Oficiální web HC Benátky nad Jizerou - www.hokejbenatky.cz
On-line přenosy sportovních utkání - www.onlajny.com

Rozpis ledu

 

ANKETA

Chystáte se navštívit domácí přípravné zápasy?
 

FACEBOOK

 
 
 

Archiv článků

archiv článkůarchiv aktualit

Vypisuji posledních 30 článků.

21.7.Benátecká parta je kompletní! Věra Novotná

A jsme u konce přátelé. Definitivně zavíráme naši Kroniku benátecké sezony a úspěšně můžeme přivítat sezonu novou. V našem posledním díle se ohlédneme za posledními hokejisty do party. Schválně, dokážete i bez přečtení uhodnout, kdo z trojice Daniel Svoboda, David Vrbata a Daniel Krejčí měl nejvíce kanadských bodů?

13.7.Obránci bruslařského klubu v benáteckém dresuVěra Novotná

Po devatenácté dnes otevíráme naši kroniku sezony minulé. Dnes se zastavíme hned u čtveřice hráčů klubu BK Mladá Boleslav, který ale není jediným pojítkem těchto čtyř hokejistů. Dalším společným znakem je i pozice, na které působí. Všichni totiž v ročníku 2016/2017 vyztužili benátecké obranné řady. Pojďme se podívat, který z hokejistů strávil u řeky Jizery nejdelší čas a kdo si připsal nejvíce bodů.

6.7.Týmové "hračičky"Věra Novotná

Dnešní díl kroniky je o hokejistech, o kterých nejeden člověk na ochozech pronesl, že jsou to „hračičky“. Samozřejmě, v tom dobrém slova smyslu. Od každého z nich jsme viděli nejednu pěknou kličku, případně velmi povedený pas. I oni patřili minulý rok do skvělé party, kterou benátečtí hokejisté dokázali vytvořit, ať už byli v jakémkoliv složení. Aktéry osmnáctého dílu jsou Jan Havel, Adam Chlapík, Daniel Špaček a Adam Dlouhý.

29.6.Tygří obrana hájící benátecké barvyVěra Novotná

Dnes se podíváme na mladé naděje libereckých Tygrů, kteří u řeky Jizery působili v defenzivních řadách a často rozvíjeli své schopnosti v dalších kategoriích. Pro některé je kabina Benáteckých známým místem, další ji okusili poprvé za svou kariéru. Tak pojďme po stopách nadějného libereckého mládí. Dnes na vás čeká nováček ve WSM lize, na svůj věk ostřílený benátecký zadák, málem nejtrestanější hráč základní části a bek, který pendloval mezi třetí a druhou nejvyšší ligou.

26.6.Jiří Kudrna: Cíl musí být výzvou i závazkemVěra Novotná

Jako útočník působil Jiří Kudrna u řeky Jizery v letech 2008 – 2010. Nyní se na místo činu vrací. Ve svých čtyřiceti letech zúročí své trenérské zkušenosti a do sezony 2017/2018 vstoupí do kabiny Středočechů jako hlavní trenér. Žezlo převezme po svém jmenovci, Jiřím Čelanském. Redakce benáteckého webu vám dnes přináší první rozhovor, v němž se vrátíme nejen do roku 2008, ale zjistíme, co bude hlavním cílem pro nadcházející ročník.

22.6.Přestupní stanice Benátky nad Jizerou – 2. částVěra Novotná

Náš seriál Kroniky benátecké sezony dnes napíše svůj šestnáctý díl, v němž se podíváme na tři útočníky, kteří v Benátkách nad Jizerou nestrávili příliš mnoho času. Všichni tři byli totiž zaměstnáni v jiných kategoriích. Dnes bude řeč o zástupci Bílých Tygrů Jaroslavu Vlachovi, jehož doprovodí dva mladoboleslavští útočníci Pavel Musil a Kroni Musliu. Schválně, víte, kdo měl z této trojice největší počet odehraných zápasů? Uhádnete co má tato trojice společného?

22.6.Naším cílem je, aby děti na zimní stadion chodily rády, říká staronový šéftrenér mládeže Martin NovákOndřej NejedloPo osmi letech se po několika zahraničních štacích vrátil k benátecké mládeži. Sedmatřicetiletý Martin Novák bude od letošní sezóny šéftrenérem zdejších mládežnických týmů, zároveň také hlavním trenérem u mladšího dorostu a přípravky. Ruku v ruce s tím bude mít hlavní slovo také u náboru nových žáčků do benáteckého klubu. Staronového šéftrenéra zdejší mládeže jsme proto před nastávající sezónou požádali o ohlédnutí se za zahraničními angažmá a také o sdělení novinek u benáteckých mládežnických týmů.
15.6.Pilíře benátecké obranyVěra Novotná

Dnešní díl bude věnován dvěma velkým osobnostem benátecké obrany. Nejen, že velmi podporovali útok, což dokazují jejich statistiky, ale hlavně dokázali celý tým povzbudit, když šlo do tuhého. Pojďme si připomenout slova, čísla a momenty Petra Kolmanna a Václava Kočího. Patnáctý díl naší kroniky čeká jen na to, až jej otevřete.

