27. 5. 2021 | Ondřej Nejedlo

Benátecký tým zahájil letní přípravu

Zhruba měsíc trvalo volno benáteckých hokejistů. Ti se nyní pod vedením trenérského triumvirátů Valdemar Jiruš-Antonín Nečas a Jiří Stejskal připravují v areálu liberecké Home Credit Areny na další prvoligovou sezónu, která bude o poznání těžší, než ta předchozí. Bude totiž sestupová a druhou nejvyšší hokejovou soutěž opustí minimálně hned čtyři týmy!

Trenérský trojlístek doplňuje ještě kondiční trenér libereckých Bílých Tygrů Aleš Pařez. „Součástí naší přípravy je i využívání ledové plochy,“ řekl po prvním tréninku na ledě vedlejší Svijanské Arény benátecký hlavní trenér Valdemar Jiruš. Ten si je moc dobře vědom náročnosti blížící se sezóny. „Nebude nás čekat nic jednoduchého,“ naráží na fakt, že čtyři týmy sestoupí do druhé ligy, pátý si zahraje baráž o prvoligovou příslušnost s nejlepším týmem třetí nejvyšší hokejové soutěže.

Benátečtí hokejisté by se mohli opřít o jádro ostřílených hráčů, kteří mají letité zkušenosti z extraligových bojů a kterým se v minulé sezóně houpala na krku stříbrná medaile po neúspěšné liberecké finálové sérii proti Třinci. „Kostra zkušených hráčů je daná,“ naráží Jiruš na fakt, že by diváci i v příští sezóně měli v benáteckém dresu vidět kupříkladu Kolmanna, Pabišku, Špačka nebo Dlouhého. Tedy hráče, kteří se podíleli v minulé sezóně na úspěchu partnerských Bílých Tygrů. Zkušenosti této čtveřice by se středočeské farmě měly hodit a zejména ve finiši soutěže budou velice potřeba!

Kromě zkušenějších hráčů by se opět mělo v benáteckém kádru objevovat i dravé mládí. „Do týmu se propracovali i junioři naší organizace, kteří se dokázali prosadit a vybudovat si dobrou pozici do nadcházející sezóny. Dále budeme opět využívat i méně vytížené hráče libereckého A-mužstva,“ říká hlavní lodivod benátecké střídačky. Ten v kádru přivítal i navrátilce. Benátecké barvy by v nové sezóně měli oblékat obránci Jakub Žůrek s Danielem Bukačem či útočník Adam Klapka. Prvně jmenovaný působil ve Skandinávii. V Oskarshamnu dokonce okusil švédskou nejvyšší soutěž a v jednom týmu hrál s dalším exbenáteckým hráčem – útočníkem Janem Ordošem. Bukač si zahrál prvoligové finále v jihlavském dresu. Vinou zranění ale v loňské sezóně nastoupil do pouhých dvanácti duelů. Urostlý forvard Klapka působil v zámořském Tri-City, kde patřil mezi pět nejlepších střelců tohoto mužstva.

O smlouvu v pojizerském klubu zabojují i dva někdejší mládežničtí reprezentanti Adam Kalaj s Erikem Čermákem. Kalaj působil naposledy v druhé nejvyšší finské soutěži, bývalý benátecký mládežník a někdejší velký talent českého hokeje Čermák pak v organizaci pražské Sparty a nyní se po dvou, bodově ne tak plodných letech, pokusí zabojovat o místo na liberecké farmě. Bojovat o smlouvu budou také Luboš Dospěl z Chomutova s Matějem Hájkem, jenž naposledy hrál v zámoří, stejně jako Szymon Bieniek, Miloslav Adamec či Daniel Svoboda, kteří již mají s benáteckým působením zkušenosti. S týmem se připravuje také brankář Pavel Čajan, který by měl ale odejít do zámořské OHL.

Dle slov hlavního trenéra Jiruše se o dalším nezbytném posílení ještě jedná. „Další doplnění kádru je v plném proudu. Vše je závislé na financích, věřím ale, že poskládáme tým, který bude atakovat pozice play-off a vyhne se sestupovým potížím,“ vyslovil Jiruš své přání.

Kádr benáteckého hokejového klubu čítá také tři odchody. Brankář Jakub Hrstka s útočníkem Petrem Šafařovským ukončili aktivní kariéru. U Jizery nebude pokračovat ani obránce Petr Had. Hrstka se k tomuto těžkému kroku rozhodl vinou zdravotních problémů, Šafařovský bude působit coby trenér liberecké 3. a 4. třídy.

Benátecký tým čeká v přípravném období hned deset přípravných zápasů. Soupeřem budou týmy Vrchlabí, Kolína, Sokolova, Litoměřic či Ústí nad Labem. V plánu je také utkání proti extraligovému Liberci. „Těchto deset přípravných utkání máme na to, abychom se dobře připravili na soutěž, která začíná 11. září,“ zakončuje sedmačtyřicetiletý benátecký trenér své povídání.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Současný benátecký kádr na prahu letní přípravy:

Brankáři: Pavel Čajan (odchod do zámoří), Daniel Král, Matěj Žajdlík

Obránci: Miloslav Adamec (zkouška), David Aubrecht, Szymon Bieniek (zkouška), Daniel Bukač, Jan Hampl, Petr Kolmann, Filip Kovář, Vratislav Kunst, Jakub Šedivý, Jakub Žůrek

Útočníci: Jan Cikhart, Sebastian Čederle, Erik Čermák (zkouška), Adam Dlouhý, Luboš Dospěl (zkouška), Matěj Hájek (zkouška), Filip Jansa, Vojtěch Jiruš, Adam Kalaj (zkouška), Adam Klapka, Jan Křepelka, Lukáš Pabiška, Daniel Svoboda (zkouška), Daniel Špaček, Petr Wiencek

Další články

TABULKA LIGY
arrow_forward_ios Kompletní tabulka
P Tým Tým Z S B
1. TRE Třebíč 4 16:6 12
2. VRC Vrchlabí 4 14:8 10
3. SLA Slavia 4 22:13 9
4. LTM Litoměřice 4 15:12 9
5. SUM Šumperk 4 11:9 8
6. SOK Sokolov 4 10:12 7
7. POR Poruba 4 9:12 7
8. VSE Vsetín 3 13:6 6
AKTUALITY
arrow_forward_ios Archiv aktualit
22.09.2021

Dopravní omezení

Vzhledem k dopravnímu omezení v ulici Mělnická, která je příjezdovou cestou k zimnímu stadionu, doporučujeme divákům dnešního utkání "A" týmu s Třebíčí, aby přijeli s časovým předstihem a vyhnuli se případným kolonám.


11.05.2021

Podcast s Pabiškou

Zajímavé povídání s oporou benáteckého týmu Lukášem Pabiškou a jeho bratrancem Davidem pod taktovkou známého sporťáka Pavla Petra si můžete poslechnout zde!


05.03.2021

Zápas proti Litoměřicím

Předposlední zápas základní části druhé nejvyšší soutěže proti týmu HC Stadion Litoměřice bude sehrán na litoměřickém ledě.