1. 2. 2008 | Tomáš Nejedlo

Druhou polovinu nadstavby odstartujeme se Slaným

Nadstavbová část druholigové soutěže se v sobotu přehoupne do své druhé poloviny. Benátečtí hokejisté v rámci 7. kola prolínací části přivítají poslední celek západní skupiny UHK Lev Slaný. Slánští hokejisté získali v dosavadním průběhu ročníku pouhých třináct bodů, ale na vlastním ledě náš tým po dvě třetiny hodně potrápili. Přijďte všichni v sobotu od 17 hodin na benátecký zimní stadion a pomozte svými hlasivkami domácím borcům v boji o další vítězství!
Benátky nad Jizerou se na výhru proti Děčínu hodně natrápily. O třech bodech pro hráče od Jizery rozhodl v 55. minutě aktivní Mařík.

Písek na svém stadionu bez větších problémů přehrál Slaný 6:0. V dresu Lvů se představil brankář berounských Medvědů Marek Novák, prohře 0:6 však ani on zabránit nedokázal. Písek si své síly rozložil na všechny části zápasu, v každé třetině se mu totiž podařilo vstřelit po dvou brankách.

V brance Lvů ze Slaného vyrůstá velká naděje slánského hokeje. Mladý Zbyněk Vaňous prokazuje své kvality, ale jeho obránci ho však často nechávají ve štychu. Střídavé starty do Slaného má vyřízen brankář Kladna Jakub Lev, který momentálně v dresu extraligového Geus Okna zastává až pozici trojky a zápasovou zátěž si dopřává v prvoligovém Šumperku. V posledním zápase v Písku se však v brance Lvů představil berounský gólman Marek Novák. V obraně Slaného je nejproduktivnější Martin Iterský, dva body v jednom zápase zaznamenal David Růžička, který se vloni objevoval i v benáteckém dresu. V útoku dominuje zkušený Martin Průcha, kterému sekunduje Stanislav Lapáček a mladí Kladeňáci Jan Rudovský a Tomáš Hudíček. Dobře si vede také Jiří Novák.

Sestavy obou týmů z minulého kola:

HC Benátky nad Jizerou v utkání s Děčínem: Hanousek (Peikrt) - Protivný, Nedbal, Cunik, Svoboda, Ton, Tondr, Klaban, Ersepka - Zajíček, Kristek, Jakeš, Skořepa, Malý, Kadeřábek, Stehno, Kocman, Mácha, Kubišta, Weiss, Mařík
UHK Lev Slaný v zápase v Písku: Novák M. - Kohoutek, Petráček, Schlixbier, Kregl - Novák J., Průcha, Lapáček, Pavlík, Hořák, Hejna, Janata