23. 6. 2019 | Věra Novotná

Benátečtí zástupci v draftu NHL


V loňské sezoně se v dresu Benátek nad Jizerou objevilo hned několik talentovaných hráčů, na něž se několikrát přijeli podívat skauti nejlepší hokejové soutěže světa - NHL.
Ve dnech 21. - 22. června nastal v této soutěži dlouho očekávaný draft, v němž si týmy vyhlédly své nové tváře. Mezi všemi talentovanými hokejisty zazněla také tři česká jména, která jsou s organizací Benátek nad Jizerou spojena.

První dvě kola byla ve Vancouveru bez českých hokejových jmen. Třetí kolo, však již přineslo radost i českým hokejovým fanouškům se zájmem o NHL. Pozorným neuniklo jméno Johna Ludviga, obránce s kanadským občanstvím, jehož otcem však není nikdo jiný než Jan Ludvig, kouč indiividuálních dovedností v organizaci Bílých Tygrů Liberec. John Ludvig se v létě zapojil do tréninku právě s hokejisty Benátek nad Jizerou.

Pro fanoušky benáteckého celku byl vynikající zprávou výběr týmu Los Angeles Kings, jenž z 87. místa sáhli po gólmanovi Lukáši Paříkovi, jenž nebyl ve Vancouveru přítomen, narozdíl od dalšího draftovaného hráče Michala Teplého.

Draft jsem sledoval z domova s rodiči. Najednou mi zavolal agent, že jsem byl draftovaný. V ten moment se zastavil svět, nemohl jsem uvěřit tomu, co slyším, řekl první Čech draftu roku 2019 - Lukáš Pařík. Třetí kolo pro mě bylo obrovským překvapením, čekal jsem, že budu vybrán později, přiznal.

A jak se za velkou louži těší? “Určitě se do LA těším. Je to špičková organizace,” neskrýval nadšení osmnáctiletý gólman, s nímž se ihned po draftu spojili zástupci jeho nového klubu. Volali mi tři lidé z LA Kings. Řekli mi, ať se sbalím, že hned zítra ráno letím do LA…

Pařík bude mít šanci se na nováčkovském kempu svého týmu poprat o nováčkovský kontakt a předpokady k tomu má více než dobré, stačí se podívat na jeho čísla z minulé sezony. Se svým spoluhráčem z Liberce - Michalem Teplým - se ale zatím nespojil. Zatím ještě nebyla příležitost. On byl přímo na místě dění, já jsem teprve na cestě do Ameriky. Věřím ale, že až přiletím, tak si zavoláme, potvrdil Lukáš.

Jak již bylo řečeno výše, dalším draftovaným Čechem, jenž spojil své jméno s organizací Bílých Tygrů z Liberce a Benátkami nad Jizerou byl Michal Teplý, jehož si do svých řad vybralo Chicago Blackhawks ze 105. místa.

Všem vybraným hráčům gratulujeme a přejeme mnoho zdaru v nováčkovských kempech!

Další články

TABULKA LIGY
arrow_forward_ios Kompletní tabulka

Semifinále

1. HC Dukla Jihlava1
4. Rytíři Kladno4

2. VHK ROBE Vsetín1
3. ČEZ Motor Č. Budějovice 4
AKTUALITY
arrow_forward_ios Archiv aktualit
23.07.2019

Na zkoušku Hrstka

Dalším hráčem na zkoušku je dvacetiletý brankář Jakub Hrstka, který v uplynulé sezóně chytal v druholigovém týmu HC Vlci Jablonec nad Nisou.


16.07.2019

Dva hráči do zámoří

V příští sezóně neoblékne benátecký dres brankář Lukáš Pařík. Nejvýše draftovaný český hráč letošního roku míří do týmu Spokane Chiefs (WHL). Spolu s ním odchází do zámoří také mladý útočník Jan Cikhart, ten bude hrát stejnou soutěž za Tri-City Americans.


05.06.2019

Maier do Zvolena

V benáteckém týmu již dále nebude působit dvaadvacetiletý obránce Patrik Maier, jenž odchází do slovenského extraligového klubu HKM Zvolen. Maier ve dvou sezónách odehrál v benáteckých barvách 88 zápasů, v nichž si připsal 21 kanadských bodů (6+15).