Oficiální web HC Benátky nad Jizerou - www.hokejbenatky.cz
SHRNUTÍ: Sezóna 2017/2018 pohledem statistik
Pojď hrát hokej

Rozpis ledu

 

ANKETA

Kdo se vám v letošní sezoně nejvíce líbil?
Patrik Maier
 
 233
Matěj Psota
 
 510
Někdo jiný
 
 276

Celkem hlasovalo 1758 fanoušků.
 

FACEBOOK

 
 
 

Tomáš Havlín: „Je to škoda, byl to vyrovnaný zápas.“

Věra Novotná, 24.2.2017

Sezona sice pro hokejisty Benátek nad Jizerou v předkole play-off skončila, ale za svůj výkon se středočeský celek rozhodně stydět nemusí. S týmem HC Frýdek-Místek odehráli svěřenci trenéra Čelanského skvělou partii a rovněž v posledním zápase předvedli hru hodnou vyřazovacích bojů. V zápase se třemi body skvěle uvedl Jan Hlaváč a dvěma brankami se blýskl rovněž kapitán benáteckého týmu Jan Plodek. Se stěžejními postavami duelu přineseme rozhovory v dalších dnech. Pátý duel předkola jsme hodnotili s Tomášem Havlínem, jenž byl u prvního gólu Středočechů.


Tento článek patří k zápasu:  0.kolo, BEN - JFM 5:7 

Bezprostředně po zápase se slova hledala jen těžko. „Je to škoda. Měli jsme to na dosah, byl to vyrovnaný zápas,“ řekl na úvod Tomáš, který byl asistentem u úvodního gólu Jana Hlaváče. „To popravdě ani nevím. Dostal jsem to nahoru, vystřelil jsem, kluci si to pak nějak ťukli před bránou a dorazili. Spíš to byla náhoda,“ okomentoval úvodní branku domácích.

Spolupráci s ostříleným matadorem, jenž u Jizery vypomáhal i v minulé sezoně, si však nemohl vynachválit. Zatrénovat spolu ale nestihli. „Honza přijel vlastně až dneska na zápas. Je to neskutečný hráč, má velký přehled. Hraje se s ním opravdu skvěle,“ vyzdvihl Havlín přednosti svého dnešního nového spoluhráče.

Druhá třetina přinesla rychlý gól Benáteckých z hole kapitána Jana Plodka, jenž zařídil vyrovnání na 2:2. Z tribun to vypadalo, že má Honza na zakončení spoustu času. Tam bylo času dost,“ potvrdil naši domněnku Plodek. „Puk se odrazil, já jsem si počkal, potáhnul to do forhendu a pověsil,“ popsal svou akci.

Během následujících pěti minut však Slezané odskočili o dvě branky a Benátečtí tak museli znovu dotahovat. U třetí branky Středočechů byl opět Jan Plodek, tentokrát to však byla rychlá a trochu šťastná akce. „Já jsem stál zády, vůbec jsem nevěděl, kde je puk. Najednou jsem ho uviděl, tak jsem do něj bekhendem praštil a trefil jsem to.“ V polovině prostřední části zařídil čtvrtou branku domácích Kryštof Hrabík a vše tak musela rozhodnout poslední dvacetiminutovka.

Třetí třetina zůstávala dlouho nerozhodnou. V posledních čtyřech minutách se však s góly roztrhl pytel. Pátý gól přidali jako první hosté, podle Havlína nebyla tato branka zlomovým momentem, ale sebrala poslední zbytky sil. „My jsme si to ztížili už na začátku, kdy se soupeř dostal do vedení. Dotáhnout ho nám sebralo spoustu sil, měli jsme hodně vyloučených hráčů. Postupně měl soupeř celý zápas velký tlak, spoustu šancí v přesilovkách. Ten pátý gól nás už asi nejspíš zlomil,“ připustil mladý obránce.

Benátečtí dokázali znovu vyrovnat, na následující branku již ale odpověď nenašli. „Ten náš pátý gól nás nakopnul. Byla to škoda, power-play se nám nepovedla a soupeř to zvládnul. Zblokovali výborně dvě, tři střely a už si ten závěr pohlídali,“ shrnul poslední minuty zápasu Havlín.

Kladné stránky dnešního zápasu našel Tomáš bez problémů. „Dneska to byla určitě obrovská bojovnost. Blokovali jsme střely, hlavně v oslabení, což bylo to, co nás zdobilo celou sezonu. Bojovali jsme jeden za druhého.“ Na celkové zhodnocení předkola je ale ještě příliš brzy. „Nyní se předkolo hrozně těžce hodnotí, na to je brzy. Zápas u nich, kdy jsme dostali 1:7, byla skoro ostuda. Na druhou stranu, je to play-off. Jeden den člověk prohraje 1:7, druhý den 2:0 vyhraje. Budeme si to muset nechat projít hlavou, než budeme moci nějakým způsobem hodnotit výsledek. Myslím si, že některé zápasy jsme nehráli špatně, ale v těch rozhodujících chvílích, hlavně dneska, nám chybělo štěstíčko. To už je ale play-off,“ uzavřel rozhovor Havlín.

FOTO: Zdeněk Langšádl – PPNA.cz


hodnocení článku  12345
Aktuální hodnocení (jako ve škole): 2,91 (hlasovalo 384 fanoušků)

 
 
© Copyright 2006 - 2018 eSports.cz, Hokej BenátkyInformace o autorských právech | RSS RSS kanál TOPlist