Oficiální web HC Benátky nad Jizerou - www.hokejbenatky.cz
SHRNUTÍ: Sezóna 2017/2018 pohledem statistik
Pojď hrát hokej

Rozpis ledu

 

ANKETA

Kdo se vám v letošní sezoně nejvíce líbil?
Patrik Maier
 
 269
Matěj Psota
 
 581
Někdo jiný
 
 312

Celkem hlasovalo 1993 fanoušků.
 

FACEBOOK

 
 
 

Obránci bruslařského klubu v benáteckém dresu

Věra Novotná, 13.07.2017

Po devatenácté dnes otevíráme naši kroniku sezony minulé. Dnes se zastavíme hned u čtveřice hráčů klubu BK Mladá Boleslav, který ale není jediným pojítkem těchto čtyř hokejistů. Dalším společným znakem je i pozice, na které působí. Všichni totiž v ročníku 2016/2017 vyztužili benátecké obranné řady. Pojďme se podívat, který z hokejistů strávil u řeky Jizery nejdelší čas a kdo si připsal nejvíce bodů.


Tomáš Pastor dlouhou dobu oblékal dres Vítkovic, v uplynulém ročníku ale změnil působiště a vydal se směrem do města automobilů. Pastor byl stabilním článkem bruslařského klubu, obranné řady středočeského celku poté rozšířil ve třinácti utkáních. Kanadské body si však v loňské sezoně nepřipsal ani v jednom dresu.

Pro Tomáše Pastora těžko najdeme emotivnější zápas, než jeho počáteční v dresu Mladoboleslavských. Hned z kraje sezony se totiž bruslaři střetli právě s Vítkovicemi.

Ani jeho parťák z obrany Jan Holub se bodově neprosadil ani v Mladé Boleslavi, ani v Benátkách. Do ledového stánku u řeky Jizery přijel Honza vypomoci v době mezi 18. – 25. kolem, tedy v době, kdy se Benáteckým zápasově vůbec nedařilo. S bilancí čtyř výher a čtyř porážek se Holub následně vrátil bojovat do Mladé Boleslavi.

Třetím do party mladoboleslavských obránců je David Štich, jenž se v dresu Benátek představil pouze třikrát, stačilo mu to však na to, aby se bodově prosadil. V zápase 20. kola, v němž Benátečtí hostili svého pozdějšího soka v předkole play-off, Frýdek-Místek, zařídil Štich snížení na 4:3 poté, kdy svou nahrávkou našel přesně hůl Filipa Pyrochty.

Druhý kanadský bod v podobě nahrávky přišel i o kolo později v souboji s Ústí nad Labem. Tentokráte však ani Štichova asistence k obratu nestačila. Ani v mladoboleslavském dresu tento bouřlivák, který v české nejvyšší soutěži nasbíral 102 trestných minut, nezůstal bez bodu. Ze 33 utkání nasbíral 5 kanadských bodů (1+4).

Jiří Kurka, třiadvacetiletý bek, prozatím jiný dres než ten mladoboleslavský neoblékl. Benátečtí příznivci jej mohli na ledě vídat již v sezoně 2015/2016. V porovnání právě s touto sezonou byla ta uplynulá pro Kurku opravdu jen velmi rychlou přestupní stanicí. Do benátecké kabiny vkročil v ročníku 17/18 pouze čtyřikrát.

Jirka zaznamenal svůj jediný kanadský bod v dresu Benátek v souboji na ledě Frýdku-Místku. V rámci sedmého kola vykřesal Kurka svou přihrávkou na gól Jana Ordoše šanci na body, když právě jejich akce zařídila vyrovnání na 1:1. V konečném součtu však Středočeši na body nedosáhli a padli 2:3.


hodnocení článku  12345
Aktuální hodnocení (jako ve škole): 2,95 (hlasovalo 249 fanoušků)

 
 
© Copyright 2006 - 2018 eSports.cz, Hokej BenátkyInformace o autorských právech | RSS RSS kanál TOPlist