9. 7. 2018 | Věra Novotná

Debutanti v benáteckém dresu

Dnešní díl Kroniky benátecké sezony věnujeme dvěma mladíkům, kteří se představili v benáteckém dresu. Jan Šír společně s Václavem Burdou poprvé okusili WSM ligu, druhý jmenovaný sice jen na skok, avšak i on díky osmičce zápasů nasbíral spoustu cenných zkušeností.

Začněme Václavem Burdou, devatenáctiletým hokejistou, který okusil poprvé mužskou soutěž. V dresu Benátek nad Jizerou odehrál osm duelů, avšak na svůj první kanadský bod si bude muset počkat do následujícího ročníku.

Z pohledu odehraných duelů má Burda zápornou bilanci tří výher a pěti porážek. Zápasy, po nichž mohl Vašek se svými spoluhráči slavit, byli proti Ústí nad Labem, Kadani a Přerovu. Na ledě strávil na ledě bezmála osmdesát minut, během kterých neobdržel jedinou trestnou minutu.

Devatenáctiletý útočník byl vidět především v liberecké juniorce, kde ve 47 duelech nasbíral 27 kanadských bodů (10+17). Ve skvělých výkonech pokračoval také ve vyřazovacích bojích, kde si do statistik připsal sedm bodů za tři branky a čtyři přesné nahrávky. Na to vše potřeboval Burda osm duelů.

Čtyři otázky pro Václava Burdu

Loni jste odehrál osm utkání, na které budete vzpomínat nejvíce?
V paměti mám dvě utkání, a to první v Ústí nad Labem a domácí utkání proti Motoru, kde proti nám nastoupili borci jako Petr Vampola a Václav Nedorost.

Byl jste u velkého úspěchu liberecké juniorky, pomohlo vám, že hned několik kluků hrálo WSM ligu pravidelně a sehráli se?
Asi to byla určitá výhoda, ale nedokážu posoudit, na kom to bylo nejvíce vidět.

Práskněte kluky, kdo z nich je největší cestovatel?
Tak to se musím přiznat, že opravdu nevím.

Jak se těšíte na novou sezonu?
Na novou sezónu se těším a netrpělivě vyhlížím první utkání.

____________________________

Honza Šír měl minulou sezonu hodně napilno. Nejen, že stihl dvacet startů za Benátky nad Jizerou, své povinnosti si plnil také v kategoriích do osmnácti a dvaceti let. Pravda, za osmnáctku Liberce naskočil Honza jen dvakrát. Za tygřata do dvaceti let nasbíral Šír hned 36 startů, při nichž se blýskl osmnácti body (10+8).

Co se týče kanadského bodování ve středočeském dresu, zaznamenal Šír body čtyři. Kromě premiérové branky mezi muži vypomohl benáteckému mužstvu třemi dalšími asistencemi. První a jediný gól Honzy Šíra přišel v domácím duelu proti Ústí nad Labem, sladkou tečkou na něm byl fakt, že Šír svou trefou odstartoval nakonec vítězný duel, v němž Benátečtí zvítězili 4:2.

Jan Šír se v minulé sezoně oblékl také do národního dresu. Povolán byl trenéry výběry do osmnácti let a ani zde se Honza neztratil a dal o sobě vědět dvěma asistencemi. Jaká bude sezona následující, která se kvapem blíží? Necháme se překvapit.

Čtyři otázky pro Honzu Šíra

V loňské sezoně jste nasbíral čtyři body za jeden gól a tři přihrávky – vzpomenete si na onu gólovou trefu a schoval jste si puk?
Ano, na tu trefu si pamatuju velice přesně. Byl to zápas proti Ústí nad Labem. Kryštof Hrabík zavezl puk do útočného pásma a přihrál na modrou čáru odkud vystřelil Patrik Maier a já před bránou se štěstím tečoval. Pro puk mi dojel tuším Tomáš Havlín, mám ho v pokojíčku na poličce.

Co Vám osobně minulý ročník dal?
Minulý ročník mi dal určitě hodně zkušeností.

Práskněte kluky – kdo má podle vás zvláštní rituál?
Moc kluků, kteří by měli nějaký rituál jsem si nevšiml, ale vím, že Ondra Chrtek před každým zápasem pije v autobuse CocaColu.

Jak jste trávil volno mezi sezonami?
Během volna po sezoně jsem se zaměřil hlavně na školu, abych si dohnal látku a dopsal všechny písemky.

Další články

TABULKA LIGY
arrow_forward_ios Kompletní tabulka
P Tým Tým Z S B
6. PRO Prostějov 42 151:137 69
7. LTM Litoměřice 41 128:117 67
8. TRE Třebíč 43 125:117 65
9. PRE Přerov 42 111:107 64
10. FRM Frýdek-Místek 43 144:145 61
11. SLA Slavia 42 122:138 61
12. POR Poruba 42 134:135 57
13. BEN Benátky n/J 43 112:148 45
14. UNL Ústí n/L 42 109:161 35
15. KAD Kadaň 42 86:211 28
AKTUALITY
arrow_forward_ios Archiv aktualit
15.01.2019

Foto proti Budějovicím

Foto z domácího zápasu proti Českým Budějovicím najdete zde.


14.01.2019

Foto proti Přerovu

Foto z domácího zápasu proti Přerovu najdete zde.


10.01.2019

Husa do Prostějova

Benátecký tým opustil jedenadvacetiletý obránce Jakub Husa,který zamířil do prvoligového klubu LHK Jestřábi Prostějov. Husa v letošní sezóně odehrál v Benátkách 30 zápasů a připsal si 9 kanadských bodů (4+5).