13. 12. 2012 | Petra Skopcová

Chtěli jsme vítězství, říká Jan Jaroměřský

Benátky odjížděly do Berouna s velkými nadějemi. Jejich soupeř se totiž stabilně pere o poslední místo s IHC Písek. Rovněž v nástupu do utkání Benátečtí potvrdili roli favorita. Ve druhé třetině ale Beroun zabral, dokázal utkání otočit ze stavu 1:3 na 4:3 a najednou to byly Benátky, které musely zabrat. Pozápasový ohlas poskytl mladý usměvavý obránce Jan Jaroměřský, neproduktivnější ze všech obránců se 16 body (4+12), s účastí na ledě při vstřelených a obdržených brankách +17 (nejlepší v týmu) a pouze deseti trestnými minutami.

Benátky skutečně jely do Berouna posilněny o hráče Bílých tygrů a s jasným cílem, brát vítězství a tři body. Tato slova potvrzuje i Jan Jaroměřský: "Do Berouna jsme jeli s kvalitní sestavou, silným mužstvem, kvalitním golmanem a obranou, kterou máme v Benátkách. Přijelo hodně kluků z Tygrů. Měli jsme kvalitní útok a věřili jsme, že vyhrajeme. Ze začátku jsem dali dva rychlé góly a doufali jsme, že to udržíme, ale bohužel," hodnotí začátek utkání.

Beroun se dokázal otřepat jak ze stavu 0:2, tak 1:3, zápas ve druhé třetině otočit a tím ho zdramatizovat až do závěrečného prodloužení. V tom rozhodující branku vstřelil hostující celek, který povzbudila dlouhá ubráněná přesilovka. "Zaskočili nás, dávali góly z mezikruží, my si to nepohlídali. Dostali jsem prakticky čtyři góly z toho samého místa, i když nás na to trenéři upozorňovali. Beroun výsledek ve druhé třetině otočil a najednou jsem byli my ti, kteří museli dohánět. Naštěstí jsme to zvrátili a na konci udrželi oslabení a v prodloužení už jsem byli lepší my. Tam je to vždy vabank, jestli dojde na nájezdy. Každopádně bereme alespoň dva body, je to lepší než prohrát. Ubráněné oslabení byl určitě zvrat zápasu. Když cítíte, že mají šanci rozhodnout utkání, ale všichni makají, nechtějí prohrát. Udržíte tu situaci, tým se nakopne a pak cítíte, že byste měli vyhrát. I tak si myslím, že bychom na nájezdy vyhráli, ale zaplať pánbůh, že jsme to rozhodli ještě v prodloužení," dodává mladý obránce.

Po zápase s Pískem, který byl rovněž dramatický až do posledního hvizdu rozhodčího, přišel další zápas, ve kterém se Benátky jako favorit nechaly zaskočit papírově slabším soupeřem. Jan Jaroměřský na toto konto dodává: "Nevím, proč se tolik trápíme s těmi slabšími soupeři. Dříve jsme hráli jinou hru, ale přijde mi, že s těmi slabšími týmy všichni někde lítají, hrajeme nahoru dolu. Hra nemá hlavu ani patu a měla by být lepší. S těmi lepšími soupeři očekáváme těžký zápas, tak nevím, jestli tyto zápasy podceníme. Ale v naší soutěži se dá s každým prohrát, nerozhoduje, jestli je poslední nebo předposlední, každý má kvalitní tým."

V sobotu čeká naše borce domácí zápas proti Havlíčkovu Brodu, který si vítězstvím nad Šumperkem zajistil stejný počet bodů do tabulky, jako mají právě Benátky, které drží sedmé místo pouze díky lepší bilanci vstřelených a obrdžených branek. Bude to tedy přímý souboj o šesté místo. "S Brodem určitě musíme makat. Je složité, že nevíme, jestli kluci z Liberce přijedou nebo ne. To se rozhoduje v Liberci a my s tím nemůžeme nic dělat. Pošlou deset hráčů a celá naše sestava se najednou změní. Věřím, že nám kluci pomůžou proti Brodu, ale v něčem to má své mouchy, je to takové poskládané, kvalitní hráči chtějí dát branku," dodává Jaroměřský.