18. 5. 2017 | Věra Novotná

Brankářské duo předkola play-off

V rámci benátecké kroniky se dnes naposledy podíváme do brankoviště. Příznivcům benáteckého hokeje jsou jména Lukáš Hosnedl a Jiří Stejskal dobře známá, méně známé jsou však jejich brankářské výkony, neboť převážně působí na pozici dvojky, kdy hlídají záda svým kolegům, kteří se připravují na své angažmá v české nejvyšší soutěži. Oba maskovaní muži v uplynulé sezoně propůjčili své služby druholigovému Jablonci a oba byli hlavními aktéry v předkole play-off, kdy se brankáři stali u benáteckého týmu nedostatkovým zbožím.

Brankář Jiří Stejskal působí v týmu sídlícím u řeky Jizery již od sezony 2008/2009. Ve své dlouholeté kariéře si, rovněž u benáteckého celku, vyzkoušel i trenéra gólmanů a odběhl tak od své rutinní práce. V posledních dobách byl hlavně na pozici druhého gólmana, jehož úkolem bylo zasáhnout v případě potřeby a udílet rady mladším a méně zkušeným. V uplynulém ročníku WSM ligy vypomohl, tak jako mnohokrát předtím, také druholigovému Jablonci, kde odehrál 27 duelů, k nimž přidal i devět zápasů v rámci play-off.

Co se týká benáteckého dresu, tak ten oblékl v základní části sezony 2016/2017 jen jedinkrát, a to ve 13. kole, kdy Benátky vyjely na led Havířova, kde nakonec zvítězily 5:2. I v tomto zápase ale Stejskal usedl pouze na lavičku. Jak se ale říká: Kdo si počká, ten se dočká. Stejskal byl povolán do předkola play off proti Frýdku-Místku. Mezi tři tyče se postavil ve všech pěti zápasech a v každém z nich předvedl několik vynikajících zákroků, které ocenil i věrný benátecký kotlík. „I když jsem tady byl na pozici dvojky, tak mě diváci vždycky povzbudili. Jsem tady už několik let a cítím se tady opravdu jako doma,“ potvrdil po prvním utkání předkola.

Nejen v předkole play-off proti Frýdku-Místku dělal Stejskalovi parťáka Lukáš Hosnedl. Oba se rovněž potkali v druholigovém Jablonci. Hosnedl si oproti sezoně 2015/2016 pohoršil v počtu odchytaných zápasů. Hned desetkrát sice usedl na lavičku jako náhradní brankář, ale jen jedinkrát se postavil mezi tři tyče jako gólman startující. Stalo se tak ve 22. kole, tehdy se Benátky představily doma proti celku HC Zubr Přerov. Po zaznění závěrečné sirény mohl Hosnedl zvedat ruce nad hlavu, neboť i díky jeho výkonu porazili benátečtí hokejisté svého soka 4:1.

Jak již bylo řečeno výše, i v předkole play-off proti Rysům doplnil svého kolegu Stejskala do brankářského dua. Na lavičce strávil většinu času, přišla však chvíle, kdy si místo se svým parťákem vyměnil. Série se za stavu 1:1 přesunula na led Frýdku-Místku, a právě před začátkem třetí třetiny třetího vzájemného klání, kdy bylo vcelku jasné, že bod poputuje na konto domácích, se do branky postavil Lukáš Hosnedl. Benátečtí ale ani s tímto impulsem nepříznivý vývoj neotočili.

Další články

TABULKA LIGY
arrow_forward_ios Kompletní tabulka
P Tým Tým Z S B
1. POR Poruba 9 31:18 16
2. JIH Jihlava 7 24:17 16
3. SLA Slavia 8 22:16 16
4. BEN Benátky n/J 9 30:29 16
5. SOK Sokolov 8 32:22 15
6. KLA Kladno 8 30:22 15
7. VSE Vsetín 7 23:16 14
8. PRO Prostějov 10 37:33 13
AKTUALITY
arrow_forward_ios Archiv aktualit
09.10.2020

Čtyři zápasy odloženy

Z důvodu nařízení vlády budou domácí utkání proti Vrchlabí a Přerovu a venkovní zápasy na Kladně a ve Vsetíně odloženy. Termíny jejich konání by měly být známy během nadcházejícího týdne.


05.10.2020

Změna utkání

Ve středu 7.10.2020 se neuskuteční domácí utkání proti týmu HC Baník Sokolov z důvodu zdravotní indispozice několik hráčů sokolovského týmu. V Benátkách nad Jizerou se v derby utkání představí tým SC Kolín. Zápas bude bohužel bez přítomnosti diváků.


24.09.2020

Místo Kolína Sokolov

Benátečtí hokejisté se v pondělí 28. září vydají do Sokolova. Původně měli hrát na kolínském ledě, kvůli karanténě domácího týmu se ale v tento termín stedočeské derby neuskuteční.