15. 8. 2019 | Ondřej Nejedlo

Benátky vítají staronovou posilu - vrací se Radek Duda

Měl by pomoci mladým hráčům na prahu jejich kariér. Čtyřicetiletý bývalý český hokejový reprezentant Radek Duda již v Benátkách nad Jizerou v úvodu loňské sezóny působil. Poté však vyslyšel vábení extraligového týmu Piráti Chomutov, kam odešel v prvním říjnovém týdnu. I když se Pirátům uplynulá sezóna příliš nepovedla, z různých příčin byla završena sestupem, Radek Duda se v jejich dresu rozhodně neztratil – 32 získaných kanadských bodů je toho jasným důkazem. Nyní se vrací do Benátek nad Jizerou, kde by měli po jeho boku sbírat cenné prvoligové ostruhy nadějní mladíci z organizace libereckých Bílých Tygrů.

Bližší představení Radka Dudy snad není ani třeba. Uveďme jen, že v české nejvyšší hokejové soutěži odehrál úctyhodných 731 zápasů, ve kterých nasbíral 502 kanadských bodů. Dvaatřicetkrát také nastoupil za český národní tým, jedenkrát se zúčastnil mistrovství světa. Nyní se jeho nepřeberné zkušenosti jistě budou hodit. V mladičkém benáteckém týmu by měl plnit roli zkušeného mentora, který nadějné mladíky usměrní a pomůže jim v cestě za úspěšnými kariérami.

Radek Duda již v minulé sezóně v benáteckém dresu působil. Odehrál zde 10 mistrovských utkání a nasbíral 6 kanadských bodů (3+3). V chomutovském dresu s pirátem na prsou sehrál 58 zápasů se ziskem 32 bodů (10+22).

Po sestupu chomutovského týmu do druhé nejvyšší soutěže se Duda od začátku přípravného období připravoval s farmou libereckých Bílých Tygrů, ve které si v utkání proti německému týmu Lausitzer Füchse připsal obnovenou premiéru, kterou okořenil asistencí na vyrovnávací branku Daniela Špačka v poslední minutě základní hrací doby. V prvním útoku nastoupil po boku Petrů Wienceka a Šafařovského. Pro zajímavost, součet jejich věků je o jeden rok méně, než je v současné době Radku Dudovi.

Bartoloměj Salanský (generální manažer HC Benátky nad Jizerou): Radek hrál u nás již v loňské sezóně. Přesvědčili jsme se o tom, že jeho přístup k hokeji i k životu, naší organizaci vyhovuje. Vidím na něm, že dělá hokej na plné pecky, čemuž odpovídá i jeho styl života. Usadil se v Liberci, kde postavil dům. Jako hokejistu ho známe hrozně dlouho, jako člověka jej znám zhruba dva roky a po lidské stránce mi hrozně sedí. Momentálně bude hrát za náš tým, ve svém volnu, i když on je na zimním stadionu prakticky od rána do večera, bude dělat trenéra dovednostních schopností. Jinými slovy, bude radit mladým hráčům. Myslím si, že pro kluky je to k nezaplacení.

Další články

TABULKA LIGY
arrow_forward_ios Kompletní tabulka
P Tým Tým Z S B
4. JIH Jihlava 3 10:8 7
5. CHM Chomutov 3 10:5 6
6. LTM Litoměřice 3 9:5 6
7. FRM Frýdek-Místek 3 8:7 5
8. BEN Benátky n/J 3 8:9 5
9. HAV Havířov 3 5:6 4
10. VSE Vsetín 3 6:8 4
11. SLA Slavia 3 5:7 3
12. PRO Prostějov 3 9:15 3
13. UNL Ústí n/L 3 5:13 2
AKTUALITY
arrow_forward_ios Archiv aktualit
12.09.2019

Foto proti Litoměřicím

Foto z domácího zápasu proti Litoměřicím naleznete zde.


05.09.2019

Foto z generálky

Foto z posledního přípravného utkání proti týmu SK Horácká Slavia Třebíč najdete zde.


29.08.2019

Fereta neuspěl

Mladý slovenský obránce Samuel Fereta na zkoušce neuspěl. Momentálně si hledá angažmá.