Oficiální web HC Benátky nad Jizerou - www.hokejbenatky.cz
SHRNUTÍ: Sezóna 2017/2018 pohledem statistik
Pojď hrát hokej

Rozpis ledu

 

ANKETA

Kdo se vám v letošní sezoně nejvíce líbil?
Patrik Maier
 
 262
Matěj Psota
 
 570
Někdo jiný
 
 302

Celkem hlasovalo 1941 fanoušků.
 

FACEBOOK

 
 
 

Českobudějovičtí gólmani na benátecké štaci

Věra Novotná, 04.05.2017

Dnes otevíráme další, již devátou, kapitolu naší benátecké kroniky uplynulé sezony. V ní se podíváme znovu do modrého půlkruhu, jež vymezuje prostor pro muže s odlišnou výstrojí v týmu. Do benátecké kabiny zavítali na hostování hned dva brankáři z Českých Budějovic. Jako první přišel k řece Jizeře Petr Kváča, jenž se poté vystřídal se svým českobudějovickým kolegou Ondřejem Bláhou. Pojďme se tedy na jejich středočeské angažmá podívat.


Devatenáctiletý talent Petr Kváča, který v minulé sezoně získal za své výkony v dresu Českých Budějovic cenu pro gólmana s nejlepší statistikou v průměru obdržených branek (18 utkání, průměr 1,41), naskočil do party kolem trenéra Čelanského hned ve 2. kole. Jeho premiéra ale nebyla v konečném součtu úspěšná, neboť Benátky podlehly Slavii 2:3 v prodloužení. Petr se dvakrát posadil na lavičku benáteckých jako dvojka, sedmkrát naskočil jako startující gólman. Výsledná bilance z utkání, v nichž se postavil mezi tři tyče, je 5 výher a 2 porážky. Úspěšnost mladého brankáře v benáteckém dresu hlásí více jak devadesát procent, konkrétně 91,7%.

Poslední Kváčův zápas přišel v pětadvacátém kole, kdy Benátky zvítězily na ledě Prostějova 5:4. Po tomto zápase zamířil Petr zpět do Českých Budějovic, kde se svým celkem došel až do boje o českou nejvyšší soutěž. V baráži odehrál 11 utkání s úspěšností zákroků 92,3%.

Stejně kvalitní náhradou za mladého Petra Kváču byl jeho českobudějovický kolega Ondřej Bláha. Ten do ledového stánku v Benátkách přišel poprvé 16. listopadu, usedl ale jen na lavičku, aby kryl záda Filipovi Novotnému. O kolo později již byl ale mužem číslo 1 a svůj první ostrý zápas, v dresu s benáteckým znakem na hrudi, zvládl na výbornou. Benátky, i díky Bláhově výkonu, zvítězily nad Havířovem 3:2 v prodloužení. Ondřej vypomohl Středočechům v dalších osmi kláních a zahrál si také v mezinárodním utkání, v němž, těsně před vánočním časem, přivítali benátečtí hráči celek univerzity Bethel.

Celková bilance z Ondrových zápasů v kádru Benátek čítá tři výhry a šest porážek. I přes negativní bilanci měl ale Bláha velmi slušná čísla, což hovoří o jeho velkém potenciálu. Úspěšnost zákroků se zastavila na čísle 92,7%. I přes některé nevydařené zápasy se Bláha s benáteckým publikem rozloučil vítězně a zakončil svou benáteckou štaci tak, jako ji začal – proti Havířovu. Před svým návratem na jih Čech se po šedesáti minutách mohl zavřít naposledy do benátecké kabiny a oslavit výhru 2:1.


hodnocení článku  12345
Aktuální hodnocení (jako ve škole): 3 (hlasovalo 306 fanoušků)

 
 
© Copyright 2006 - 2018 eSports.cz, Hokej BenátkyInformace o autorských právech | RSS RSS kanál TOPlist