10. 2. 2009 | Tomáš Nejedlo

Čtvtfinále play-off je tu, Benátky míří do Ústí!

Největší úspěch v historii Benátek. Tak by se dalo nazvat období, v němž benátečtí hokejisté v předkole play-off vyřadili bez zaváhání Chrudim a postoupili tak do čtvrtfinále play-off! V této části změří síly s vítězem základní části první ligy - Slovanem Ústí. První zápas na ústeckém ledě je na programu již zítra a vy, benátečtí fanoušci se na něj můžete jet podívat! Vedení klubu HC Benátky zorganizovalo autobusový zájezd. Odjezd autobusu bude v 16:00 od Čapků a o pět minut později z Burzy. Cena zájezdu je 100 KČ. Úvodní dvojzápas série bude sehrán ve středu 11. února a ve čtvrtek 12. února se shodným začátkem v 18 hodin!

Představujeme soupeře - HC Slovan Ústečtí Lvi

Počátky hokeje v Ústí n. L. sahají až těsně ke konci II. světové války. V roce 1945 se dala dohromady skupina nadšenců v čele s Jaroslavem Kropáčkem a v r. 1946 založila klub ledního hokeje Sokol Ústí nad Labem. Název klubu se v toku času postupně měnil na LTC, ZSJ Armaturka, TJ Chemička, TJ Slovan až na nynější HC Slovan Ústečtí Lvi. V novodobé historii klubu trvala hokejistům Slovanu cesta z hokejového suterénu plných 10 let. Z nejzanedbanějších míst hokejové mapy Česka se Ústí dostalo mezi hokejovou českou smetánku. V roce 1997 ekonomicky vyždímaný klub odprodal práva na I. ligu Chomutovu. V následující sezóně skončil až dvanáctý ve II. lize. Od té doby stoupá vzhůru, po třech sezónách ve II. lize strávil sedm o stupínek výš a v roce 2006 se týmu podařilo postoupit na úkor Mladé Boleslavi do extraligy. Paradoxem je, že stejný klub Slovan letos v nejvyšší soutěži vystřídal. Hráčský potenciál mužstva tvoří hned několik zajímavých jmen. Začněme brankářským postem. Na sever Čech přišel v létě gólman velice zvučného jména. Z ruského Torpeda Nižnyj Novgorod se do Čech vrátil šestatřicetiletý někdejší reprezentant Dušan Salfický. Připraven naskočit je také mladík Radek Fiala, který byl v dresu litvínovského Chemopetrolu vyhlášen v sezóně 2005/06 nováčkem roku. V obraně můžeme jmenovat hned několik jmen hráčů, kteří prošli extraligou - Martin Tůma (Litvínov), Lukáš Bolf (Sparta, Vsetín, České Budějovice), Jiří Zeman (Kladno), Jan Klobouček (Slavia, Litvínov, Znojmo, Jihlava, Kladno), Roman Němeček (Znojmo, Slavia), David Pojkar (Slavia), Andrej Novotný (Pardubice, Zlín, Kladno), Petr Macháček (České Budějovice) a několik dalších. V útoku najdeme také celou plejádu osobností. Například bývalý reprezentant a extraligový hráč Litvínova a Pardubic Jan Čaloun. Čaloun je mimo jiné i olympijský vítěz z Nagana! Dalšími tahouny jsou například i Pavel Janků, Václav Novák, kapitán mužstva Rastislav Špirko, David Pazourek, Zbyněk Sklenička či Martin Šagát. Zastoupení má i nadějné a dravé mládí. Velmi dobře se trenéru Miloslavu Hořavovi jeví Robin Hanzl a Ondřej Havlíček.

Letošní vzájemné duely

V letošní sezóně se oba celky utkaly nejprve na ústeckém ledě. Hosté od Jizery byli pro tento zápas posíleni o hráče libereckých Bílých Tygrů Fikrta, Haranta, Dernera a Plodka. Zkušení Lvi povedenou první třetinou rozhodli o výhře. V rozmezí tří minut domácí zamířili zásluhou Šagáta, Heřmana a Janků třikrát do černého. Ve druhé části zaváhaní Salfického využil Hruška jen ke snížení na konečných 3:1 z pohledu domácího týmu.

