9. 7. 2018 | Věra Novotná

Debutanti v benáteckém dresu

Dnešní díl Kroniky benátecké sezony věnujeme dvěma mladíkům, kteří se představili v benáteckém dresu. Jan Šír společně s Václavem Burdou poprvé okusili WSM ligu, druhý jmenovaný sice jen na skok, avšak i on díky osmičce zápasů nasbíral spoustu cenných zkušeností.

Začněme Václavem Burdou, devatenáctiletým hokejistou, který okusil poprvé mužskou soutěž. V dresu Benátek nad Jizerou odehrál osm duelů, avšak na svůj první kanadský bod si bude muset počkat do následujícího ročníku.

Z pohledu odehraných duelů má Burda zápornou bilanci tří výher a pěti porážek. Zápasy, po nichž mohl Vašek se svými spoluhráči slavit, byli proti Ústí nad Labem, Kadani a Přerovu. Na ledě strávil na ledě bezmála osmdesát minut, během kterých neobdržel jedinou trestnou minutu.

Devatenáctiletý útočník byl vidět především v liberecké juniorce, kde ve 47 duelech nasbíral 27 kanadských bodů (10+17). Ve skvělých výkonech pokračoval také ve vyřazovacích bojích, kde si do statistik připsal sedm bodů za tři branky a čtyři přesné nahrávky. Na to vše potřeboval Burda osm duelů.

Čtyři otázky pro Václava Burdu

Loni jste odehrál osm utkání, na které budete vzpomínat nejvíce?
V paměti mám dvě utkání, a to první v Ústí nad Labem a domácí utkání proti Motoru, kde proti nám nastoupili borci jako Petr Vampola a Václav Nedorost.

Byl jste u velkého úspěchu liberecké juniorky, pomohlo vám, že hned několik kluků hrálo WSM ligu pravidelně a sehráli se?
Asi to byla určitá výhoda, ale nedokážu posoudit, na kom to bylo nejvíce vidět.

Práskněte kluky, kdo z nich je největší cestovatel?
Tak to se musím přiznat, že opravdu nevím.

Jak se těšíte na novou sezonu?
Na novou sezónu se těším a netrpělivě vyhlížím první utkání.

____________________________

Honza Šír měl minulou sezonu hodně napilno. Nejen, že stihl dvacet startů za Benátky nad Jizerou, své povinnosti si plnil také v kategoriích do osmnácti a dvaceti let. Pravda, za osmnáctku Liberce naskočil Honza jen dvakrát. Za tygřata do dvaceti let nasbíral Šír hned 36 startů, při nichž se blýskl osmnácti body (10+8).

Co se týče kanadského bodování ve středočeském dresu, zaznamenal Šír body čtyři. Kromě premiérové branky mezi muži vypomohl benáteckému mužstvu třemi dalšími asistencemi. První a jediný gól Honzy Šíra přišel v domácím duelu proti Ústí nad Labem, sladkou tečkou na něm byl fakt, že Šír svou trefou odstartoval nakonec vítězný duel, v němž Benátečtí zvítězili 4:2.

Jan Šír se v minulé sezoně oblékl také do národního dresu. Povolán byl trenéry výběry do osmnácti let a ani zde se Honza neztratil a dal o sobě vědět dvěma asistencemi. Jaká bude sezona následující, která se kvapem blíží? Necháme se překvapit.

Čtyři otázky pro Honzu Šíra

V loňské sezoně jste nasbíral čtyři body za jeden gól a tři přihrávky – vzpomenete si na onu gólovou trefu a schoval jste si puk?
Ano, na tu trefu si pamatuju velice přesně. Byl to zápas proti Ústí nad Labem. Kryštof Hrabík zavezl puk do útočného pásma a přihrál na modrou čáru odkud vystřelil Patrik Maier a já před bránou se štěstím tečoval. Pro puk mi dojel tuším Tomáš Havlín, mám ho v pokojíčku na poličce.

Co Vám osobně minulý ročník dal?
Minulý ročník mi dal určitě hodně zkušeností.

Práskněte kluky – kdo má podle vás zvláštní rituál?
Moc kluků, kteří by měli nějaký rituál jsem si nevšiml, ale vím, že Ondra Chrtek před každým zápasem pije v autobuse CocaColu.

Jak jste trávil volno mezi sezonami?
Během volna po sezoně jsem se zaměřil hlavně na školu, abych si dohnal látku a dopsal všechny písemky.

Další články

TABULKA LIGY
arrow_forward_ios Kompletní tabulka
P Tým Tým Z S B
1. VRC Vrchlabí 24 96:53 50
2. JIH Jihlava 23 87:54 48
3. KLA Kladno 22 80:57 47
4. PRE Přerov 24 76:57 46
5. TRE Třebíč 23 73:56 46
6. POR Poruba 24 80:54 45
7. PRO Prostějov 24 89:72 38
8. VSE Vsetín 24 66:68 38
AKTUALITY
arrow_forward_ios Archiv aktualit
13.01.2021

Vrací se Hampl

Do benáteckého kádru se vrací osmnáctiletý obránce Jan Hampl. Ten měl letošní sezónu odehrát v zámoří, konkrétně v klubu Saint John Sea Dogs (QMJHL). Tam ale nakonec nezamíří, první starty v tomto ligovém ročníku by si tak měl připsat v benáteckých barvách.


10.01.2021

Hrabík odchází

Zápas na jihlavském ledě byl v benáteckém dresu poslední pro jedenadvacetiletého útočníka Kryštofa Hrabíka, který se vrací za moře, kde se zapojí do přípravy v organizaci týmu NHL San Jose Sharks.


08.01.2021

Pekař se vrací za oceán

V benáteckém dresu se již neobjeví dvacetiletý útočník Matěj Pekař, který odletěl do zámoří, kde bude nadále působit v organizaci týmu NHL Buffalo Sabres. Pekař odehrál za Benátky 9 mistrovských zápasů, v nichž si připsal 9 kanadských bodů (2+7). Dalších 13 utkání sehrál za extraligový Liberec, kde dosáhl 4 kanadských bodů (1+3).