2. 3. 2014 | Ondřej Nejedlo

Chceme vrátit sérii do Benátek nad Jizerou, říká odhodlaně Ján Niko

Mladý obránce Ján Niko se, krom dobrých defensivních statistik, blýskl v základní části i těmi ofensivními. Vždyť zaznamenal jedenáct kanadských bodů za jednu branku a deset přihrávek. Také ve vyřazovací části je jedním ze sedmi statečných, kteří odráží útočné snažení mladoboleslavského týmu. Nyní je před benáteckými hráči pátý zápas čtvrtfinálové série, opět mají nůž na krku. Prohrají, s letošní sezónou se mohou rozloučit. Ve druhém případě se vrátí k šestému zápasu na svůj stadion. Moc dobře si je toho vědom i Ján Niko, přesto říká: „Na soupeře si věříme!“
V posledním utkání jste dokázali na svém ledě porazit Mladou Boleslav 3:2 a sérii tak vrátit do okresního města. Co stálo za úspěchem?

Zápas se pro nás nevyvíjel vůbec dobře, protože jsme Mladé Boleslavi nabídli přesilové hry, které soupeř dvakrát proměnil. Poté jsme ale zvýšili aktivitu a sami naopak využili dvě dvojnásobné přesilovky. Právě tohle bylo důležité k tomu, abychom vyhráli.

Série se zatím nese ve znamení velkých emocí. Mladoboleslavští si stěžují na zákeřnost z benátecké strany. Jaký je na to tvůj pohled?

Utkání jsou hodně vyhecovaná, to je jasně vidět. Nezajímá mě, co si říká Mladá Boleslav. Chceme hrát tvrdě, avšak rozhodně nedělat fauly za hranicí. Mladá Boleslav má výborně secvičené přesilové hry, proto vede na zápasy 3:1.

Ve čtvrtém zápase se po závěrečné siréně strhla na ledě hromadná bitka, do které ses také zapojil a nakonec vyfasoval větší trest na pět minut a do konce zápasu. Co šarvátce předcházelo?

Přesně nevím, z čeho to vzniklo. Do jedné dvojice přijel další hostující hráč, a pak už se to mlelo. Myslím si, že když na bitku dojde, měla by být férová a nepokračovat v ní, když už jeden z hráčů leží na ledě. Přesně tohle se stalo i v Mladé Boleslavi, kdy nám Toman mlátil spoluhráče na zemi a rozhodčí tomu jen přihlížel.

Mladou Boleslav trénuje někdejší liberecký trenér Marian Jelínek. Myslíš si, že je to pro favorita výhoda, že jeho kouč zná většinu benáteckých hokejistů?

Pan Jelínek určitě spoustu kluků zná, ale jako velkou výhodu bych v tom neviděl.

Oba zápasy na benáteckém ledě provázela velmi dobrá divácká kulisa. Jak se hraje v takovém prostředí?

Jedná se o derby, takže jsme početnou návštěvu očekávali. Bylo to naprosto super a my za to děkujeme.

Před námi je pátý zápas na mladoboleslavském ledě. Co od tohoto utkání očekávat a s čím do něho Benátečtí půjdou?

Určitě se bude hrát rychlý a tvrdý hokej. Musíme hrát hlavně disciplinovaně a předvádět hru, kterou umíme. Na soupeře si věříme, chceme vrátit sérii zpět do Benátek nad Jizerou.

Další články

TABULKA LIGY
arrow_forward_ios Kompletní tabulka
P Tým Tým Z S B
9. JIH Jihlava 58 181:134 107
10. TRE Třebíč 58 180:151 104
11. FRM Frýdek-Místek 58 212:168 94
12. PRO Prostějov 58 191:183 88
13. BEN Benátky n/J 58 152:188 69
14. UNL Ústí n/L 58 155:234 52
15. KAD Kadaň 58 127:261 42
16. SOK Sokolov 58 155:231 40
AKTUALITY
arrow_forward_ios Archiv aktualit
01.05.2020

Schwarz v Ml. Boleslavi

Libereckou organizaci opustil také zkušený čtyřiatřicetiletý brankář Marek Schwarz, který se stal posilou extraligového týmu BK Mladá Boleslav, kde započal svoji úspěšnou kariéru. Schwarz v sezóně 2019/20 odchytal v Benátkách nad Jizerou 14 mistrovských zápasů (2,54 gólů/zápas, 91,79% úspěšnost zásahů).


01.05.2020

Půček do Vsetína

V nadcházející sezóně nebude oblékat benátecký dres dvacetiletý útočník Roman Půček. Ten vinou zranění odehrál v uplynulé sezóně 7 mistrovských zápasů a získal 3 kanadské body (1+2). Půček odchází do prvoligového klubu VHK ROBE Vsetín, jehož je odchovancem.


04.03.2020

Dále bez Schwarze

Benátecký dres již v této sezóně neoblékne třiatřicetiletý brankář Marek Schwarz, ten bude působit už jen v extraligovém Liberci. Schwarz letos v Benátkách odchytal 14 utkání.