27. 5. 2022 | Tomáš Nejedlo, Ondřej Nejedlo

Benátecký tým má dalšího navrátilce – obránce Tomáše Tržického

Druholigové Benátky mají opět o jedno jméno širší kádr. V tomto týdnu se tým hlavního trenéra Nečase rozšířil o beka, kterému prostředí u Jizery není neznámým. Pětadvacetiletý Tomáš Tržický zde mezi roky 2016 až 2018 působil v první lize po přechodu z liberecké juniorky, a to střídavě s druholigovým angažmá ve Vrchlabí. Poté byly jeho kroky spjaty na rok s mateřským Nymburkem a poslední tři sezóny s Jabloncem. Nyní se tento zadák opět objeví v Benátkách a my mu touto cestou přejeme hodně úspěchů!

Kariéra Tomáše Tržického

Rodák z Městce Králové je odchovancem Nymburského hokeje. V mládeži působil také v Mladé Boleslavi či v Liberci. Právě z Liberce chodil vypomáhat prvoligovým Benátkám nad Jizerou. Mnohem více zkušeností ale nasbíral ve třetí nejvyšší soutěži, kde nastupoval za Vrchlabí, Nymburk či Jablonec nad Nisou.


Tomáš Tržický: „Zapojení odchovanců a hráčů z okolí je správnou cestou.“

Jak jsme již napsali v úvodu, benátecké prostředí Tomáš Tržický zná z předchozího prvoligového působení. A jak se vlastně zrodil jeho nynější přesun? „Prvotní kontakt vzešel od Martina Nováka, s kterým se znám, oslovil mě s tím, že se tu bude hrát druhá liga, což mě zaujalo, takže jsem ani dlouho neváhal,“ povídá na úvod navrátilec k Jizeře.

Ten si zde při spolupráci Liberce a farmy v Benátkách střihl několik prvoligových zápasů. „Nebylo jich nějak závratně moc, já vlastně pendloval mezi Benátkami a Vrchlabím, kam jsem měl vyřízeny střídavé starty. První ligu jsem si zkusil, odehrál jsem i nějaké velké zápasy – dodnes třeba vzpomínám na utkání v Českých Budějovicích, kde byla plná hala. To byl super zážitek,“ vrátí se na chvíli zpět do minulosti a dodává: „Získal jsem tak kontakt s profesionálním hokejem, za tu zkušenost jsem rád. Poté už asi ta výkonnost nebyla taková, a tak jsem se začal více věnovat studiu. S odstupem času si říkám, že bylo skvělé, jak spousta hráčů mohla po konci v liberecké juniorce takhle nakouknout v Benátkách do té první ligy,“ pokyvuje nad smyslem farmy Tomáš Tržický.

Poslední čtyři sezóny strávil Tomáš v druhé lize, a tak se mu nabyté zkušenosti mohou hodit. „Soutěž je to náročná zejména pro pracující kluky, zvláště pro ty starší, kteří mají rodiny a dokáží tohle všechno skloubit ještě s tou vytížeností v hokeji. Samozřejmě, z hlediska taktiky není druhá liga tak vyspělá, hokej je oproti první lize pomalejší, protože logicky hráči nejsou tak natrénovaní. Ale na druhou stranu je tam dost zkušených borců, kteří hráli i extraligu nebo dokonce v NHL. Třeba v Jablonci s námi hrál Tomáš Plíhal, který má přes osmdesát zápasů v NHL…,“ hodnotí třetí nejvyšší soutěž s tím, že podle svých slov je zajímavé se s takovými hráči poměřit.

Nové vedení klubu si dalo za cíl vrátit fanoušky zpět na tribuny. Snaží se pro to sestavit kádr tak, aby se dala příležitost odchovancům, mladým hráčům i hokejistům, kteří mají ke klubu nějaký vztah. Jedním z nich je i Tomáš Tržický. „Podle mého názoru bylo jedním z hlavních důvodů, proč fanoušci nechodili, že tu hrálo málo hráčů z okolí. Teď přichází třeba Vojta Havlas, který je odchovancem. A to si myslím, že je správná cesta,“ přikyvuje a zároveň přemýšlí, jak ještě diváky do ochozů nalákat: „Třeba nějakou společnou akci s týmem, jako fotbálek nebo něco takového. Teď se chystá, co jsem slyšel, účast týmu na charitativní akci, kterou pořádá Pavel Petr v Benátkách,“ říká Tomáš Tržický k akci, jež se chystá na 10.-11. června ve sportovní hale u ZŠ Pražská v Benátkách.

Další články

TABULKA LIGY
arrow_forward_ios Kompletní tabulka
P Tým Tým Z S B
1. LTM Litoměřice 48 176:128 104
2. VSE Vsetín 48 177:112 97
3. TRE Třebíč 48 136:99 92
4. JIH Jihlava 48 179:134 92
5. PRE Přerov 48 143:105 82
6. SOK Sokolov 48 150:133 79
7. SLA Slavia 48 157:139 78
8. PRO Prostějov 48 162:145 77
AKTUALITY
arrow_forward_ios Archiv aktualit
29.03.2022

Valná hromada

Valná hromada hokejového klubu HC Benátky nad Jizerou se koná 7.4.2022 od 18 hodin na ZS v Benátkách nad Jizerou.


22.09.2021

Dopravní omezení

Vzhledem k dopravnímu omezení v ulici Mělnická, která je příjezdovou cestou k zimnímu stadionu, doporučujeme divákům dnešního utkání "A" týmu s Třebíčí, aby přijeli s časovým předstihem a vyhnuli se případným kolonám.


11.05.2021

Podcast s Pabiškou

Zajímavé povídání s oporou benáteckého týmu Lukášem Pabiškou a jeho bratrancem Davidem pod taktovkou známého sporťáka Pavla Petra si můžete poslechnout zde!