27. 5. 2019 | Ondřej Nejedlo

Benátky zahájily přípravu na novou sezónu

Na úvodním tréninku suché přípravy v Liberci se benáteckým trenérům Valdemaru Jirušovi a Antonínu Nečasovi hlásilo 30 hráčů (2 brankáři, 11 obránců a 17 útočníků). Většina z nich již má s benáteckým týmem své zkušenosti. Pouze tři hráči ještě nikdy nepřetáhli benátecký dres přes hlavu v mistrovském utkání. Příprava benáteckého týmu bude zpestřena v červnu týdenním tréninkem na ledové ploše v Liberci.

Jak již bylo řečeno, benáteckým trenérům se na úvodním tréninku hlásila třicítka hráčů. Ve zdejších barvách se ještě nikdy neobjevili obránci Petr Had s Miloslavem Adamcem, ti však měli již vloni vyřízeny střídavé starty do benáteckého prvoligového týmu a útočníci Vojtěch Jiruš s Michaelem Drábkem. Celá tato čtveřice v minulé sezóně úspěšně působila v liberecké extraligové juniorce.

Z hostování ve vloni extraligovém Chomutově se po sestupu tohoto týmu do druhé nejvyšší hokejové soutěže vrátil útočník Adam Dlouhý, který vloni působil v Benátkách nad Jizerou formou střídavého startu. Do přípravy s benáteckým týmem naskočil také objev minulé sezóny Jiří Průžek, jemuž kvalitní výkony vynesly hostování v prvoligových Litoměřicích, se kterými si vyzkoušel prvoligové play-off, v němž ale Stadion nestačil na Duklu Jihlava.

Hráčský kádr benáteckého týmu na prahu letní přípravy:

BRANKÁŘI: Pavel Čajan, Matěj Žajdlík.

OBRÁNCI: Miloslav Adamec, David Aubrecht, Adam Charvát, Petr Had, Jan Hampl, Daniel Ira, Petr Kolmann, Filip Kovář, Vratislav Kunst, Ján Niko, Jakub Žůrek.

ÚTOČNÍCI: Ladislav Bittner, Václav Burda, Ondřej Chrtek, Jan Cikhart, Adam Dlouhý, Michael Drábek, Vojtěch Jiruš, Adam Klapka, Adam Najman, Jiří Průžek, Jakub Rychlovský, Petr Šafařovský, Dominik Šeliga, Jan Šír, Daniel Špaček, Petr Wiencek, Jan Žemba.

Další články

TABULKA LIGY
arrow_forward_ios Kompletní tabulka

Semifinále

1. HC Dukla Jihlava1
4. Rytíři Kladno4

2. VHK ROBE Vsetín1
3. ČEZ Motor Č. Budějovice 4
AKTUALITY
arrow_forward_ios Archiv aktualit
20.08.2019

Fereta na zkoušku

Benátecký prvoligový tým zkouší dvacetiletého urostlého bývalého mládežnického slovenského reprezentanta, obránce Samuela Feretu. Účastník MS hráčů do 20 let hrál v uplynulé sezóně nejvyšší slovenskou soutěž za Liptovský Mikuláš. Sehrál 45 zápasů, v nichž si připsal 4 kanadské body (1+3).


09.08.2019

Novým hráčem Půček

V utkání proti Pavlodaru poprvé oblékl dres devatenáctiletý útočník Roman Půček. Vsetínský odchovanec odehrál uplynulou sezónu v zámořské OHL v týmu Sault Ste. Marie Greyhounds. Sezónu 2019/20 by měl odehrát v prvoligových Benátkách nad Jizerou. S benáteckým týmem se naopak rozloučil útočník Michal Hotěk, který neuspěl na zkoušce.


08.08.2019

Juščák neuspěl

Slovenský útočník Michal Juščák neuspěl na zkoušce. Momentálně si hledá jiné angažmá.