13. 5. 2022 | Tomáš Nejedlo, Ondřej Nejedlo

Benátecký dres opět oblékne odchovanec Vojtěch Havlas

Druholigový účastník příští mistrovské sezóny z Benátek v krátkém časovém sledu oznamuje další posilu nově tvořícího se kádru. A je to po Tomáši Mrkvičkovi další hráč, který rozhodně nejde do neznáma, ba co víc, je benáteckým odchovancem! Sedmadvacetiletý útočník mládežnické roky strávil v Liberci a u Jizery se objevil ve dvou prvoligových sezónách. Naposledy působil ve druhé lize v Dvoře Králové nad Labem, kterému v senzační sezóně pomohl až do kvalifikace o první ligu. Vojto, ať se ti po návratu do Benátek daří!

Kariéra Vojtěcha Havlase

Odchovanec benáteckého hokeje prošel mládeží libereckých Bílých Tygrů. Ve svých devatenácti letech již chodil vypomáhat na farmu do prvoligových Benátek nad Jizerou, kde strávil dvě sezóny. V následujících dvou sezónách se stal oporou druholigového Jablonce nad Nisou. Poté vyslyšel vábení Dvora Králové nad Labem, kde vydržel čtyři roky. Ve své poslední sezóně na východě Čech si zahrál baráž o druhou nejvyšší soutěž. Doplňme, že Vojtěch Havlas je bývalým českým mládežnickým reprezentantem do devatenácti a dvaceti let. Na podrobné statistiky odchovance od Jizery se můžete podívat - zde.


Vojtěch Havlas: „Benátecký hokej má tradici a malé návštěvy si nezaslouží.“

Na benáteckém ledě dělal své první hokejové krůčky a před odchodem do Liberce zde působil v žákovských kategoriích. Vojtěch Havlas hlásí návrat domů a z jeho slov je cítit nadšení. „Těším se hodně. Po čtyřletém cestování do Dvora, kdy jsem vždy absolvoval sto kilometrů tam, sto zpátky je tohle každopádně příjemná změna,“ vítá návrat ke kořenům další z nových posil Benátek a dodává: „Co víc si přát, než chodit pěšky na tréninky a na zápasy.“

Druholigové zkušenosti má z Jablonce a naposledy z již zmiňovaného Dvora Králové nad Labem. V týmu místního nadšence a srdcaře Vasila Teodoridise zažil loňský velký úspěch, když tento tým došel až do kvalifikace o první ligu! „Já de facto hraju tu druhou ligu už šest let a přijde mi, že ta úroveň jde rok od roku nahoru. Hraje tam dost starších a zkušenějších hráčů, kteří do té hry dají, jak se říká, tu hlavu a myslím si, že je to pro diváka na pohled koukatelný hokej a já doufám, že se to lidem tady v Benátkách bude líbit,“ neskrývá své přání šikovný útočník.

Jako malý začínající hokejista na tribunách zažil kdysi líté druholigové boje na benáteckém zimáku, na něž s nostalgií zavzpomíná: „Já na ty roky rád vzpomínám. Pamatuji si, když jsem byl jako malej, byly tu derby s Nymburkem a Kolínem, chodil plný dům a byla to nádhera,“ říká s tím, že ho pohled na prořídlé tribuny v poslední prvoligové sezóně hodně mrzel. „Minulou sezónu jsem viděl jediný hokej, hrálo se doma s Havířovem a jestli tu byly dvě stovky diváků, tak to bylo moc.“

Stejně jako všichni, kteří se nyní pokoušejí restartovat benátecký hokej, i Vojtěch Havlas touží po návratu více fanoušků zpět na tribuny. „Myslím si, že benátecký hokej si tohle nezaslouží. Má nějakou tradici a já doufám, že dobrými výkony na začátku soutěže diváky pozveme a že ty návštěvy budou vyšší a vyšší,“ uzavírá naše krátké povídání navrátilec.

Další články

TABULKA LIGY
arrow_forward_ios Kompletní tabulka
P Tým Tým Z S B
1. LTM Litoměřice 48 176:128 104
2. VSE Vsetín 48 177:112 97
3. TRE Třebíč 48 136:99 92
4. JIH Jihlava 48 179:134 92
5. PRE Přerov 48 143:105 82
6. SOK Sokolov 48 150:133 79
7. SLA Slavia 48 157:139 78
8. PRO Prostějov 48 162:145 77
AKTUALITY
arrow_forward_ios Archiv aktualit
29.03.2022

Valná hromada

Valná hromada hokejového klubu HC Benátky nad Jizerou se koná 7.4.2022 od 18 hodin na ZS v Benátkách nad Jizerou.


22.09.2021

Dopravní omezení

Vzhledem k dopravnímu omezení v ulici Mělnická, která je příjezdovou cestou k zimnímu stadionu, doporučujeme divákům dnešního utkání "A" týmu s Třebíčí, aby přijeli s časovým předstihem a vyhnuli se případným kolonám.


11.05.2021

Podcast s Pabiškou

Zajímavé povídání s oporou benáteckého týmu Lukášem Pabiškou a jeho bratrancem Davidem pod taktovkou známého sporťáka Pavla Petra si můžete poslechnout zde!