6.6.Přestupní stanice Benátky nad Jizerou – 1. částVěra Novotná

Následující řádky shrnou uplynulou sezonu tří útočníků, kteří v kabině Benátek nad Jizerou nestrávili mnoho času. Středočeský celek se pro ně stal jen přestupní stanicí, neboť ve svých klubech patřili k základním pilířům kádru. U všech aktérů dnešního dílu Kroniky benátecké sezony platí, že se jim bodově dařilo především proti týmu Ústí nad Labem. Vzpomenete si z hlavy, o koho jde tentokrát?

1.6.Posila pro rozhodující duel play-offVěra Novotná

Dlouholetý reprezentant a hráč NHL Jan Hlaváč se objevil v dresu Benátek nad Jizerou ve druhé sezoně po sobě. U středočeského celku se rozehrával, aby následně vypomohl pražské Spartě. Bohužel, letošní sezona nebyla ani pro něj, ani pro pražský celek, příliš dlouhá. Hlaváč se představil benáteckému publiku pouze v jediném utkání. Šlo o rozhodující zápas mezi Benátkami a Frýdkem-Místkem, v němž čtyřicetiletý Hlaváč zanechal velmi výraznou stopu poté, co si připsal krásné tři body. Pojďte si zavzpomínat, co redakci po pátém zápase předkola play-off řekl.

23.5.Pomocníci s velkým potenciálemVěra Novotná

Je tu další díl kroniky, v níž mapujeme sezonu všech benáteckých hráčů, kteří se ve středočeském klubu představili. Dnes je čas na dva útočníky, kteří se připojili už v přípravě a vypomáhali Benáteckým hlavně ze začátku uplynulého ročníku, neboť již poté oba stabilně naskakovali za Bílé Tygry z Liberce. Pojďme se podívat na zajímavosti a největší momenty Filipa Pyrochty a Jana Ordoše. Dokážete si i bez čtení následujících řádků vybavit, co bylo nejvíce typickým právě pro Honzu Ordoše?

18.5.Brankářské duo předkola play-offVěra Novotná

V rámci benátecké kroniky se dnes naposledy podíváme do brankoviště. Příznivcům benáteckého hokeje jsou jména Lukáš Hosnedl a Jiří Stejskal dobře známá, méně známé jsou však jejich brankářské výkony, neboť převážně působí na pozici dvojky, kdy hlídají záda svým kolegům, kteří se připravují na své angažmá v české nejvyšší soutěži. Oba maskovaní muži v uplynulé sezoně propůjčili své služby druholigovému Jablonci a oba byli hlavními aktéry v předkole play-off, kdy se brankáři stali u benáteckého týmu nedostatkovým zbožím.

14.5.Mladí hráči dostanou více prostoru, říká o nové podobě WSM Ligy Jan SlivkaOndřej NejedloPříprava na novou prvoligovou sezónu 2017/2018 již pomalu klepe na dveře. Benátečtí hráči se přibližně za týden sejdou v Liberci, kde začnou polykat tréninkové dávky v nepříliš oblíbené suché letní přípravě. Právě o ní, o tvorbě kádru či o nové podobě WSM Ligy jsme si tradičně povídali se sportovním ředitelem benáteckého klubu panem Janem Slivkou.
12.5.Novým hlavním trenérem se stává Jiří KudrnaOndřej NejedloBenátečtí hokejisté vstoupí do prvoligového ročníku 2017/2018 s novým hlavním trenérem. Jiřího Čelanského nahradí u kormidla čtyřicetiletý Jiří Kudrna (na snímku). Pro benátecké fanoušky není Kudrnovo jméno neznámé. Bývalý útočník tu totiž působil dvě prvoligové sezóny od roku 2008 do roku 2010. Jiřímu Kudrnovi budou pomáhat dosavadní asistenti Antonín Nečas s Vladimírem Čermákem.
10.5.44. kolo uplynulého ligového ročníku? Nově nalezené útočné duoVěra Novotná

Vzpomenete si na dvojici útočníků, kteří spolu naskakovali v jedné lajně až ke konci základní části uplynulé sezony a velmi se jim dařilo? Vodítka pro dnešní díl Kroniky benátecké sezony jsou: HC Sparta Praha, ČEZ Motor České Budějovice, 8 společných branek…Už víte? Hledanou dvojicí je útočné duo Jiří Černoch a Radek Prokeš.

