23. 5. 2022 | Ondřej Nejedlo, Tomáš Nejedlo

Defenzivu zpevňuje Milan Antoš, bek se zkušenostmi z první ligy

Dalším novým obráncem na benátecké soupisce se stal dvaadvacetiletý odchovanec pražské Slavie Milan Antoš, s níž spojil drtivou většinu své seniorské kariéry a kde sehrál dvaačtyřicet zápasů ve druhé nejvyšší hokejové soutěži. Na svém kontě má také starty z českých mládežnických reprezentací. V nadcházející sezóně bude bojovat s benáteckým znakem na hrudi.

Kariéra Milana Antoše

Odchovanec pražské Slavie hrál v mládeži v Litoměřicích, poté se přesunul do kádru letňanských Letců, z nichž přešel ve starším dorostu do pražské Slavie. Zde se postupně vypracoval až do prvoligového A-týmu, v němž odehrál celkem dvaačtyřicet zápasů. Vypomáhal též druholigové Kobře Praha. Milan Antoš, jehož otec byl výborným útočníkem Slavie, Jihlavy, Plzně či Ústí nad Labem, je též bývalým českým reprezentantem do 17 a 19 let.


Milan Antoš: „Vždy se mi tu hrálo dobře. Přišlo mi to tu fajn.“

Jméno Milana Antoše je spjaté především s pražskou Slavií, ve které válel jeho otec a v níž i Antoš mladší sehrál podstatnou část svých zápasů v seniorském hokeji. Před uplynulou sezónou ale Milan Antoš ze soupisky tohoto prvoligového klubu zmizel. „Ve Slavii jsem se nedohodl, a tak jsem skončil s hokejem,“ řekla úvodem dvaadvacetiletá nová benátecká akvizice. Po roční pauze ale znovu nazuje brusle, stane se tak na benáteckém zimním stadionu. „Měl jsem chuť hrát. Kontaktoval mě zdejší trenér Tonda Nečas, který se dozvěděl, že jsem skončil, jestli bych to nechtěl zkusit právě v Benátkách,“ objasňuje to, jak se dostal k Jizeře Milan Antoš mladší a pokračuje: „Dostal jsem nějaký čas na rozmyšlenou. Přemýšlel jsem nad tím a řekl si, že to chci zkusit.“

Pro Milana Antoše nejsou Benátky nad Jizerou neznámým klubem. Nastupoval tu především za pražskou Slavii. „Vždy se mi tu hrálo dobře. Přišlo mi to tu fajn,“ říká a doplňuje: „Navíc to mám z domova pětadvacet minut,“ zmiňuje další důvod, proč kývl na benáteckou nabídku.

I s druholigovou soutěží má Antoš své zkušenosti, neboť v několika zápasech navlékl přes hlavu dres pražské Kobry. Srovnání s Chance ligou je proto nasnadě. „Chance liga je více takticky svázaná. Ve druhé lize se hraje otevřenější hokej, taktika se tu tolik neřeší. Avšak špička druhé ligy je srovnatelná s Chance ligou,“ zamýšlí se nad porovnáním obou soutěží.

I když vynechal celou sezónu 2021/22, obavy z toho, že by se nedostal do své bývalé výkonnosti, nemá. „Rok jsem sice nehrál, ale věřím, že jsem schopný dobře potrénovat a dostat se zpět,“ říká rozhodně bývalý český mládežnický reprezentant, kterého stále mrzí konec v Edenu. „Z konce ve Slavii jsem byl naštvaný. Když jsem nad tím přemýšlel, nechtěl jsem se takto s hokejem loučit. Nyní je to pro mě nová krev do žil a také hokejový restart. Tři roky ve Slavii byly pro mě krušné. Každou sezónu jsem měl nějaká zranění, navíc jsem se tam posléze nepohodl,“ ohlíží se ještě jednou za svým angažmá v sešívaném.

Nyní už ale jeho myšlenky míří vstříc novému angažmá a nové výzvě, na kterou se očividně velmi těší. „Chci tu hrát dobrý hokej a přeji si, aby na nás chodili diváci. Myslím si, že to pro Benátky nebude vůbec špatná sezóna,“ usmívá se benátecká posila závěrem.

Další články

TABULKA LIGY
arrow_forward_ios Kompletní tabulka
P Tým Tým Z S B
1. LTM Litoměřice 48 176:128 104
2. VSE Vsetín 48 177:112 97
3. TRE Třebíč 48 136:99 92
4. JIH Jihlava 48 179:134 92
5. PRE Přerov 48 143:105 82
6. SOK Sokolov 48 150:133 79
7. SLA Slavia 48 157:139 78
8. PRO Prostějov 48 162:145 77
AKTUALITY
arrow_forward_ios Archiv aktualit
29.03.2022

Valná hromada

Valná hromada hokejového klubu HC Benátky nad Jizerou se koná 7.4.2022 od 18 hodin na ZS v Benátkách nad Jizerou.


22.09.2021

Dopravní omezení

Vzhledem k dopravnímu omezení v ulici Mělnická, která je příjezdovou cestou k zimnímu stadionu, doporučujeme divákům dnešního utkání "A" týmu s Třebíčí, aby přijeli s časovým předstihem a vyhnuli se případným kolonám.


11.05.2021

Podcast s Pabiškou

Zajímavé povídání s oporou benáteckého týmu Lukášem Pabiškou a jeho bratrancem Davidem pod taktovkou známého sporťáka Pavla Petra si můžete poslechnout zde!