Ve druhém utkání letošní sezóny byl sveden vyrovnaný boj. Domácí tým před zápasem 26. kola s Ústím nad Labem zasáhla velice citelná marodka. Do zápasu tak bylo připraveno pouze sedm zdravých obránců a devět útočníků. Hostům chyběli gólmani Salfický s Orctem a trio útočníků Čaloun, Mikulík, Janků. Celkem solidně zaplněné hlediště vidělo vyrovnaný hokej, který rozhodla přesilovková trefa Jana Kloboučka v prodloužení. Hosté ve 27. minutě vedli po brankách Kloze a Šagáta 2:0, domácí ale v rozmezí jedné minuty dokázali trefami Skořepy a Duška vyrovnat. Benátečtí nakonec získali cenný bod.

Třetí zápas hrán na ústeckém ledě se proměnil v jasnou záležitost domácích. Hosté doplatili na vlastní nedisciplinovanost a domácí Slovan v přesilovkách tvrdě trestal. Z deseti nabídnutých příležitostí využili ústečtí hráči celkem tři a to jim dopomohlo k výhře 6:1. Jediný benátecký úspěch zaznamenal Miroslav Kopic, když v první třetině snižoval na 2:1.

Ve čtvrtém utkání, které se odehrálo na ledě Benátek, využili hosté své zkušenosti a ve druhé třetině brankami Kloboučka a Heřmana rozhodli zápas. Když Janků ve 43. minutě zvýšil na 3:0 pro hosty, bylo rozhodnuto. Benátečtí však Skořepou snížili a kdyby Konečný proměnil nařízené trestné střílení mohlo to být ještě zajímavé...

Webové stránky soupeře

Více informací o ústeckém hokeji se můžete dočíst na webových stránkách našeho soupeře - HC Slovan Ústečtí Lvi

Ústečtí v posledním zápase

Poslední mistrovský zápas sehráli hráči Ústí na ledě brněnské Komety, kde v rámci 46. kola podlehli 2:3. Poražený celek nastoupil v sestavě: Salfický - A. Novotný, Tůma, Němeček, Macháček, Pojkar, Zeman - Hovorka, Špirko, Heřman - Čaloun, Šagát, Sklenička - Janků, V. Novák, Hanzl - Šaffer, Havlíček, Kuchejda

Související články

TABULKA LIGY
arrow_forward_ios Kompletní tabulka
P Tým Tým Z S B
1. PRI Příbram 19 92:35 50
2. HBR Havlíčkův Brod 19 89:58 40
3. CHB Cheb 18 71:49 37
4. HRO Hronov 19 67:54 35
5. KOB Kobra Praha 19 65:55 35
6. BEN Benátky n/J 19 81:75 35
7. MIL Milevsko 19 75:53 33
8. VRC Vrchlabí 18 58:52 28
9. DEC Děčín 19 57:65 28
10. MOL Most 19 66:76 23
11. KRA Kralupy n/V 19 63:68 21
12. PIS Písek 19 43:64 17
13. KAB Kadaň 19 51:88 11
14. UNL Ústí nad Labem 19 28:114 3
AKTUALITY
arrow_forward_ios Archiv aktualit
30.10.2025

Béčku se daří

Po třetině soutěže krajské ligy mužů Středočeského kraje se drží benátecký "B" tým na krásném druhém místě skupiny Východ. Naposledy ve vloženém kole na domácím ledě deklasovali svěřenci trenérů Petra Vorla a Jaroslava Hrušky zkušený tým Žabonos výsledkem 8:2, když se trefili - dvakrát Najč, dále jednou Rudolf, Suk, Vorel, Kusý, Hejňák a Růžek. V dalším průběhu soutěže čeká rezervní tým řada těžkých zápasů a my jim přejeme hodně zdaru!


19.09.2025

B tým hraje doma derby

Po vysokém vítězství 6:1 na ledě Poděbrad hraje benátecký "B" tým další domácí utkání doma, když v sobotu 20. září hostí od 13:30 v derby krajské ligy rezervu Mladé Boleslavi. Přijďte fandit!


02.03.2025

Béčko udrželo krajskou ligu

Po těsné porážce 1:2 v Hořovicích zvládlo benátecké béčko rozhodující zápas o udržení krajské ligy na výbornou a soupeře Spartak Žebrák doma po gólech Najče, Kusého, Macury, Hejňáka a Votoupala přehrálo jasně 5:0 a zajistilo si příslušnost této soutěže i pro příští ročník.