4.5.Českobudějovičtí gólmani na benátecké štaciVěra Novotná

Dnes otevíráme další, již devátou, kapitolu naší benátecké kroniky uplynulé sezony. V ní se podíváme znovu do modrého půlkruhu, jež vymezuje prostor pro muže s odlišnou výstrojí v týmu. Do benátecké kabiny zavítali na hostování hned dva brankáři z Českých Budějovic. Jako první přišel k řece Jizeře Petr Kváča, jenž se poté vystřídal se svým českobudějovickým kolegou Ondřejem Bláhou. Pojďme se tedy na jejich středočeské angažmá podívat.

27.4.Bojovníci tělem i duší Věra Novotná

Ústředními postavami osmého dílu Kroniky benátecké sezony jsou dva útočníci, kteří v kádru Benátek působí již delší čas. Zdobí je hra do těla, nevypustí jediný souboj pro puk a i když se týmu zrovna nedaří, stále bojují o dotažení nepříznivého skóre. Už víte, o koho jde? Napovíme vám, nosili dresy s čísly 22 a 59, odehráli většinu ze zápasů středočeského celku. Stále nevíte? Tak my vám to prozradíme, jsou to Ladislav Bittner a Dominik Hrníčko.

21.4.Reprezentanti ve službách BenátekVěra Novotná

I v dnešním díle Kroniky benátecké sezony dostane svůj prostor čtveřice mladíků, která se výrazně podílela na postupu hokejistů Benátek nad Jizerou do předkola play-off, kde Středočeši vyzvali Frýdek-Místek. Dnes se zaměříme na trojici Bílých Tygrů a také na jednoho ze zástupců Mladé Boleslavi. Ptáte se, co mohou mít tito čtyři kluci společného? Všechny čtyři mladíky spojuje jedno sousloví, kterým je „česká reprezentace“.

20.4.Honza Bednář: Na šampionát jsem se těšil, snažím se tu pozorovat obránce z ostatních zemíVěra Novotná

Čeští hokejisté do osmnácti let bojovali o čtvrtfinále! Reprezentační výběr postoupil do vyřazovacích bojů ze čtvrtého místa a v souboji o osmi-finále se pokusil zastavit dosud neporažený celek Finska. My jsme před tímto duelem mluvili s Janem Bednářem. Právě benátecký obránce byl druhým nominovaným do výběru trenéra Varadi z kádru středočeského týmu.

15.4.Kryštof Hrabík: Na mistrovství máme vše, co potřebujemeVěra Novotná

Z benáteckého kádru byli do reprezentačního výběru povoláni Jan Bednář a Kryštof Hrabík. Právě druhý jmenovaný byl tím prvním, kdo na šampionátu dopravil puk za záda soupeřova brankáře. My jsme Kryštofa poprosili o rozhovor a on svolil, tak se pojďte podívat, jaký je u našich sousedů servis, jak se Kryštofovi hraje, nebo jestli stíhá sledovat souboj Liberce ve finále extraligy.

13.4.Benjamínci benátecké kabinyVěra Novotná

Dnes se podíváme na sezonu tří benáteckých benjamínků, kteří společně přišli k řece Jizeře z města pod Ještědem. Jedněmi z nejmladších členů středočeské kabiny byli v uplynulém ročníku WSM ligy osmnáctiletý Ondřej Chrtek a devatenáctiletí Filip Chlum a Petr Wiencek. Všichni jmenovaní především sbírali zkušenosti ve WSM lize, někdo se v sestavě Středočechů objevoval pravidelně, jiní se bili především v libereckých mládežnických kategoriích.

6.4.Extraligové jistotyVěra Novotná

V dalším díle Kroniky benátecké sezony, tentokráte s číslem pět, se podíváme opět do brankoviště. Tři tyče během uplynulé sezony hájili liberecký Roman Will a sparťanský Filip Novotný. Oba přišli do Benátek z jediného důvodu, aby se připravili na svou štaci v nejvyšší české soutěži a nutno dodat, že jsou oba jistotou mezi třemi tyčemi. Pojďte se podívat, jak se jim u řeky Jizery dařilo.

30.3.Sparťanské obranné valyVěra Novotná

Čeká na vás další díl Kroniky benátecké sezony. Ten dnešní má pořadové číslo čtyři, a proto zrekapituluje sezonu čtyř mladíků působících v obranných řadách. Do Benátek přišli sbírat zkušenosti Ondřej Mikliš, Petr Kalina, Vojtech Zeleňák a Martin Jandus. Jejich společnými znaky jsou mládí a pražská Sparta. Kdo z nich byl nejproduktivnější? Kdo nasbíral nejvíce trestných minut? Kdo se výrazně prosadil do A-týmu pražského S? To se dozvíte v následujících řádcích.

