27. 6. 2022 | Tomáš Nejedlo

Další bek do Benátek! Obránce s prvoligovými zkušenostmi Jan Klodner

Už deváté jméno v kolonce obránců čítá soupiska druholigových Benátek. Na ni čerstvě přibyl jednadvacetiletý obránce Jan Klodner, který u Jizery coby sparťanský dorostenec ještě s mřížkou na helmě krátce působil v sezóně 2018/19, a tak podobně jako celá řada dalších benáteckých posil nepřichází do neznámého prostředí, což je přesně filozofií nového vedení klubu! Klodner poté získával zkušenosti také v dalších prvoligových týmech – objevil se v Kadani, Sokolově a naposledy v loňské sezóně v Kolíně. Nyní přichází vyztužit zadní řady Středočechů a my mu přejeme hodně zdaru!

Kariéra Jana Klodnera

Rodák a odchovanec z východočeské Poličky v dorosteneckém věku působil v Hradci Králové a Žďáru nad Sázavou, kde také poprvé nakoukl do mužského hokeje, a sice v druhé lize. Jeho další kroky vedly do pražské Sparty, odkud byl, jak již bylo zmíněno, uvolněn sbírat prvoligové zkušenosti do Benátek nad Jizerou a v následujících sezónách také do Kadaně a Sokolova. V minulé sezóně se jednadvacetiletý obránce objevil v Chance lize v Kolíně a střídavě také v druholigovém Havlíčkově Brodě. Je bývalým mládežnickým reprezentantem – zahrál si v kategoriích U16, U17 i U18!


Jan Klodner: „Chceme diváky nalákat na dobrý hokej.“

Patnáct startů v benáteckém dresu na přelomu dorosteneckého a juniorského věku má ve svých statistikách zapsáno Jan Klodner, tehdy jako hráč pražské Sparty. „Byl jsem v té době ještě poměrně mladý, ale na působení zde vzpomínám v dobrém a těšil jsem se, že se můžu teď vrátit,“ načal naše povídání další novic na letošní soupisce Benátek Jan Klodner a zavzpomínal, jak se jeho tehdejší přesun urodil: „Měl jsem v té době smlouvu na Spartě a došlo k nějaké dohodě mezi ní a Libercem o tom, že Sparta pošle své mladé hráče rozehrát do první ligy.“

V podobném duchu se nesly další sezóny tohoto mladého obránce. „Další rok jsem byl poslán do Kadaně a rok nato do Sokolova. V podstatě každý rok někde jinde, bylo to takové těžší, ale důležité bylo, že jsem hrál mezi dospělými. No a minulý rok jsem byl z Hradce poslán do Kolína,“ vypočítal své hlavně prvoligové zastávky v dosavadní kariéře.

Stejně jako celý mladý benátecký tým, i Jan Klodner osobně pocítil v loňském ročníku první ligy fakt, který znamenal vysoký počet sestupujících. „Bohužel loňská sezóna pro mě nebyla úplně povedená. Chance liga byla nastavena tak, jak byla nastavena, mladí nedostávali moc prostoru, tak jsem byl rád za střídavý start do Havlíčkova Brodu. Po sezóně jsem přemýšlel, co dál. Bydlím a studuji v Praze a zároveň chci hodně hrát, takže je to pro mě naprosto vyhovující,“ pochvaluje si benáteckou příležitost bek s 57 starty v první lize.

V Benátkách se tvoří zajímavý tým, i Jan Klodner to samozřejmě vnímá. „Osobně se znám s klukama, kteří sem jdou z Kolína a proti spoustě kluků jsem hrál – třeba proti Kamilu Bříškovi z Kobry, tam měl vždycky tolik bodů, to je neuvěřitelné,“ usmívá se na adresu rovněž do Benátek příchozího snajpra a dodává: „Tým se skládá určitě kvalitní, třeba David Šafránek, s kterým jsem hrál v Kolíně, měl v té soutěži bod na zápas…“

Druhá liga se bude v letošní sezóně hrát na dvě skupiny, i toto Honzovi neuniklo. „Myslím si, že v té naší skupině bude hodně kvalitních týmů, samozřejmě třeba Chomutov nebo Tábor. Takže fanoušci si přijdou na své, chceme je nalákat na dobrý hokej a aby jich chodilo co nejvíce, protože je to další hráč na ledě. Z fanouškovského hlediska to tady asi poslední roky ideální nebylo, takže chci osobně pomoci k tomu to tady nastartovat,“ přeje si závěrem krátkého rozhovoru Jan Klodner.

Další články

TABULKA LIGY
arrow_forward_ios Kompletní tabulka
Tabuka 2022/2023 bude zveřejněna po prvním odehraném kole...
AKTUALITY
arrow_forward_ios Archiv aktualit
29.03.2022

Valná hromada

Valná hromada hokejového klubu HC Benátky nad Jizerou se koná 7.4.2022 od 18 hodin na ZS v Benátkách nad Jizerou.


22.09.2021

Dopravní omezení

Vzhledem k dopravnímu omezení v ulici Mělnická, která je příjezdovou cestou k zimnímu stadionu, doporučujeme divákům dnešního utkání "A" týmu s Třebíčí, aby přijeli s časovým předstihem a vyhnuli se případným kolonám.


11.05.2021

Podcast s Pabiškou

Zajímavé povídání s oporou benáteckého týmu Lukášem Pabiškou a jeho bratrancem Davidem pod taktovkou známého sporťáka Pavla Petra si můžete poslechnout zde!