17. 7. 2019 | Ondřej Nejedlo

Benátečtí hokejisté nastoupili na led, novou posilou se stal obránce Buchtela

Po dvou týdnech zasloužené dovolené se benátečtí hokejisté pod dohledem trenérského triumvirátu Jiruš – Nečas – Stejskal opět sešli v Liberci, aby polykali další tréninkové dávky před nadcházející prvoligovou sezónou 2019/20. Trenérská trojice mohla přivítat devatenáctiletého obránce Ondřeje Buchtelu, jemuž byl dotažen příchod z Chomutova. O místo v kádru farmy extraligového klubu Bílí Tygři Liberec se pak popere o několik měsíců starší slovenský útočník Michal Juščák. I letos se bude benátecký kádr skládat zejména z nadějných, mladých hráčů, které bude doplňovat a cenné rady jim předávat několik zkušených hokejistů.

Novicem v benátecké sestavě je devatenáctiletý ústecký odchovanec – obránce Ondřej Buchtela. Ten přešel v mladším dorostu do Chomutova, kde prošel všemi mládežnickými kategoriemi až do extraligového A-týmu. Mezi tím také oblékal prvoligové dresy Kadaně, Litoměřic a Ústí nad Labem. V uplynulé sezóně odehrál v extraligovém Chomutově 19 zápasů s bilancí 2 kanadských bodů (1+1), v prvoligových Litoměřicích nastoupil do 22 utkání a připsal si 5 bodů (1+4). Tutéž soutěž hrál v uplynulé sezóně také v Kadani (6 zápasů, 3 body, 0+3) a v Ústí nad Labem (3 zápasy, 0 bodů). Je bývalým mládežnickým reprezentantem do šestnácti, sedmnácti, osmnácti, devatenácti i dvaceti let. V kategorii do osmnácti let se zúčastnil mistrovství světa!

O místo v benáteckém týmu se porve také slovenský útočník Michal Juščák. Dvacetiletý centr již v Benátkách nad Jizerou nastoupil do přípravného utkání před sezónou 2017/18. Vloni si zahrál slovenskou extraligu za tamní reprezentační výběr do 20 let. Poté působil v zámořských týmech – Corpus Christi IceRays a Mid Cities Jr. Stars.

O návratu Adama Dlouhého z Chomutova a Jiřího Průžka z Litoměřic jsme informovali již během suché přípravy. S benáteckým týmem nadále trénuje i mladý útočník Jan Cikhart, který si ale v příští sezóně zahraje zámořskou Western Hockey League v barvách týmu Tri-City Americans. O dalších změnách v benáteckém týmu budeme informovat v následujících dnech a týdnech.

Připomeňme, že benátečtí hráči sehrají první přátelské utkání již v pondělí 22. července, kdy od 17,30 hodin v liberecké Svijanské aréně přivítají účastníka běloruské nejvyšší hokejové soutěže – Shakhter Soligorsk.

SESTAVA HC BENÁTKY NAD JIZEROU:

Brankáři: Matěj Žajdlík, Pavel Čajan

Obránci: Jan Hampl, Ján Niko, Jakub Žůrek, David Aubrecht, Filip Kovář, Vratislav Kunst, Ondřej Buchtela, Adam Charvát, Daniel Ira

Útočníci: Adam Dlouhý, Jan Šír, Petr Wiencek, Jiří Průžek, Ondřej Chrtek, Jan Žemba, Daniel Špaček, Adam Najman, Jakub Rychlovský, Vojtěch Jiruš, Ladislav Bittner, Adam Klapka, Michal Juščák, Petr Šafařovský

Další články

TABULKA LIGY
arrow_forward_ios Kompletní tabulka
P Tým Tým Z S B
1. POR Poruba 20 69:40 41
2. JIH Jihlava 19 68:45 39
3. KLA Kladno 18 71:52 38
4. VRC Vrchlabí 19 71:45 37
5. PRE Přerov 20 61:47 36
6. SOK Sokolov 17 68:45 33
7. TRE Třebíč 18 50:52 31
8. VSE Vsetín 20 56:60 30
AKTUALITY
arrow_forward_ios Archiv aktualit
13.01.2021

Vrací se Hampl

Do benáteckého kádru se vrací osmnáctiletý obránce Jan Hampl. Ten měl letošní sezónu odehrát v zámoří, konkrétně v klubu Saint John Sea Dogs (QMJHL). Tam ale nakonec nezamíří, první starty v tomto ligovém ročníku by si tak měl připsat v benáteckých barvách.


10.01.2021

Hrabík odchází

Zápas na jihlavském ledě byl v benáteckém dresu poslední pro jedenadvacetiletého útočníka Kryštofa Hrabíka, který se vrací za moře, kde se zapojí do přípravy v organizaci týmu NHL San Jose Sharks.


08.01.2021

Pekař se vrací za oceán

V benáteckém dresu se již neobjeví dvacetiletý útočník Matěj Pekař, který odletěl do zámoří, kde bude nadále působit v organizaci týmu NHL Buffalo Sabres. Pekař odehrál za Benátky 9 mistrovských zápasů, v nichž si připsal 9 kanadských bodů (2+7). Dalších 13 utkání sehrál za extraligový Liberec, kde dosáhl 4 kanadských bodů (1+3).