31. 1. 2017 | Ondřej Nejedlo

Benátky posiluje velezkušený Hlaváč, obranu vyztuží mladík Hrdinka

Poslední den přestupového termínu benátecké vedení nezahálelo a přivedlo "last minute" dvě opravdu zajímavé posily. Stejně jako tomu bylo v minulém roce, Benátky posílí někdejší český reprezentant a hráč s nepřebernými zkušenostmi z působení v kanadsko-americké NHL Jan Hlaváč (na snímku). Obranu pak vyztuží nadějný osmnáctiletý obránce František Hrdinka, jenž se letos zúčastnil mistrovství světa hráčů do dvaceti let!
Čtyřicetiletého Hlaváče snad netřeba představovat. Českou extraligu si zahrál již ve svých sedmnácti letech v barvách pražské Sparty. Právě s ní získal v roce 1999 mistrovský titul, následně zamířil do nejprestižnější světové hokejové soutěže - do severoamerické NHL. V ní oblékal dresy šesti týmů a nastoupil do 436 utkání, dalších 11 pak připsal v bojích o Stanley Cup. Kromě Sparty si v Čechách zahrál také za Liberec či Kladno.

Působil také v dalších prestižních evropských soutěžích, do kterých bezesporu patří nejvyšší ligy ve Švédsku či Švýcarsku. V závěru loňské sezóny vypomáhal benáteckému týmu, ve kterém ve třech mistrovských utkáních vstřelil čtyři branky. Následně pomohl Spartě ke druhému místu, když Pražané v úchvatných finálových zápasech nestačili na liberecké Bílé Tygry.

Zajímavostí je, že si v minulosti zahrál v benáteckém dresu také starší bratr Jana Hlaváče - Petr. Ten v současné době trénuje druholigové Vrchlabí. Podobně jako vloni bude Jan Hlaváč letos vypomáhat Benátkám s cílem rozehrát se před angažmá v pražské Spartě. "Jan Hlaváč u nás bude hostovat z pražské Sparty, kdy ale nastoupí do zápasu, není v tuto chvíli známo," řekl sportovní ředitel benáteckého hokejového klubu Jan Slivka.

Jan Hlaváč není jedinou posilou benáteckého týmu, která doplnila prvoligový kádr v poslední možný den. Obranu totiž vyztuží osmnáctiletý mládežnický reprezentant František Hrdinka. Ten, i přes svůj mladý věk, strávil poslední čtyři sezóny za hranicemi. Nejdříve oblékal dorostenecký dres rakouského Salzburgu, poslední tři roky hrál ve Švédsku za Frölundu a Linköping. Hrdinka se též zúčastnil letošního mistrovství světa hráčů do dvaceti let, která hostila kanadská města Toronto a Montreal. Nyní se stal posilou extraligové Mladé Boleslavi, odkud má do Benátek vyřízeny střídavé starty.

Další články

TABULKA LIGY
arrow_forward_ios Kompletní tabulka
P Tým Tým Z S B
1. POR Poruba 4 21:7 11
2. JIH Jihlava 4 14:9 9
3. SLA Slavia 4 12:7 8
4. KLA Kladno 4 17:10 7
5. SOK Sokolov 4 18:12 7
6. BEN Benátky n/J 3 10:6 6
7. UNL Ústí n/L 4 12:14 6
8. KOL Kolín 4 11:14 6
AKTUALITY
arrow_forward_ios Archiv aktualit
24.09.2020

Místo Kolína Sokolov

Benátečtí hokejisté se v pondělí 28. září vydají do Sokolova. Původně měli hrát na kolínském ledě, kvůli karanténě domácího týmu se ale v tento termín stedočeské derby neuskuteční.


23.09.2020

Novicem Pekař

V utkání proti Frýdku-Místku poprvé přetáhne benátecký dres přes hlavu dvacetiletý útočník Matěj Pekař. Pekař v loňské sezóně působil v zámořské OHL, kde hrál nejprve za tým Barrie Colts. Zde ve 26 zápasech získal 29 kanadských bodů (14+15). Posléze působil v téže soutěži v týmu Sudbury Wolves, za něž odehrál 25 utkání se ziskem 34 kanadských bodů (12+22). V roce 2018 byl ve čtvrtém kole draftován týmem NHL Buffalo Sabres jako 94. v pořadí. Vloni se také zúčastnil MS hráčů do 20 let v Ostravě a Třinci. V pěti zápasech získal bod za asistenci. V českých mládežnických reprezentacích sehrál celkem 56 utkání.


23.09.2020

Do branky Pavelka

Na benáteckou soupisku byl dopsán sedmadvacetiletý brankář Jaroslav Pavelka, jenž má vyřízeny střídavé starty z extraligového klubu Bílí Tygři Liberec. Pavelka vloni, vinou zranění, odchytal pouze 1 mistrovské utkání, ke kterému nastoupil v barvách prvoligového týmu HC Baník Sokolov (3,16, 90%). Byl brankářem extraligové Plzně, v níž se ale v extralize nepředstavil. V minulosti odchytal za Hradec Králové 50 extraligových utkání (2,23, 91,60%).