17. 7. 2019 | Ondřej Nejedlo

Benátečtí hokejisté nastoupili na led, novou posilou se stal obránce Buchtela

Po dvou týdnech zasloužené dovolené se benátečtí hokejisté pod dohledem trenérského triumvirátu Jiruš – Nečas – Stejskal opět sešli v Liberci, aby polykali další tréninkové dávky před nadcházející prvoligovou sezónou 2019/20. Trenérská trojice mohla přivítat devatenáctiletého obránce Ondřeje Buchtelu, jemuž byl dotažen příchod z Chomutova. O místo v kádru farmy extraligového klubu Bílí Tygři Liberec se pak popere o několik měsíců starší slovenský útočník Michal Juščák. I letos se bude benátecký kádr skládat zejména z nadějných, mladých hráčů, které bude doplňovat a cenné rady jim předávat několik zkušených hokejistů.

Novicem v benátecké sestavě je devatenáctiletý ústecký odchovanec – obránce Ondřej Buchtela. Ten přešel v mladším dorostu do Chomutova, kde prošel všemi mládežnickými kategoriemi až do extraligového A-týmu. Mezi tím také oblékal prvoligové dresy Kadaně, Litoměřic a Ústí nad Labem. V uplynulé sezóně odehrál v extraligovém Chomutově 19 zápasů s bilancí 2 kanadských bodů (1+1), v prvoligových Litoměřicích nastoupil do 22 utkání a připsal si 5 bodů (1+4). Tutéž soutěž hrál v uplynulé sezóně také v Kadani (6 zápasů, 3 body, 0+3) a v Ústí nad Labem (3 zápasy, 0 bodů). Je bývalým mládežnickým reprezentantem do šestnácti, sedmnácti, osmnácti, devatenácti i dvaceti let. V kategorii do osmnácti let se zúčastnil mistrovství světa!

O místo v benáteckém týmu se porve také slovenský útočník Michal Juščák. Dvacetiletý centr již v Benátkách nad Jizerou nastoupil do přípravného utkání před sezónou 2017/18. Vloni si zahrál slovenskou extraligu za tamní reprezentační výběr do 20 let. Poté působil v zámořských týmech – Corpus Christi IceRays a Mid Cities Jr. Stars.

O návratu Adama Dlouhého z Chomutova a Jiřího Průžka z Litoměřic jsme informovali již během suché přípravy. S benáteckým týmem nadále trénuje i mladý útočník Jan Cikhart, který si ale v příští sezóně zahraje zámořskou Western Hockey League v barvách týmu Tri-City Americans. O dalších změnách v benáteckém týmu budeme informovat v následujících dnech a týdnech.

Připomeňme, že benátečtí hráči sehrají první přátelské utkání již v pondělí 22. července, kdy od 17,30 hodin v liberecké Svijanské aréně přivítají účastníka běloruské nejvyšší hokejové soutěže – Shakhter Soligorsk.

SESTAVA HC BENÁTKY NAD JIZEROU:

Brankáři: Matěj Žajdlík, Pavel Čajan

Obránci: Jan Hampl, Ján Niko, Jakub Žůrek, David Aubrecht, Filip Kovář, Vratislav Kunst, Ondřej Buchtela, Adam Charvát, Daniel Ira

Útočníci: Adam Dlouhý, Jan Šír, Petr Wiencek, Jiří Průžek, Ondřej Chrtek, Jan Žemba, Daniel Špaček, Adam Najman, Jakub Rychlovský, Vojtěch Jiruš, Ladislav Bittner, Adam Klapka, Michal Juščák, Petr Šafařovský

Další články

TABULKA LIGY
arrow_forward_ios Kompletní tabulka
P Tým Tým Z S B
4. JIH Jihlava 3 10:8 7
5. CHM Chomutov 3 10:5 6
6. LTM Litoměřice 3 9:5 6
7. FRM Frýdek-Místek 3 8:7 5
8. BEN Benátky n/J 3 8:9 5
9. HAV Havířov 3 5:6 4
10. VSE Vsetín 3 6:8 4
11. SLA Slavia 3 5:7 3
12. PRO Prostějov 3 9:15 3
13. UNL Ústí n/L 3 5:13 2
AKTUALITY
arrow_forward_ios Archiv aktualit
12.09.2019

Foto proti Litoměřicím

Foto z domácího zápasu proti Litoměřicím naleznete zde.


05.09.2019

Foto z generálky

Foto z posledního přípravného utkání proti týmu SK Horácká Slavia Třebíč najdete zde.


29.08.2019

Fereta neuspěl

Mladý slovenský obránce Samuel Fereta na zkoušce neuspěl. Momentálně si hledá angažmá.