4. 1. 2008 | Pavel Petr, Mirek Ondra

První místo po základní části je historický úspěch, hodnotí prezident klubu Bohumil Bartoň

Pro benátecký hokej veleúspěšný rok 2007 je již minulostí a je tak čas na bilancování, kterého se ujal jeden z čelních představitelů klubu PhDr. Bohumil Bartoň. V článku naleznete hodnocení nejen letošní sezóny, ale i té uplynulé, povídání o nových posilách v benáteckém kádru, prvoligových ambicích či hodnocení posledního utkání základní části proti Velkému Meziříčí. K rozhovoru je přiložen i audiosoubor, který si můžete poslechnout.

Jaký byl uplynulý rok 2007 z pohledu benáteckého hokeje?
"Co se týče „A“ týmu, tak jsme docílili obrovského úspěchu. Po základní části jsme první, za námi Chrudim, největší favorit této soutěže a třetí Písek až 12 bodů za námi. Samozřejmě jsou zde i ostatní mužstva, máme radost z dorostu, který se po počátečních nedobrých výsledcích dostává pomalu nahoru, máme zde juniory, se kterými bychom chtěli postoupit do ligy. Vnímáme i výkonnost mládežnických družstev v žákovské lize, kde nás trápí problémy s počtem dětí. Ale i tak můžeme být na benátecké poměry spokojeni."

Když už mluvíme o předešlém roce, vraťme se ještě k loňské sezóně, kdy chyběl jen krůček k postupu první ligy.
"Samotný fakt, že jsme odehráli s Mostem finále na pět zápasů, svědčí o kvalitě kádru, který tady je. Myslím že v poslední době máme štěstí na trenéry. Jak Láďa Kolda tak teď Luděk Škaloud a asistenti, kteří vytvářejí příznivé klima kolem mužstva, jednoznačně dokumentují, že ten výběr byl šťastný."

Teď je před námi rok 2008, kam se budou benátecké ambice dál ubírat?
"My samozřejmě nemůžeme mít jiné cíle než loni. Dostat se co nejdál. Letos tomu ta situace trochu nahrává, tím že není baráž a první dva týmy postupují přímo do první ligy. Je to výzva pro benátecký hokej. Tomuto výboru končí dvouleté funkční a byla by to pro nás krásná odměna, kdybychom se dostali na postupové příčky a tu první ligu vybojovali."

Znamená to tedy, že se Benátky první ligy nebojí?
"Já v tom spatřuji spíše ten sportovní výsledek. Moc bych to přál hráčům, přál bych to vedení, lidem kteří se zde v hokeji pohybují, přál bych to i těm fantastickým fanouškům, které tady nyní máme. Jenom mě mrzí, že těch lidí nepřijde na stadion víc, protože ten manšaft by si to určitě zasloužil."

Kdo bude teď největším soupeřem Benátek, vyjma Chrudimi ze skupiny Střed?
"Skončí základní část, skončí lichá – sudá a teprve play-off nastaví tvář té hráčské kvalitě. Nechci předbíhat, my jsme udělali první krok, vyhráli jsme základní část. Znovu bych chtěl zopakovat, že je to historický výsledek. Musíme se dívat dál. Já se domnívám, že to mužstvo je tu kvalitní, má vnitřní sílu a pokud zapracujeme a zlepšíme přesilové hry, tak můžeme pomýšlet na to, že dojdeme hodně daleko."

Stojí za zmínku zastavit se u hráčského kádru. V poslední době nastupují v dresu hráči pražské Sparty, jak je tato spolupráce nastavena?
"Tu spolupráci nastavil pan Antal. Jsou to hráči z juniorky, ať je to Mrňa nebo Rybecký. Jsme rádi za Protivného, poněvadž jsme trochu pociťovali nedostatek hráčů v zadních řadách, potřebovali jsme jednoho, dva zkušené obránce, zejména do té finální fáze. To se podařilo. Máme na střídavý start ještě Švagrovského, v lednu by se měl vrátit Mácha a z Boleslavi by měl přijít Vlk. Chceme mít ten kádr početnější, může přijít zranění, může přijít onemocnění a potom v lednu se hráč špatně hledá. My se chceme vydat tou cestou, abychom ty hráče měli tady, měli je odzkoušené, aby to byli typy lidí, které chtějí za Benátky za hrát."

Poslední otázkou bych se zeptal na dnešní utkání. Výsledek 8:1 je dost jednoznačný.
"Já jsem zde naznačil, že největší bolestí naší současné hry jsou přesilovky. My vysoko vyhráli, soupeř od druhé třetiny nestačil nasazenému tempu. Dopouštěl se celé řady nečistých zákroků. My jsme to paradoxně nedokázali ve hře 5 na 3 potrestat. Dávali jsme góly především ve hře 5 proti 5, odehráli jsme dobře i oslabení. Kdybychom dokázali proměňovat ty přesilovky, tak výsledek mohl být dvouciferný. Jsem rád, že jsme vyhráli v posledním utkání doma, protože ti fanoušci, co tvoří dneska kotel si to určitě zaslouží."

Děkujeme za rozhovor.

Další články

TABULKA LIGY
arrow_forward_ios Kompletní tabulka
P Tým Tým Z S B
6. PRO Prostějov 54 195:164 91
7. HAV Havířov 54 165:140 88
8. LTM Litoměřice 54 170:160 86
9. FRM Frýdek-Místek 54 181:170 84
10. TRE Třebíč 54 161:150 79
11. SLA Slavia 54 159:179 73
12. POR Poruba 54 162:177 67
13. BEN Benátky n/J 54 133:187 56
14. UNL Ústí n/L 55 134:216 45
15. KAD Kadaň 54 103:282 28
AKTUALITY
arrow_forward_ios Archiv aktualit
21.02.2019

Rezerva proti Kolínu

Semifinále krajské soutěže svedlo proti sobě B-týmy Benátek nad Jizerou a Kolína. První utkání začne v sobotu 23. února od 10,45 hodin na benáteckém ledě! Více zde.


17.02.2019

Béčko postupuje

Benátecké béčko zvládlo také svůj druhý čtvrtfinálový zápas a na svém ledě porazilo tým HK Příbram 99 5:3. Reportáž ze zápasu najdete zde.


17.02.2019

Bez Špačka a Kolmanna

Také obránce Petr Kolmann a útočník Daniel Špaček již ve zbytku sezóny neobléknou benátecký dres. Oba zkušení hráči již budou hrát pouze v extraligovém Liberci.