Oficiální web HC Benátky nad Jizerou - www.hokejbenatky.cz
ON-LINE: Příprava - HC Slavia Praha - HC Benátky nad Jizerou, čtvrtek 16. srpna od 17:30 hodin!
Pojď hrát hokej

Rozpis ledu

 

ANKETA

Kdo se vám v letošní sezoně nejvíce líbil?
Patrik Maier
 
 374
Matěj Psota
 
 743
Někdo jiný
 
 437

Celkem hlasovalo 2641 fanoušků.
 

FACEBOOK

 
 
 

Benátkám jsem velmi vděčný za to, jak mě vychovali, říká Josef Mikyska

Aleš Skok, 28.01.2018

Ještě před měsícem se Josef Mikyska proháněl na ledě Benátek nad Jizerou a Liberce. V současné době ale vypomáhá prvoligovému Motoru v cestě za vysněným postupem do extraligy. V zatím posledním utkání WSM ligy zavítaly Benátky právě do Českých Budějovic, kde prohrály vysoko 1:8. A právě šikovný centr se na vítězství Jihočechů podílel dvěma brankami.


Tento článek patří k zápasu:  43.kolo, CBU - BEN 8:1 

„Na Benátky vzpomínám v dobrém. To ani jinak nejde. Strávil jsem tam pěknou dobu,“ usmíval se po zápase Mikyska. „Bohužel, letos to v Benátkách úplně nefunguje podle představ. Je to hodně těžké. Benátky mají za úkol vychovávat hráče do dospělého hokeje, hlavně do Liberce. Ale je to velice těžké,“ ví třiadvacetiletý forward.

O tom, zda pro něj bylo utkání speciální, měl jasno. „Trošku jiné to bylo, ale já už tohle tolik neprožívám. S klukama jsme si napsali, ale žádné extra hecovačky neproběhly,“ usměje se. „Samozřejmě s většinou kluků jsem hrával a musím říct, že dělají pokroky, ale pořád jsou hrozně mladí. Vždyť mně taky ještě není tolik a byl jsem jedním z nejstarších útočníků. V Motoru sbírám puky,“ glosuje svou pozici v aktuálním působišti.

Proti Benátkám zaznamenal dvě branky, ačkoliv o sobě říká, že není žádný extra střelec. „Jo, jsem rád, že mi to tam dvakrát padlo. Ale mockrát se mi to nestává. Je to asi i náhoda, že se to stalo zrovna v tomhle zápase. Žádný speciální recept na benátecké gólmany nemám,“ říká skromně rodák z Frýdlantu.

Ačkoliv tým ze středních Čech padl 1:8, pochválil Mikyska střelce jediné branky Benátek Ondřeje Chrtka. „Chrťas hrál moc dobře. Přijde mi, že se zlepšuje zápas od zápasu. Pamatuju si ještě, jak byl o dvě hlavy menší než já. Už zmohutněl a zesílil. To je jenom dobře. Může se dostat daleko,“ našel slova chvály pro bývalého spoluhráče.

„Benátkám přeji, aby se jejich výsledky zlepšily. Věřím, že vychovají spoustu dobrých hokejistů. Já jsem jim velice vděčný za to, jak mě vychovali,“ uzavřel Mikyska.


hodnocení článku  12345
Aktuální hodnocení (jako ve škole): 2,75 (hlasovalo 134 fanoušků)

 
 
© Copyright 2006 - 2018 eSports.cz, Hokej BenátkyInformace o autorských právech | RSS RSS kanál TOPlist