Oficiální web HC Benátky nad Jizerou - www.hokejbenatky.cz
SHRNUTÍ: Sezóna 2017/2018 pohledem statistik
Pojď hrát hokej

Rozpis ledu

 

ANKETA

Kdo se vám v letošní sezoně nejvíce líbil?
Patrik Maier
 
 262
Matěj Psota
 
 570
Někdo jiný
 
 302

Celkem hlasovalo 1941 fanoušků.
 

FACEBOOK

 
 
 

Nejtrestanější hráč Benátek? Snažím se hrát důrazný hokej, objasňuje Ondřej Mikliš

Martina Nová, 12.02.2017

V zápase proti Havířovu Benátky nastoupily s omlazenou sestavou po předchozí výhře s Litoměřicemi a jistotou předkola. Přestože koncem první třetiny zajistil domácímu výběru vedení Jan Havel, gólem ve druhé i ve třetí třetině Havířov vývoj otočil. Duel zhodnotil obránce Ondřej Mikliš, který v základní části nastoupil ke 49 zápasům a je nejtrestanějším mužem benáteckého týmu s celkovým počtem 72 trestných minutě. Patří mezi hlavního mstitele Benátek a velmi blízko k potyčce měl v sobotním střetnutí s Litoměřicemi.


Tento článek patří k zápasu:  52.kolo, BEN - HAV 1:2 

Zápas jste začali velmi defenzivně, drželi jste především zabezpečenou obranu, bylo to v důsledku toho, že jste proti Havířovu měli značně omlazený tým?

Myslím, že každý zápas se musí hrát ze zabezpečené obrany, ale trenér nám nějaké větší pokyny jak hrát zápas neříkal. Jak jsme naučení, tak jsme hráli.

Přestože hosté byli v úvodním dějství aktivnější, vy jste šli v závěru do vedení…

Myslím si, že to vyplynulo z jejich chyby a kluci to výborně uhráli v útočném pásmu. Nějak mezi nohama si to dali a dobře proměnili šanci.

Víc gólů jste však již vstřelit nedokázali, čím to mohlo být?

Upřímně, moc netuším. Nějaké šance tam určitě byly, myslím si, že Jirka Černoch nějaké měl, bohužel neproměnil. Tak to občas chodí.

Mohlo to být právě v důsledku toho, že jste hráli v jiné sestavě než předchozí zápasy, že ta sehranost nebyla taková?

Mladší kluci to zvládají výborně. Sice s námi netrénují jako hráči z áčka, takže ta sehranost, si myslím, že velkou roli nehrála.

Teď vás již čeká předkolo, jaký máte program na nejbližší dny?

V pondělí máme volno, a pak se začneme připravovat a budeme vyhlížet soupeře.

Koho byste si přál jako soupeře do předkola?

Je tam Frýdek, nebo Přerov a já bych raději chytl ten Přerov, protože je blíž a myslím, že soupeř je to hodně vyrovnaný. Navíc v Přerově je výborná atmosféra, chodí tam hodně lidí.

Jak byste zhodnotil základní část z pohledu Benátek?

Náš cíl byl postoupit do play off, což se nám povedlo, takže si myslím, že je to dobré. Teď už jen uvidíme, jak to půjde dál.

Ve třetí čtvrtině se vám příliš nedařilo, nicméně jste se dokázali opět zvednout a vybojovat play off. Díky čemu jste to zvládli?

Myslím si, že určitě tréninkem. Neměnili jsme nějak taktiku, ale pořád jsme jeli to svoje. Snažili jsme se pilovat a ono to vždycky přijde.

Jste nejtrestanějším mužem Benátek, co se pro to „snažíte“ dělat?

Snažím se hrát důrazný hokej, že je tam občas nějaká mela a serve se to, tak jsou potom za to vysoké tresty, ale za to už nějak moc nemůžu. (úsměv) Když se to sejde, tak se to prostě sejde.

Jak bylo blízko k tomu, abyste se popral v zápase proti Litoměřicím? Koncem zápasu vás tam rozhodčí rozháněli v souboji s Koptou…

Kousek. Velkou roli tam sehráli rozhodčí, ale nedá se nic dělat, no. Ne, že bych to nějak vyhledával, to ne. Zkrátka, když je potřeba, tak se poperu, ale zase do každého bych také nešel.


hodnocení článku  12345
Aktuální hodnocení (jako ve škole): 2,94 (hlasovalo 278 fanoušků)

 
 
© Copyright 2006 - 2018 eSports.cz, Hokej BenátkyInformace o autorských právech | RSS RSS kanál TOPlist