9. 8. 2017 | Věra Novotná

Céčko? To je jen kvůli kase, smál se Dominik Hrníčko

K odvetnému duelu s týmem HC Slavia Praha nastoupili benátečtí hokejisté 8. srpna. Fanoušci, kteří si našli cestu do ledového stánku u řeky Jizery, viděli velmi pohledný zápas plní nasazení, akce a nemalého počtu šancí. Nic nenasvědčovalo tomu, že by se odehrával přípravný zápas, bruslilo se na plné obrátky, bojovalo se o každičký centimetr ledu… Jako první šli do vedení domácí zásluhou Dominika Hrníčka, který byl tak aktérem prvního domácího rozhovoru nové sezony. Po šedesáti minutách se z vítězství radovali Pražané, Benátečtí však nemuseli smutnit, se svou předvedenou hrou mohli být spokojeni.

I přes nepříznivý výsledek byla celá kabina s druhým odehraným duelem proti Pražanům spokojená. „Začali jsme dobře, zápas se nevyvíjel vůbec špatně. Určitě to bylo lepší než na Slavii,“ řekl Dominik a podotkl, že se zápasy lišily rovněž prostředím. Když vezmu třeba led, tak je tady v Benátkách úplně jiný. Přitom je tady čtyři dny,“ vyzdvihl kvalitu hrací plochy, která přispěla atraktivnosti hry.

Právě hráč s číslem 59 na zádech rozjásal dorazivší benátecké příznivce hned ve čtvrté minutě první třetiny. Z tribuny to vypadalo jako využití nepřehledné situace, bylo to tak snadné, jak se to některým na tribunách jevilo? „Snadná práce to není nikdy. Vráťa Kunst hezky nahrál Čahimu a ten mi dal žábu přes hokejku. Já už jsem jenom mířil pod vyrážečku. Naštěstí to vyšlo,“ osvětlil celou situaci okolo úvodní branky její autor.

Na dresu Dominika pro druhý přípravný zápas přibylo i kapitánské „C“, které hledá svého majitele poté, co odešel dlouholetý tahoun benátecké kabiny Jan Plodek. Jak sám Dominik ale potvrdil, jemu tato role souzená zřejmě nebude. „To vůbec. Céčko se střídá, hlavně kvůli kase. Tam jsou zkušenější hráči, a my sami o nich víme,“ směje se.

Kromě doplňku na dresu nás rovněž zajímal Hrníčkův názor na nové mladé posily. Podle jedenadvacetiletého útočníka jsou velkým příslibem do nadcházející sezony hlavně proto, že už se s většinou týmu potkali. „Oni už s námi trénovali loni, když někdo vypadl, takže se známe. Kluci vypadají dobře, jsou šikovní, dobře bruslí. Snad to bude naše silná stránka,“ doufá.

Jak tedy zhodnotit závěrem druhý duel s pražskou Slavií? „Dělali jsme to, co jsme si řekli. Lítali jsme, vyhrávali jsme souboje, ubránili jsme oslabení,“ našel klady na benátecké hře Hrníčko, ale přidal i jednu stinnou stránku. „Jediná škoda je, že jsme nevyužili přesilovku 5 na 3.“

Stavět však na předvedeném výkonu svěřenci trenéra Kudrny rozhodně mohou. „Pokud budeme plnit to, co si řekneme dvacet minut, vyhrajeme dvacet minut. Když to budeme plnit šedesát, tak prostě ten zápas vyhrajeme. Pokud by dnes nerozhodl třetí gól, mohli jsme to být my, kdo zvítězil. Znovu se připravíme a v Litoměřicích už snad vyhrajeme,“ věří Dominik Hrníčko.

FOTO: Zdeněk Langšádl – PPNA.cz

Související články

TABULKA LIGY
arrow_forward_ios Kompletní tabulka
P Tým Tým Z S B
9. JIH Jihlava 41 116:94 70
10. PRO Prostějov 43 134:137 63
11. FRM Frýdek-Místek 39 126:111 59
12. TRE Třebíč 40 109:114 59
13. BEN Benátky n/J 40 108:136 50
14. UNL Ústí n/L 43 117:174 39
15. KAD Kadaň 42 92:178 28
16. SOK Sokolov 42 114:169 27
AKTUALITY
arrow_forward_ios Archiv aktualit
17.01.2020

Změna termínu

Benátečtí hokejisté se v pondělí 20. ledna nepředstaví na ledě týmu SK Horácká Slavia Třebíč. Toto utkání bylo přeloženo na pátek 24. ledna 2020.


14.01.2020

Foto proti Sokolovu

Foto z domácího utkání proti Sokolovu naleznete zde.


09.01.2020

Foto proti Kadani

Foto z domácího vítězného utkání proti Kadani naleznete zde.