18. 1. 2011 | Tomáš Nejedlo

Benátečtí junioři se prosazují ve druhé lize

Přestože benátecký juniorský tým nemá příliš široký kádr, někteří hráči se úspěšně začleňují do mužské kategorie. Ideální soutěží pro jejich další hokejový růst je bezesporu druhá liga. A že v druholigových mančaftech nejsou jen do počtu, naznačují i jejich statistiky. V partnerském Nymburce zatím nejvíce bodů nasbíral Martin Šimek (na snímku), v týmu si svou pozici vybudoval i Dominik Tregl. V druholigové skupině Západ je pro dalšího juniora Vladimíra Jambora novým působiště na střídavý start Česká Lípa.
Šikovný útočník Martin Šimek, který si seniorský hokej krátce vyzkoušel už v loňské sezóně, je čtvrtým nejlépe bodujícím hráčem druholigového Nymburka. V posledním vítězném derby utkání s Kolínem Šimek nastoupil po boku Michala Kazatele a Marka Zadiny, tedy hráčů s extraligovými zkušenostmi. Hrát především vedle bývalého útočníka Pardubic nebo Třince Zadiny, musí být pro talentovaného forvarda velkou školou...

Deset zápasů už stihl v Nymburce odehrát také další benátecký junior - Dominik Tregl. Ten také doposud letos sehrál dvaadvacet zápasů za juniorku a připsal si šestadvacet kanadských bodů. Vzrůstem nepříliš vysoký, zato hbitý útočník se premiérového zásahu mezi muži dočkal v prosinci, když skóroval v duelu s Pelhřimovem. V nedělním derby s Kolínem dokonce otevřel skóre a přispěl tak svým dílem k celkové výhře. Tregl v poslední době nastupuje v Nymburce po boku tamější ikony čtyřiatřicetiletého Martina Turinského. Oba mladíci se po již zmiňovaném zápase s Kolínem dokonce dočkali pochvaly trenéra Pavla Bičiště.

Třetím juniorem, který se takzvaně oťukává v seniorském hokeji, je Vladimír Jambor. Dosud nejproduktivnější hráč juniorů (28 bodů) je, dalo by se říci, benáteckým odchovancem. Na břehu řeky Jizery totiž působí již šest let. Právě z Benátek si ho pamatuje současný českolipský trenér Tomáš Hamara, a tak pozval dalšího talentovaného hráče Benáteckých do týmu Predátorů. A Jambor se neuvedl vůbec špatně. Ve čtyřech zápasech si totiž připsal již tři body. V neděli dokonce překonal bývalého brankáře Plzně nyní ve službách Sokolova Antonína Štelmacha, a svým dílem tak přispěl alespoň k bodu. V utkání dokonce nastoupil po boku kanonýrů Šulce a Příhody do elitní první formace!

Druhá hokejová liga je pro mladé hráče kvalitní soutěží. Jedním z důvodů určitě je fakt, že zde působí celá plejáda zkušených bývalých extraligových hokejistů, kteří tak mladíčkům předávají své bohaté zkušenosti. Doufejme, že se juniorům v budoucnu podaří probojovat do benáteckého prvoligového áčka.

Další články

2. liga 2024/25 - Západ
arrow_forward_ios Kompletní tabulka
# Tým Z B
1. HC Tábor 39 102
2. HC Příbram 39 92
3. HC Stadion Vrchlabí 39 82
4. HC Wikov Hronov 39 68
5. HC Kobra Praha 39 66
6. HC Benátky n.J. 39 65
7. IHC Králové Písek 39 54
8. Slovan Ústí n.Labem 39 52
9. HK Kralupy n.Vltavou 39 52
10. HC Děčín 39 46
11. MOSTEČTÍ LVI 39 43
12. HC Stadion Cheb 39 36
13. SK Kadaň 39 34
14. TJ HC Řisuty 39 27
AKTUALITY
arrow_forward_ios Archiv aktualit
02.03.2025

Béčko udrželo krajskou ligu

Po těsné porážce 1:2 v Hořovicích zvládlo benátecké béčko rozhodující zápas o udržení krajské ligy na výbornou a soupeře Spartak Žebrák doma po gólech Najče, Kusého, Macury, Hejňáka a Votoupala přehrálo jasně 5:0 a zajistilo si příslušnost této soutěže i pro příští ročník.


18.02.2025

B tým zvládl první play-down

Benátecké béčko zvládlo první duel o záchranu krajské ligy s Žebrákem na výbornou. Na výhře 7:1 se pěti kanadskými body podílel Tomáš Andris. K jeho jednomu gólu se přidali střelci dvakrát Hošek a po jednom Douša, Horáček, Švejda a Haspeklo. Odveta je na programu v sobotu 22. února na ledě hořovické nafukovačky.


07.02.2025

Béčko s Benešovem

Důležitý duel o záchranu krajské ligy mužů čeká o víkendu benáteckou rezervu. V sobotu 8. února od 12:30 doma změří síly s Benešovem, tak přijďte hráče povzbudit!