17. 12. 2023 | Ondřej Nejedlo, Tomáš Nejedlo

Konec roku 2023 Benátky zvládly, z Hronova vezou všechny body

25., neděle 17. 12. 2023
HC Wikov Hronov - HC Benátky nad Jizerou HRO - BEN
Předvánoční víkendový dvojboj s týmy ze suterénu tabulky druhé hokejové ligy benátečtí hokejisté nakonec zvládli za pět bodů. Zatímco s Řisuty měl tým od Jizery namále, o den později v Hronově podal dobrý výkon a v utkání byl proti bojovným domácím, kteří měli v poslední době dobré výsledky, lepším týmem. Benátky to vyjádřily také gólově, když se postupně prosadili Šafránek, Dvořák, Hozák, Hruška a výhru poté pečetil do prázdné branky Jankovský. V současné době tak Benátkám patří osmá příčka, avšak jejich pronásledovatel - pražská Kobra má dva zápasy k dobru.
HC Wikov Hronov: Pittr - Babrusev, Kopecký, Jass, Voňka, Ondruš, Rubáček - Trandin, Murtazin, Řezáč - Popitich, Vaňkovský, Lederer - Hájek, Straka, Voděracký
HC Benátky nad Jizerou: Brázdil - Klodner, Kliment, Antoš, Lytvynov, Němeček - Zumr, Šafránek, Jankovský - Hruška, Havlas, Hozák - Kučera, Vágner, Dvořák
Branky a nahrávky: 14. Straka (Hájek), 47. Murtazin (Straka, Trandin) - 9. Šafránek (Hozák, Lytvynov), 19. Dvořák (Antoš, Zumr), 27. Hozák (Havlas, Lytvynov), 38. Hruška (Hozák, Antoš), 57. Jankovský (Hruška). Rozhodčí: Zeliska - Hradil, Tuháček. Vyloučení: 3:3. Využití: 0:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 143. Střely na branku: 30:32.

Do utkání ve východočeském městě, které leží v těsné blízkosti polských hranic nastoupili benátečtí hokejisté, oproti minulému zápasu proti Řisutům, pouze s kosmetickými změnami. Absentoval obránce Čížek. V útoku pak Hejňáka nahradil mladoboleslavský junior Hruška, kterému se zápas velmi povedl, zapsal dva kanadské body za gól a asistenci.

Domácí tým, tvořený z velké části ze zahraničních hráčů, se prezentoval velmi dobrým pohybem od úvodního buly a brankář Brázdil musel předvést několik velmi dobrých zákroků. V sedmé minutě putoval na trestnou lavici domácí Vaňkovský a v závěru této početní výhody se hostující hráči radovali. Šafránkovu střílenou přihrávku z kruhu si domácí před najíždějícím Kučerou srazili za záda vlastního brankáře Pittra. O pět minut později bylo vyrovnáno. Hájek vyhrál buly na Straku, který si najel do palebné pozice a nechytatelně poslal puk do horní poloviny branky.

Dvě minuty před koncem první periody putoval na trestnou lavici benátecký obránce Kliment. V oslabení podnikli hosté rychlý útok, který táhl Zumr, Antoš pak obětavě vrátil puk do brankoviště, kde se nejlépe zorientoval Dvořák a rozpoutal nadšení benátecké střídačky.

Vyrovnaný hokej pokračoval také ve druhé třetině. Benátkám se v sedmadvacáté minutě podařilo odskočit. Havlas zabojoval před brankovištěm, z jeho práce těžil Hozák, který usměrnil kotouč za Pittrova záda. Následně se dostal do samostatného úniku Zumr, na němž se provinil faulem Voňka a Hozák měl výhodu trestného střílení. Na brankáře Pittra si ale nepřišel.

Mrzet to hosty ale příliš nemuselo. Dvě a půl minuty před druhou sirénou totiž Pittr neudržel Hozákovu střelu a důrazný Hruška dostal kotouč do branky počtvrté.

Hronovští hráči určitě neskládali zbraně a od začátku třetí třetiny byli střelecky aktivnějším týmem. Jejich snaha byla odměněna Murtazinovým gólem, jehož zpoza branky našel přesně Straka. Necelých šest minut před koncem zápasu putoval na trestnou lavici benátecký Hruška a domácí střídačka sáhla ke hře bez brankáře. Větší šanci si svěřenci trenérů Táborského a Poláka ale nevypracovali.

Naopak deset sekund po příchodu vyloučeného Hrušky na led právě tento mladý útočník dojel zdánlivě ztracený kotouč, zadovkou ho nabídl Jankovskému, který mu poděkoval závěrečnou brankou.

Martin Táborský (HC Wikov Hronov): Včera jsme odehráli velmi těžký zápas, který se na nás podepsal. Bylo to vidět na našem pohybu. Na začátku utkání jsme neproměnili několik vyložených šancí. Soupeř potvrdil svoji zkušenost a celý zápas měl ve své režii.

Martin Novák (HC Benátky nad Jizerou): I když je Hronov na předposledním místě druholigové tabulky, je to hodně kvalitní tým. Když se podíváme na jejich poslední výsledky, tak v prosinci jsou asi jedni z nejlepších v druhé lize. Věděli jsme, že nás čeká hodně těžké utkání, v němž si nesmíme nechat utéct začátek. Tohle se nám povedlo. Poté jsme si to zkušeně hlídali až do konce zápasu, byť s malým zaváháním. Tři body se ale počítají. Je třeba si uvědomit, že Hronov táhne čtyři nebo pět ruských hráčů, kteří mají svoji kvalitu.