23.3.Tahouni benáteckého útokuVěra Novotná

Dnešní Kronika benátecké sezony bude ve znamení hned tří hráčů. Shrneme ročník těch nejproduktivnějších hokejistů, z nichž se celá trojice dostala nad dvacet kanadských bodů, všichni tři si dělí 1. místo v počtu branek, které padly v přesilové hře, a navíc jsou všichni tři útočníci hájící dres extraligového týmu HC Bílí Tygři Liberec. O koho jde? No přeci o kapitána Jana Plodka, Jana Víška a Josefa Mikysku.

16.3.Boleslavské posily v brankovištiVěra Novotná

Další díl Kroniky benátecké sezony přinese pohled na benátecké působení dvou hokejistů, kteří nastupovali v dresu Středočechů mezi tři tyče. Oba maskovaní muži přišli k Jizeře z nedalekého města automobilů, a není to to jediné, co mají společné. Ani jeden z gólmanů totiž nemá kořeny v České republice. Už víte, čí cestu shrneme tentokrát? Jde o Tomáše Halásze a Tuomase Tarkkiho. Pojďme se tedy podívat, jak si tito dva vedli a co u řeky Jizery zažili.

9.3.Nerozlučná dvojice v Benátkách i v reprezentaciVěra Novotná

Kronika benátecké sezony otevírá svou první kapitolu. Ta se týká dvojice mladíků, kteří se již od juniorských let potkávali. Nejdříve jako soupeři, poté jako spoluhráči. Jejich společné působení přerostlo v přátelství, které se dále utužovalo v benátecké kabině. Už víte, o kom je řeč? No přeci o dvojici Kryštof Hrabík a Jan Bednář. Oba dva prošli letos i několika turnaji reprezentační osmnáctky, je tu tedy šance, že se podívají i na mistrovství světa osmnáctiletých hokejistů, které se letos uskuteční na Slovensku.

5.3.Petr Kolmann: Lehké zklamání tam bylo, ale sezonu hodnotím pozitivněVěra Novotná

Hodnocení sezony pohledem kapitána Jana Plodka jsme vám přinesli v minulých dnech. Na další shrnutí uplynulého ročníku jsme se podívali očima muže, který byl nejproduktivnějším hráčem benáteckých zadních řad. Petr Kolmann, jenž hájí dres Benátek již od sezony 2009, hodnotil nejen předkolo a sezonu, ale zaměřil se i na příchod mladých beků.

28.2.Sezona byla povedená, říká kapitán Honza PlodekVěra Novotná

S kým jiným bychom si měli povídat o průřezu sezonou, než s mužem, který na prsou nosí kapitánské „C“. Pravda, v případě benáteckého celku bylo v průběhu tohoto ročníku kapitánů více, ale pomyslným vedoucím kabiny zůstal, stejně jako v sezonách minulých, Jan Plodek. Pojďme se tedy podívat, jaká byla letošní WSM liga, která pomalu uzavírá svůj ročník 2016/2017.

25.2.Tříbodový večer Jana Hlaváče? „Pěkný zápas, chyběl tomu jen ten výsledek.“BEN - JFM 5:7, 0.kolo | Věra Novotná

Přišel, viděl, zapsal tři body. Tak nějak by se dal shrnout první zápas Jana Hlaváče v dresu Benátek nad Jizerou. Čerstvá posila pražské Sparty přijela pomoci týmu od Jizery v rozhodujícím zápase předkola play-off. Bohužel, ani jeho tři body na výhru nestačily. Pojďte se podívat, jak hodnotil zápas, co jej v nejbližší době čeká nebo jak se celý rok udržoval v kondici.

24.2.Tomáš Havlín: „Je to škoda, byl to vyrovnaný zápas.“BEN - JFM 5:7, 0.kolo | Věra Novotná

Sezona sice pro hokejisty Benátek nad Jizerou v předkole play-off skončila, ale za svůj výkon se středočeský celek rozhodně stydět nemusí. S týmem HC Frýdek-Místek odehráli svěřenci trenéra Čelanského skvělou partii a rovněž v posledním zápase předvedli hru hodnou vyřazovacích bojů. V zápase se třemi body skvěle uvedl Jan Hlaváč a dvěma brankami se blýskl rovněž kapitán benáteckého týmu Jan Plodek. Se stěžejními postavami duelu přineseme rozhovory v dalších dnech. Pátý duel předkola jsme hodnotili s Tomášem Havlínem, jenž byl u prvního gólu Středočechů.

 
 
© Copyright 2006 - 2017 eSports.cz, Hokej BenátkyInformace o autorských právech | RSS RSS kanál TOPlist