2. 3. 2014 | Ondřej Nejedlo

Chceme vrátit sérii do Benátek nad Jizerou, říká odhodlaně Ján Niko

Mladý obránce Ján Niko se, krom dobrých defensivních statistik, blýskl v základní části i těmi ofensivními. Vždyť zaznamenal jedenáct kanadských bodů za jednu branku a deset přihrávek. Také ve vyřazovací části je jedním ze sedmi statečných, kteří odráží útočné snažení mladoboleslavského týmu. Nyní je před benáteckými hráči pátý zápas čtvrtfinálové série, opět mají nůž na krku. Prohrají, s letošní sezónou se mohou rozloučit. Ve druhém případě se vrátí k šestému zápasu na svůj stadion. Moc dobře si je toho vědom i Ján Niko, přesto říká: „Na soupeře si věříme!“
V posledním utkání jste dokázali na svém ledě porazit Mladou Boleslav 3:2 a sérii tak vrátit do okresního města. Co stálo za úspěchem?

Zápas se pro nás nevyvíjel vůbec dobře, protože jsme Mladé Boleslavi nabídli přesilové hry, které soupeř dvakrát proměnil. Poté jsme ale zvýšili aktivitu a sami naopak využili dvě dvojnásobné přesilovky. Právě tohle bylo důležité k tomu, abychom vyhráli.

Série se zatím nese ve znamení velkých emocí. Mladoboleslavští si stěžují na zákeřnost z benátecké strany. Jaký je na to tvůj pohled?

Utkání jsou hodně vyhecovaná, to je jasně vidět. Nezajímá mě, co si říká Mladá Boleslav. Chceme hrát tvrdě, avšak rozhodně nedělat fauly za hranicí. Mladá Boleslav má výborně secvičené přesilové hry, proto vede na zápasy 3:1.

Ve čtvrtém zápase se po závěrečné siréně strhla na ledě hromadná bitka, do které ses také zapojil a nakonec vyfasoval větší trest na pět minut a do konce zápasu. Co šarvátce předcházelo?

Přesně nevím, z čeho to vzniklo. Do jedné dvojice přijel další hostující hráč, a pak už se to mlelo. Myslím si, že když na bitku dojde, měla by být férová a nepokračovat v ní, když už jeden z hráčů leží na ledě. Přesně tohle se stalo i v Mladé Boleslavi, kdy nám Toman mlátil spoluhráče na zemi a rozhodčí tomu jen přihlížel.

Mladou Boleslav trénuje někdejší liberecký trenér Marian Jelínek. Myslíš si, že je to pro favorita výhoda, že jeho kouč zná většinu benáteckých hokejistů?

Pan Jelínek určitě spoustu kluků zná, ale jako velkou výhodu bych v tom neviděl.

Oba zápasy na benáteckém ledě provázela velmi dobrá divácká kulisa. Jak se hraje v takovém prostředí?

Jedná se o derby, takže jsme početnou návštěvu očekávali. Bylo to naprosto super a my za to děkujeme.

Před námi je pátý zápas na mladoboleslavském ledě. Co od tohoto utkání očekávat a s čím do něho Benátečtí půjdou?

Určitě se bude hrát rychlý a tvrdý hokej. Musíme hrát hlavně disciplinovaně a předvádět hru, kterou umíme. Na soupeře si věříme, chceme vrátit sérii zpět do Benátek nad Jizerou.

Další články

TABULKA LIGY
arrow_forward_ios Kompletní tabulka
P Tým Tým Z S B
7. HAV Havířov 23 61:51 39
8. SLA Slavia 23 59:60 38
9. JIH Jihlava 23 55:49 36
10. FRM Frýdek-Místek 23 75:65 31
11. PRO Prostějov 23 65:76 31
12. TRE Třebíč 23 60:67 30
13. BEN Benátky n/J 23 55:78 26
14. UNL Ústí n/L 23 51:94 15
15. SOK Sokolov 23 61:99 12
16. KAD Kadaň 23 38:107 8
AKTUALITY
arrow_forward_ios Archiv aktualit
17.11.2019

Rozhovor s Jeníkem

Na webu www.hokej.cz vyšel rozhovor s bývalým útočníkem Benátek - talentovaným Janem Jeníkem, kterému se v zámoří velmi daří! Rozhovor si můžete přečíst zde!


26.10.2019

Konec hostování

Devatenáctiletému brankáři Jakubu Kašparovi skončilo měsíční hostování v benáteckém klubu. Kašpar se tak vrací zpět do organizace extraligového týmu HC Energie Karlovy Vary. V Benátkách nad Jizerou odchytal 2 utkání.


28.09.2019

Proti Vsetínu s Musilem

Benátecký dres oblékne poprvé v utkání proti Vsetínu dvaadvacetiletý útočník Adam Musil, jemuž byly vyřízeny střídavé starty z extraligového klubu Bílí Tygři Liberec. Nadějný český reprezentant odehrál v letošní sezóně v libereckých barvách 5 utkání, v nichž ale nebodoval.