2. 6. 2022 | Ondřej Nejedlo

Další posila - útočník Petr Král se také vrací do známých míst

Benáteckou soupisku doplnil další odchovanec. Třiadvacetiletý útočník Petr Král působil v Benátkách nad Jizerou v mládeži. Oklikou přes Kolín, Nymburk a Jablonec nad Nisou se vrátil do míst, kde coby třeťák získával své první hokejové ostruhy. Jeho cíl pro benátecké angažmá je hodně smělý – postup do Chance ligy!

Kariéra Petra Krále

Benátecký odchovanec působil také v kolínské mládeži. Třetí nejvyšší soutěž si zahrál v Nymburce či naposledy v Jablonci nad Nisou. Vypomáhal též Čáslavi, hrající krajský přebor.


Petr Král: "Věřím, že nám fanoušci vytvoří výbornou atmosféru, díky níž budeme vyhrávat."

Jak již bylo řečeno, pro Petra Krále není benátecký hokejový klub neznámým. „Působil jsem tu ve třetí a čtvrté třídě, a pak také v mladším dorostu, kde mě trénoval pan Nečas i pan Škaloud,“ vrací se do svých raných mládežnických let staronový benátecký útočník. Toho nabídka zdejších představitelů velmi potěšila. „Zavolal mi Honza Stehlík, se kterým jsem se domluvil. Tři roky jsem jezdil do Jablonce nad Nisou za své náklady. De facto jsem byl více v autě než na ledě, takže to pro mě byla jasná volba," rezolutně říká útočník.

V benátecké kabině na něho nečekají žádné neznámé tváře. S několika spoluhráči se totiž již potkal buď v dřívějších angažmá či na ledě coby soupeř. „Znám tu většinu spoluhráčů. Z mládeže znám Honzu Dvořáka. Tady jsem hrál s Lukášem Šípkem, v Jablonci pak s Tomášem Tržickým a s několika kluky jsem působil také v Kolíně,“ vypočítává nová posila.

Po odchodu z Benátek nad Jizerou zamířil Král do kolínské ligové juniorky. „Svaz poté reorganizoval soutěže, a tak jsem musel jít do mužských kategorií. Od té doby jsem vlastně hrál druhou ligu,“ říká někdejší nymburský či jablonecký útočník, který tak zároveň může zhodnotit úroveň třetí nejvyšší hokejové soutěže. „Úroveň druhé ligy rok od roku stoupá. Když vidím, jak ostatní týmy posilují, je mi jasné, že se letos bude jednat o velmi kvalitní soutěž,“ všímá si Král i posil ostatních soupeřů nově se tvořícího benáteckého kádru, který dle jeho slov bude též velmi kvalitní. „Dle toho, jak je tým složen, chtěli bychom se dostat do play-off, a pak postoupit. Mým snem je zahrát si Chance ligu. Doufám, že to vyjde,“ naznačuje svůj smělý plán.

Petr Král rozhodně ani v těchto dnech nezahálí. „Připravuji se pod dohledem zdejšího manažera Jana Stehlíka, se kterým pracujeme na kondici,“ konstatuje a závěrem vyslovuje i jedno přání: „Vím, že sem příliš lidí nechodilo. Věřím, že se to zlepší a že nám fanoušci vytvoří výbornou atmosféru, díky níž budeme vyhrávat.“

Další články

TABULKA LIGY
arrow_forward_ios Kompletní tabulka
P Tým Tým Z S B
1. LTM Litoměřice 48 176:128 104
2. VSE Vsetín 48 177:112 97
3. TRE Třebíč 48 136:99 92
4. JIH Jihlava 48 179:134 92
5. PRE Přerov 48 143:105 82
6. SOK Sokolov 48 150:133 79
7. SLA Slavia 48 157:139 78
8. PRO Prostějov 48 162:145 77
AKTUALITY
arrow_forward_ios Archiv aktualit
29.03.2022

Valná hromada

Valná hromada hokejového klubu HC Benátky nad Jizerou se koná 7.4.2022 od 18 hodin na ZS v Benátkách nad Jizerou.


22.09.2021

Dopravní omezení

Vzhledem k dopravnímu omezení v ulici Mělnická, která je příjezdovou cestou k zimnímu stadionu, doporučujeme divákům dnešního utkání "A" týmu s Třebíčí, aby přijeli s časovým předstihem a vyhnuli se případným kolonám.


11.05.2021

Podcast s Pabiškou

Zajímavé povídání s oporou benáteckého týmu Lukášem Pabiškou a jeho bratrancem Davidem pod taktovkou známého sporťáka Pavla Petra si můžete poslechnout zde!