27. 4. 2017 | Věra Novotná

Bojovníci tělem i duší

Ústředními postavami osmého dílu Kroniky benátecké sezony jsou dva útočníci, kteří v kádru Benátek působí již delší čas. Zdobí je hra do těla, nevypustí jediný souboj pro puk a i když se týmu zrovna nedaří, stále bojují o dotažení nepříznivého skóre. Už víte, o koho jde? Napovíme vám, nosili dresy s čísly 22 a 59, odehráli většinu ze zápasů středočeského celku. Stále nevíte? Tak my vám to prozradíme, jsou to Ladislav Bittner a Dominik Hrníčko.

Ladislav Bittner našel své působiště v kabině benáteckého celku už v sezoně 2012/2013 a od té doby u řeky Jizery naskakuje stabilně. Mezi své nejlepší sezony řadí tu již předminulou (2015/2016), kdy nasbíral 13 kanadských bodů. Letos na jeho konto přibylo v základní části bodů sedm (4+3), a další tři přidal v bojích s Frýdkem-Místkem (1+2).

Láďovi se dařilo vždy v prvních chvílích utkání, hned třikrát se trefil v prvních deseti minutách. Rovněž platilo, že ty zápasy, v nichž Bittner skóroval, byly ty vítězné. Přispěl k výhře 5:2 nad Havířovem, 4:1 v Kadani a rovněž řídil vítěznou jízdu proti Přerovu (3:2) a Kladnu (4:1). Právě proti Rytířům přišel Bittnerův dvougólový zápas, který ale předznamenalo kolo předtím. Tehdy Benátky zavítaly na led Havířova a Bittner si připsal dvě přesné asistence. Samozřejmě, i tento duel byl pro středočeský celek vítězným.

Ladislav zasáhl rovněž do bojů předkola s Frýdkem-Místkem. I nadále platilo pravidlo, že pokud Bittner skóroval nebo si připsal nahrávku, měl zápas pro benátecký celek vítěznou tečku. Svou přesnou mušku a přehled o hře ukázal v sudých kolech předkola. Ve druhém vzájemném zápase byl strůjcem druhé benátecké branky a přesnou přihrávkou připravil gól rozhodující. Ve čtvrtém souboji asistoval na druhou benáteckou branku.

Stejným srdcařem je Dominik Hrníčko, kterého pravidelně vídali benátečtí příznivci s číslem 59 na zádech. Jeho statistiky hlásí 4 góly a 12 asistencí. Dominikova první trefa přišla ve 4. kole, kdy před domácím publikem přispěl k výhře 4:1 nad Třebíčí. Svůj bodový účet ale významně rozšířil mezi 6. – 13. kolem. Právě v tomto rozmezí zaznamenal jen tři duely, v nichž nebodoval.

Mezi výše zmíněnými koly ale nebyl ten nejlepší zápas Dominika Hrníčka. Ve 22. kole přišel, trošku symbolicky, dvoubodový zápas, kdy Dominik naservíroval dvě přesné přihrávky. Obě dvě na hokejku svého parťáka, Adama Dlouhého. „Obě situace byly z brejků. Při prvním jsem jel okolo obránce, naznačil jsem mu, naštěstí mi nehrál do těla, tak jsem ho obhodil, dal jsem mu to mezi nohy, stáhl se na mě druhý hráč a Čahy (Adam Dlouhý) byl sám před bránou, tak to hezky zakončil. Při druhém gólu nás Ploďák (Jan Plodek) krásně vyslal dva na jednoho. Potom už hraje roli štěstí, jestli to tam spadne, nebo ne,“ popsal po zápase obě situace Hrníčko.

Dominik rovněž nastoupil ke všem pěti zápasům předkola. Bohužel, na svou bodovou líheň ze základní části navázat nedokázal.

Další články

TABULKA LIGY
arrow_forward_ios Kompletní tabulka
P Tým Tým Z S B
1. POR Poruba 9 31:18 16
2. JIH Jihlava 7 24:17 16
3. SLA Slavia 8 22:16 16
4. BEN Benátky n/J 9 30:29 16
5. SOK Sokolov 8 32:22 15
6. KLA Kladno 8 30:22 15
7. VSE Vsetín 7 23:16 14
8. PRO Prostějov 10 37:33 13
AKTUALITY
arrow_forward_ios Archiv aktualit
09.10.2020

Čtyři zápasy odloženy

Z důvodu nařízení vlády budou domácí utkání proti Vrchlabí a Přerovu a venkovní zápasy na Kladně a ve Vsetíně odloženy. Termíny jejich konání by měly být známy během nadcházejícího týdne.


05.10.2020

Změna utkání

Ve středu 7.10.2020 se neuskuteční domácí utkání proti týmu HC Baník Sokolov z důvodu zdravotní indispozice několik hráčů sokolovského týmu. V Benátkách nad Jizerou se v derby utkání představí tým SC Kolín. Zápas bude bohužel bez přítomnosti diváků.


24.09.2020

Místo Kolína Sokolov

Benátečtí hokejisté se v pondělí 28. září vydají do Sokolova. Původně měli hrát na kolínském ledě, kvůli karanténě domácího týmu se ale v tento termín stedočeské derby neuskuteční.