podobná té jeho první z druhé třetiny a hosté vedli o dva góly - 4:6. Jenže slibný náskok se jim nakonec uhájit nepodařilo. Načalo to pětiminutové vyloučení kapitána Bříšky a v dlouhé přesilovce se Jablonec prosadil, střela Lukáše Abrahama prošla až do branky - 5:6. Vlci zariskovali dvě minuty před koncem s power-play a tento tah se jim vyplatil, protože střela Tomáše Brokeše z velkého úhlu nešťastně prošla až do branky - 6:6. Daniel Hofman se navíc zranil, a tak do branky musel náhradník Sejpal.

Pětiminutové prodloužení vítěze nenašlo, a tak o bodu navíc musely rozhodnout až nájezdy, a ty trvaly až do osmé série. Za hosty se postupně prosadili Dvořák, Šafránek a Jankovský, avšak za stavu 3:3 rozhodující trefu zaznamenal Michal Pavlů a připsal tak Vlkům bod navíc - 6:5 sn.

Jan Šuráň (HC Vlci Jablonec nad Nisou): Konečně jsme si v šatně i v týmu srovnali, o co tu hrajeme a v jak vážné jsme situaci. Myslím si, že po dnešním utkání a zápase v Chebu to celý náš tým pochopil. Všichni, ale opravdu všichni, na mysli mám realizační tým i hráče v kabině, dělají vše pro to, aby se tu udržela druhá liga. Troufnu si říci, že jsme si v první třetině mysleli, že to půjde samo, vzhledem k tomu, že jsme v Chebu odehráli famózní utkání. Po první třetině jsme museli kluky hodně upozornit, aby se vrátili k pracovitosti. Myslím, že dvě třetiny jsme Benátky přehrávali.

Antonín Nečas (HC Benátky nad Jizerou): Do utkání jsme dobře vstoupili. Prakticky po celý zápas jsme byli ve vedení. Domácí ale hráli houževnatě, navíc měli hodně přesilových her. Soupeř nás heroickým výkonem stále dotahoval. Bohužel v závěru za stavu 6:5 pro nás jsme inkasovali nešťastnou branku. Šlo se do prodloužení, v němž oba týmy měly šance. V samostatných nájezdech byl lepší Jablonec.